Skocz do zawartości

Krotokamp - odradzam !


djandriu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że byłem laikiem w temacie, ale jak w ogłoszeniu pisze że wszystko sprawne to miałem chociaż nadzieję że jest sprawne... Przytargałem od nich przyczepę Hobby która w ogłoszeniu była perełką ... Po sprawdzeniu instalacji wodnej okazało się że bojler jest popękany, mikrostyki w kranach nie uruchamiają pompki... Sprzedawca owszem zwrócił mi pieniądze na naprawę instalacji wodnej ale dalej wyszły następne kwiatki... Łożyska w kołach do wymiany, i grzałki w lodówce - obydwie spalone... Ściągają przyczepy z NL i nie sprawdzają czy są sprawne ... Zwykły Kowalski jedzie 320km kupić budkę w stanie użytkowym a okazuje się że kupił strupa ... Na grupach FB wystawili właśnie następnego "świerzba" w stanie idealnym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety u nich jest spora loteria...ale za to niższe ceny...

Dla mnie większość z tych przyczep jest kiepska, ale też kilka osób kupiło tam przyczepy (i są zadowoleni), a nawet kilka sam oglądałem przed zakupem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, djandriu said:

Przytargałem od nich przyczepę Hobby która w ogłoszeniu była perełką ... Po sprawdzeniu instalacji wodnej okazało się że bojler jest popękany, mikrostyki w kranach nie uruchamiają pompki...

Dlaczego nie sprawdziłeś tego jeszcze na placu? Sprzedawca nie pozwolił? Przecież to może być czubek „góry lodowej” problemów. Piecyk, lodówka jeśli z nimi też będą problemy to koszty ich naprawy mogą być naprawdę solidne. Według mnie kupienie przyczepy bez sprawdzenia przed zakupem to bardzo duża loteria i proszenie się o problemy. Wiadomo może się udać ale jednak w większości przypadków coś wychodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Eastnomad napisał:

Dlaczego nie sprawdziłeś tego jeszcze na placu?

A sprawdziłeś stan podłóg ?

Położyłeś się pod spodem z małym wkrętakiem sprawdzając czy spód nie jest spróchniały od wilgoci ?

Sprawdziłeś podłogi w narożnikach ?

A wszystko to było pisane na forum podobnie jak Twoje krany, bojler, łożyska w kołach itd, itd....

Tu na forum są wątki od 10 lat i dłuższe - co trzeba zrobić, aby kupić sprzęt dobry.

Nie gniewaj się, ale żal możesz  mieć do siebie - oczywiście do sprzedawcy także, ale on ściąga towar i sprzedaje - i raz ma pojęcie o - nazwijmy to - wadach a raz nie ma.

Sprzedawcy bywają różni, ale jakbyś poczytał tutaj wątki o kupowaniu PRZED kupnem to sądzę, że wielu błędów byś nie popełnił....

Twój przypadek nazywa się "frycowe" ...

Pzdr

Wł.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mars napisał:

Serio chciałeś odpowiedzieć koledze Eastnomad, a nie djandriu?

Przecież Kocur to napisał jako kontynuację wywodu na w/w temat (zresztą bardzo mądrze) !

Po co zatem szukać dziury w całym ?!?!?!?!

.... a djandriu więcej tego błędu nie popełnisz, napraw co jest do zrobienia (akurat to co jest do naprawy, to są rzeczy eksploatacyjne, które nie są wieczne) i ciesz się tym co masz. A odnośnie handlarzy - tu musi być niestety zapalona zawsze "lampka kontrolna" - i nie tylko w tej branży.

 

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mars napisał:

Serio chciałeś odpowiedzieć koledze Eastnomad, a nie djandriu?

Masz rację - sorka - pomyliłem adresatów w cytowaniu...

42 minuty temu, TomekKnaus napisał:

Przecież Kocur to napisał jako kontynuację wywodu na w/w temat

Tyle, że tak jak napisał Kolega powyżej - miał być to cd wywodu w w/w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 07:40, TomekKnaus napisał:

Po co zatem szukać dziury w całym ?!?!?!?

Ty tak serio? 

BTW - też umiem wstawić dużo znaków zapytania i wykrzykników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.