Skocz do zawartości

Naprawa siłownika okna HOBBY


Ventyl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

pierwszy wyjazd wakacyjny za nami, i co się okazało okna które przy zakupie działały w wakacje już nie chciały działać jak powinny.

 

Mam problem z siłownikami okien. Siłowniki ma te takie na "klik".

Niestety okno kuchenne blokuje się tylko na ostatniej pozycji.

Natomiast inne siłowniki blokują się normalnie ale nie chcą potem się odblokowac muszę coś wpychać i podnosić co kawałek tą zapadkę aż się opuszczą.

 

Co ciekawe po wykręceniu jak mam go w ręce na 10 razy raz się zatnie, próbowałem tez smaru teflonowego w spreju ale było gorzej.

Po zamontowaniu do okna za każdym razem się zacina. Trochę denerwujące szczególnie jak nagle zaczyna padać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem z oknem.

 

W swojej Hobby mam podwójne okna w jednym z okien przy łóżku piętrowym zrobiło się akwarium.

 

Jak się pozbyć tej wody bo od miesiąca jakoś nie umie odparować . W upały było całe zaparowane i z wodą w środku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj okno, znajdź miejsce gdzie woda dostaje się do środka, - zapewne puściło gdzieś po obwodzie klejenie i odpowiednio przechyl żeby się wylała... wysusz a na koniec sklejenie i montaż

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ventyl, a czy przypadkiem nie dokręcałeś śrub mocujących "siłowniki"?

Rozumiem, że by zamknąć pierw pchasz okno ;)

Ja mam te siłowniki od 7 lat i nie mam z nimi żadnego problemu z wyjątkiem jednego, gdzie załogant wypchnął mocno całe okno i mechanizm blokujący rozsypał się na trawie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2022 o 14:59, lbuster napisał:

@Ventyl, a czy przypadkiem nie dokręcałeś śrub mocujących "siłowniki"?

Rozumiem, że by zamknąć pierw pchasz okno ;)

Ja mam te siłowniki od 7 lat i nie mam z nimi żadnego problemu z wyjątkiem jednego, gdzie załogant wypchnął mocno całe okno i mechanizm blokujący rozsypał się na trawie :(

:ok: 

a jak nie dokręcałeś to ten smar teflonowy na pewno nie pomoże .

Pierwsza pomoc w tych przypadka to sprężone powietrze na ten mechanizm w profilu i się udaje .

Teraz to należy wyczyścić ( ten smar )   i doprowadzić do stanu taki jaki był od nowości czyli bez żadnych uzdrawiaczy.

Spróbuj to wyczyścić np. sprejem do hamulców ale najpierw zrób próbę czy nie będzie nie pożądanej reakcji.

Okryj powierzchnię co by spray nie zarzygał innych elementów . Brud będzie spływał i jak odparuje to powtórka aż do skutku .Sprężarka też by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maras napisał:

:ok: 

a jak nie dokręcałeś to ten smar teflonowy na pewno nie pomoże .

Pierwsza pomoc w tych przypadka to sprężone powietrze na ten mechanizm w profilu i się udaje .

Teraz to należy wyczyścić ( ten smar )   i doprowadzić do stanu taki jaki był od nowości czyli bez żadnych uzdrawiaczy.

Spróbuj to wyczyścić np. sprejem do hamulców ale najpierw zrób próbę czy nie będzie nie pożądanej reakcji.

Okryj powierzchnię co by spray nie zarzygał innych elementów . Brud będzie spływał i jak odparuje to powtórka aż do skutku .Sprężarka też by się przydała.

Miałem ze sobą na wyjeździe zmywacz w szpreju :D

 

Jak siłownik mam w rękach to działa ok jak tylko go zamontuje to się przycina.

 

W dniu 27.09.2022 o 13:59, lbuster napisał:

@Ventyl, a czy przypadkiem nie dokręcałeś śrub mocujących "siłowniki"?

Rozumiem, że by zamknąć pierw pchasz okno ;)

 

Tak źle ze mną niema wiem że najpierw trzeba je bardzij wypchnąć żeby zapadka puściła. 

 

Na 12 siłowników , 4 mają focha. Kuchenne działają tylko w pozycji max otwartej ale się zamykają. Kolejne 2 działają w każdej pozycji tylko nie chcą się odblokować do zamknięcia.

 

 

W dniu 27.09.2022 o 12:50, maniacs99 napisał:

zdemontuj okno, znajdź miejsce gdzie woda dostaje się do środka, - zapewne puściło gdzieś po obwodzie klejenie i odpowiednio przechyl żeby się wylała... wysusz a na koniec sklejenie i montaż

Tak pewnie zrobię, bo za niedlugo pierwsze przymrozki i będzie lipa jak ta woda zamarznie w oknie. 

 

Orientuje się ktoś czy tam jest jakiś gaz oryginalnie ? jak w domowych oknach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.09.2022 o 12:50, maniacs99 napisał:

zdemontuj okno, znajdź miejsce gdzie woda dostaje się do środka, - zapewne puściło gdzieś po obwodzie klejenie i odpowiednio przechyl żeby się wylała... wysusz a na koniec sklejenie i montaż

 

 

Przeciek znaleziony okazało się że okno jest pęknięte z obu stron, nie było tego widać bo pękniecie jest na tej czarnej części okna. Teraz pytanie czym to zalać jakaś kropelka albo coś bo woda znowu naleci. Pęknięcia ogólnie nie widać i jedyne co chce to żeby woda przez nie nie leciała. Zalać to kropelką ?

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.