Skocz do zawartości

Przeniesienie instalacji wodnej


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie stałem się posiadaczem przyczepki Hymmer Eriba Nowa 531.

Wszystko jest super, prysznic, ciepła woda z bojlera elektrycznego, tylko zbiornik na wodę znajduje się pod umywalką w łazience zamknięty w szafeczce.

Problem polega na tym że ma tylko 10 litrów. :hmm:

Chcę założyć 50 litrowy pod łóżkiem w sypialni, gdzie jest dostęp z zewnątrz. Jednak obejrzałem całą łazienkę i stwierdzam, że rurki wodne schodzą pod brodzik. ;)

Czy dobrze rozumuję, żeby je przełożyć muszę zdemontować umywalkę z szafką, wc kasetowe i brodzik? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy po wyjęciu zbiornika z szafki nie da się przejść pod podłogę z wężem do wody i poprowadzić go do miejsca docelowego ? Może daj jakąś fotkę. U mnie baniak był w przednim luku, a łazienka na drugim końcu i wąż razem z zasilaniem leciał pod podłogą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się dostać się pod podłogę?

 

Dołączam fotki

 


Podłoga pod łóżkiem w sypialni, tu ma być zbiornik. Po prawej ściana od łazienki i dziura z rurką od ogrzewania

post-95761-imported-2287deea-0b6d-4df0-9165-450e06f4aab6_thumb.jpg

 

widok zbiornika pod umywalką, sypialnia jest za ścianką z wc

post-95761-imported-1a68c9fc-59cc-4f38-b7b9-8bd86ac49959_thumb.jpg

 

Widok kabelków i rurek obok zbiornika

post-95761-imported-2c710b8e-b6ce-4c21-a02d-4ad84c16e036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się dostać się pod podłogę?

wiertarką :hmm:

tak na poważnie to wywiercić otwór na rurkę puścić ją pod podłogą innymi słowy pod przyczepą i wejść do środka w pożądanym twoim miejscu czyli pod łóżkiem . nie zapomnij podwiesić rurki pod płyta podłogową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli zejdziesz pod podłogę to proponuję zamontować zbiornik po drugiej stronie sypialni, tak abyś zasilał ją od drugiej strony nie od strony przedsionka. Ja w moim Hymerze miałem ten sam problem , mały zbiorniczek pod umywalką zastąpiłem 50l zbiornikiem zamontowanym pod siedziskiem w jadalni , zasilany z zewnątrz przez szafką kuchenną. Załączam fotki.

 


zbiornik pod siedziskiem w jadalni

post-99750-imported-0ea084eb-5fa6-4585-860e-9c1f08fb5c26_thumb.jpg

 

zasilanie niebieskim wężem przez szafkę kuchenną

post-99750-imported-c459eea5-583f-42c4-a49d-ee40d9ea1352_thumb.jpg

 

z zewnątrz można nalewać z węża lub wiadra lub konewki

post-99750-imported-712364f6-5980-4a8d-92b4-9305a270cc24_thumb.jpg

 

Najważniejsze to porządnie przymocować zbiornik do podłogi.

post-99750-imported-399351bf-b807-469c-b53d-210b85701c10_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno , jeżeli zamontujesz zbiornik za ścianą łazienki pod łożkiem to zasłonisz drzwiczki od schowka. Dlatego tym berdziej proponuję szukaj innego miejsca. Tak naprawdę przewody wodne można poukładać po obwodzie wewnętrznym przyczepy, ale to już jest kolejna kombinacja. Pamiętaj też o zasilaniu pompki, ja straciłem dużo czasu bo źle popodłączałem i bateria ani łazienkowa ani w kuchni nie uruchamiała mi silniczka, dlatego skończyło się na pociągnięciu zasilania z oryginalnego miejsca gdzie dotychczas była podłączona pompka - patrz zdjęcie

 


Skończyło się na rozbebeszeniu łazienki aby wszystko popodłączać i przy okazji wymienić słuchawkę prysznicową i wszystko puszczelniać.

post-99751-imported-7125db70-da5d-48b8-afa1-95e5fafd99aa_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.