Jump to content
Sign in to follow this  
old

hak automat, wiązka z modułem

Recommended Posts

old

Witam serdecznie

 

Muszę zadecydować o wyborze haka oraz wiązki. Przyczepa ma 13pin - mam do wyboru hak automat lub nie automat oraz wiązki 7pin oraz 13 pin z modułem cokolwiek to znaczy. Auto jest na gwarancji więc nie chcę nic grzebać w garażu u pana Józka tylko zrobić w ASO ale nikt konkretnie nie mógł mi odpowiedzić co daje moduł. Teoretycznie powinien zapewniać np. wył. świateł przeciwmgilenych w w aucie oraz czujników cofania przy podpięciu przyczepy. Czy coś przeszkadza że będzie się świeciło w aucie i w przyczepie przeciwmgielne? Regulują to jakies przepisy ruchu drogowego? Co do czujników cofania to mogę je wył. z kokpitu więc dramatu nie ma. Jeżeli to tylko takie funkcje to może szkoda kasy na taki moduł? A jak to jest z przejściówkami z 7/13 - będę miał pełne zew. oświetlenie przyczepy? Nie wiem czy jest sens przepłacac za 13 pin dla światła w przyczepie na postoju. Może ktoś bardziej doświadczony mi poradzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mymlon

Aso pewnie nie zamontuje Ci haka bez modułu. Ma on sprawić, że system diagnostyczny nie będzie generował błędu np przepalonej żarówki. Sugeruję założenie gniazda 13 pin. Zrób raz a dobrze, żeby się potem nie wkurzać, że coś na wyjeździe nie gra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Maras

old, jest dokładie tak jak napisał mymlon też namawiam Ciebie na 13 pinów.Oprócz standartowych 7 pinów masz: św.cofania,zasilanie w przyczepie 12V na postoju ,możesz mieć ładowanie akumulatora w przyczepie podczas jazdy samochodem,możesz też włączyć lodówke podczas jazdy

i pozostaje Ci 1 pin dodatkowo wolny.

Odnośnie p-mgielnego to nie ma żadnych przepisów aby świeciło się tylko w przyczepie.Niema z tym wielkiej filozofii kupujesz gnizadko z wyłącznikiem p-mgielnego.Po wpięciu wtyczki p-mgielne w samochodzie zostaje odłączone.

Możesz mieć też 7 pinów i za pomocą przejściówki podepniesz przyczepe kempingową.

Jak zdecydujesz się na montaż w ASO to pierwsze pytanie do NICH czy takie coś kiedyś podłączali (13pin pełne a nie 7pinów w gniazdku 13 pinowym!!) z doświadczenia wiem ,że robią wielkie oczy nawet po zaprzyjażnionych serwisach dzwonią o porade !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mrsulki

old,z owym tajemniczym modułem chodzi po prostu o to że w Twoim aucie i w większości nowych światła sterowane są przez moduły elektroniczne a sygnały od włączników są cyfrowe (CAN) w związku z tym potrzeba zamontować dodatkowy moduł, który "odseparuje" gniazdo haka od istniejącej instalacji samochodu. Ot i cała filozofia :hmm:

Share this post


Link to post
Share on other sites
old

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi. Zamówiłem już pełen automat z wiązką 13pin. Moduł nie jest na szczęśie potrzebny. Mam już pełną wiedzę na ten temat. Mój Scenic to ostani model pozbawiony szyny CAN obsługującej oświetlenie i całe szczęście. Już od od L3, S3 i M3 musi być moduł aby nie waliło błędów podczas podłączenia obciążenia w postaci przyczepy. ASO jest w porzo - czekam na wiązkę i odbór mojego pierwszego domku :hmm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...