Jump to content
kobza28

Dziwne wykonanie krawędzi ścian przy podłodze Dethleffs Jubilar

Recommended Posts

kobza28

Cześć,

Temat niemalże jako ciekawostka. Zakupiłem za grosze przyczepę, chciałbym ją uszczelnić i stanąłem w martwym punkcie. Nie wiem czy to wesoła twórczość jakiegoś poprzednika ale jeśli tak to nie jestem w stanie pojąć jak on to zrobił.

Od frontu i tyłu przy podłodze znajduje się gruba płyta kątowa. Od spodu przymocowana jest do podłogi, a do niej cały osprzęt podwozia.

Problem pojawia się na bokach. Jak widać na zdjęciu nie jestem w stanie zlicowac blachy bocznej, frontowej i tej płyty od spodu. Wygląda tak jakby płyta była po całości wysunięta to przodu o 2cm. Nie bardzo rozumiem po co ktoś miałby przeprowadzać taką operację. 

Sytuacja wygląda analogicznie w kazdym z 4 dolnych rogów. Przymocowana listwa odstaje, ktoś upackal to silikonem i zamalował po całości. Farba nie odznacza się wygląda to niemalże fabrycznie.

O co tu może chodzić?

IMG20220918125507.jpg

IMG20220918125449.jpg

IMG20220918125441.jpg

jacek00

Ale co ktoś miałby robić? Ta przyczepa kempingowa jest przegnita i dlatego się wszystko rozlazło.

Z ciekawości to kto i po co napchał tam tą folie? Czy to zabezpieczenie od środka przed deszczem?

kobza28

Folia to ja wsadziłem od środka żeby nabrało kształtu. Da się to jakos polatać żeby przyczepa pełniła funkcję tymczasowego domku letniskowego? Nie wiem jak osadzić listwę narożnikowa przy takiej szczelinie?

jacek00

Ale ściana nie ma żadnej kantówki już? Żadnego środka? To jest tylko blacha?

kobza28

Tak to wygląda bo usunąłem środek bo kantówki były zgnite. Wywaliłem listwę przy podłodze i jeszcze dwie pomiędzy podłoga a oknem. Bokow jeszcze nie robiłem ale tam też jest zgnilizna i będę wymieniał. Problemem jest fakt, że podłoga tak jakby się wydłużyła i nie uda mi się zamknąć blachy czołowej i bocznej wraz z płytą podlogowa

jarekvolvo

Może nie tyle podłoga sie "wydłużyła", ile raczej skorupa "opadła\rozjechała się". Nacisk od góry => rozjazd na boki... . 

kobza28

Rozumiem. W obecnej sytuacji nie mam warunków do wykonania generalnego remontu przyczepy choć taki w przyszłości planuje. Czy możecie polecić mi w jaki sposób zebezpieczyc przyczepę przed zimą? Coś co łatwo usunąć, kiedy na wiosnę podejmę się remontu. Myślałem nad taśma butylowa z aluminium na zewnątrz. W środku zalepienie otworow i szczelin taśma szara i na to tymczasowe "ocieplenie" ze styropianu. Do tego plandeka na przez całosc przyczepy. Ma to sens?

sosek

Wg.mnie sama plandeka .

filipert
W dniu 18.09.2022 o 22:01, sosek napisał:

Wg.mnie sama plandeka .

Pod plandeką sparuje i zginie amen.

Kup pokrowiec. 

Przy takim stanie należy dokładnie pod światło przejrzeć blachę, bo jak skorodowalo aluminium, to całość na złom najlepiej.

jarekvolvo

Jeżeli plandeka będzie "luźna", tzn, pozwoli na przewiew pod nią - nie będzie kłopotu. Tylko warto pamiętać o pasach sztormowych na wypadek wiekszej wichury.. .