Skocz do zawartości

Naprawa skorupy przyczepy - mazowieckie.


Chablis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No niestety, choć w tym sezonie z przyczepą przejechaliśmy prawie 8000 km, to na koniec mieliśmy przygodę i sezon kończymy z uszkodzonym przednim narożnikiem.

Doszło to rozszczelnienia, które chciałbym naprawić przed zimą. Może ktoś polecić fachowca? Uszkodzenia w laminacie.

Najlepiej z mazowieckiego, ale rozważę w sumie każdą lokalizację.

 

2022-09-20 15.46.22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chablis napisał:

Może ktoś polecić fachowca? Uszkodzenia w laminacie.

Jeżeli to są uszkodzenia w laminacie - choć z fotek to nie wynika - to rozważ możliwość naprawy w warsztacie, gdzie naprawiają jachty - obecnie w większości zbudowane właśnie z laminatu.

Znam jeden warsztat godny polecenia - prowadzi go mój przyjaciel Michał Kozłowski - Michał nie jeden jacht z laminatu wykonał i naprawił - zadzwoń do Niego - telefon masz poniżej - pokłoń się Michałowi od Burego Kocura i poproś o pomoc.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=kozłowski+michał+szkutnik

Z tym, że Michał jest dość zarobiony, więc może Ci niestety odmówić bo jest to facet na tyle poważny, że nie zostawi umówionych prac.

Niemniej spróbuj - daj znać jak Ci poszło.

Pzdr

Włodek

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BuryKocur napisał:

Jeżeli to są uszkodzenia w laminacie - choć z fotek to nie wynika - to rozważ możliwość naprawy w warsztacie, gdzie naprawiają jachty - obecnie w większości zbudowane właśnie z laminatu.

Znam jeden warsztat godny polecenia - prowadzi go mój przyjaciel Michał Kozłowski - Michał nie jeden jacht z laminatu wykonał i naprawił - zadzwoń do Niego - telefon masz poniżej - pokłoń się Michałowi od Burego Kocura i poproś o pomoc.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=kozłowski+michał+szkutnik

Z tym, że Michał jest dość zarobiony, więc może Ci niestety odmówić bo jest to facet na tyle poważny, że nie zostawi umówionych prac.

Niemniej spróbuj - daj znać jak Ci poszło.

Pzdr

Włodek

 

Dzięki, będę próbował. Dlaczego uważasz, że to nie wygląda na uszkodzenia w laminacie? Oczywiście nie licząc listwy markizy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa markizy to jedno ale to jest chyba do dokupienia.

Natomiast czy jesteś pewny, że Twoja przyczepka zbudowana jest z typowego laminatu poliestrowo-szklanego ?

Pytam bo - po pierwsze mam spore doświadczenie z laminatami PS a to tworzywo nie wygląda mi na taki materiał, a po drugie znam budowę swojej przyczepki - nie miałem broń boże tak dużych uszkodzeń, ale w kilku miejscach robiłem pewne przeróbki wymagające odsłonięcia tego zewnętrznego tworzywa od strony - nazwijmy to - lewej - i tu ze zdziwieniem stwierdziłem, iż to nie jest typowy laminat PS a tworzywo sztuczne - mówiąc inaczej plastik - nie mający nic wspólnego z technologią jego wytwarzania zbliżoną do laminatu PS.

Co nie znaczy, że tego się nie da zalaminować, zaszpachlować i wyprowadzić z zewnątrz na równo.

Dlatego z pewną dozą rezerwy napisałem, że to może nie być laminat PS.

Dzwoń do Michała i daj znać co załatwiłeś

Pzdr

Włodek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia nie wyglądająraczej na laminat, raczej jakiś poliwęglan czy ABS, więc typowa praca dla szkutnika (wprawionego w laminatach) mało prawdopodopodobna, choć dobry szkutnik też dałby radę. 

Trzeba wyprostować poszycie ściany (ew. jak ma być zupełnie bez śladu - pomyśleć o dalej idącej naprawie - prostowanie, szpachlowanie i lakierowanie, na bogato - wymiana poszycia ściany, ale to na b. bogato i b. inwazyjne, skórka nie warta wyprawki), uratować (ze śladami - trudno, lub wymienić - ale to na całej długości cepy) listwę kedry, wzmocnić i uszczelnić (oraz poszpachlować i pomalować, ewentualnie - wariant "na bogato" - wymienić, chociaż nie ma to raczej sensu) poszycie komory bakisty. Robota dla "przyczepowca", trochę trzeba pozdejmować/częściowo przynajmniej rozebrać czy rozchylić, bo in situ tylko od zewnątrz się tego nie zrobi (ewentualne spękania pokrywy bakisty trzeba wzmocnić/kleić nie tylko w miejscach widocznych z zewnątrz, ale aż do końca krawędzi, która idzie pod listwę kedry - inaczej albo bedzie pękać ponownie, albo będzie się gdzieś sączyć i zaciekać, niekoniecznie w sposób widoczny teraz, a za czas jakiś, kiedy "objawy" wyjdą na wierzch). 

Może to być wbrew pozorom nie taki zły moment, sezon się kończy ale jeszcze nie skończył, gorączka sezonowa trochę minęła, a jak jest zabezpieczone, to właśnie teraz jest co najmniej dobry moment na ustalenie terminu i zakresu naprawy zimą (zakres też ma znaczenie), może nie będzie od ręki, ale zw rozsądnym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 23:09, Chablis napisał:

to na koniec mieliśmy przygodę i sezon kończymy z uszkodzonym przednim narożnikiem.

A że się tak na marginesie tematu zapytam - Ty w coś przyłożyłeś czy ktoś w Ciebie ?

Takie nieśmiałe pytanie bo ciekaw jestem - jeżeli to nie Twoja była wina - jaki jest proces formalnej likwidacji takiej szkody ?

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziękuje wszystkim za pomoc, rzeczywiście sprawa nie była prosta, bo to GRP. Przyczepę udało się naprawić i aktualnie czeka na zimowanie - po  sylwestrowym wyjeździe.

Nie było tanio, ale gdyby nie problem z opóźnieniem dostawy listwy kedry, to naprawa zamknęłaby się w tydzień. Naprawiona w Bus-pl z Gościnino. Wygląda, tak że nie widać i wydaje się ok.

  

W dniu 23.09.2022 o 09:54, BuryKocur napisał:

A że się tak na marginesie tematu zapytam - Ty w coś przyłożyłeś czy ktoś w Ciebie ?

We mnie przy kempingu w Dubrowniku, akurat robiliśmy check out, sprawca zwiał, a monitoring nie obejmował tej części placu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.