Skocz do zawartości

[RELECJA] z Gardy na szybko, po sezonie.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Ten czas przyjdzie szybciej niż się spodziewasz. Jeszcze jakieś 10-12 lat i będziesz oglądał się za mniejszą przyczepą :rolleyes:
Dzięki za relację. Miło nam się czytało.
 
12.jpg.c5748872411527aafb9dea400b7674eb.jpg
No to u mnie minęło te 10-12 lat i przyczepa wymieniona raczej na większą. Załoga powiększyła się o dwoje wnucząt. Ale freezante spokojnie można wypić z żoną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, Marcin T napisał:

Ten czas przyjdzie szybciej niż się spodziewasz. Jeszcze jakieś 10-12 lat i będziesz oglądał się za mniejszą przyczepą :rolleyes:

:D no właśnie. Nie chcę narzekać na dzieciaki (był ostatnio jeden temat na forum), ale bardziej na wpadnięcie samemu w zastawioną pułapkę. Miał być camping z animacjami, to nie ma się co później dziwić, że dzieciaki nie odpuszczają.
 

1 godzinę temu, peja76 napisał:

 A może tak kampera :D

No właśnie zdziwiony jestem jak dużo Niemców, stoi kamperami po kilka dobrych dni, na tym campingu. Rowerami ogarną dwa najbliższe miasteczka. No a nie ma się co oszukiwać - widok z Bella Italia jest taki sobie i te dwa najbliższe miasteczka też nie powalają. Zakazów dla kamperów nad Gardą pełno :hmm:, może dlatego taki ich wysyp na parkingu Lidla był? Osobówka tam na miejscu daje jednak dużo więcej możliwości... 

2 godziny temu, tomekk napisał:

No to u mnie minęło te 10-12 lat i przyczepa wymieniona raczej na większą. 

Nie no Tomasz, ja na większą to już nie dam rady :]. Dwie osie to nie dla mnie - chyba że zostanę serferem. Ale wtedy to relacje będziecie mieli z Helu :D

Godzinę temu, dommm80 napisał:

Fajnie Tomku opisane ze zdjęciami, nic nie trzeba dodawać sporo konkretów. Aż Żona nabrała chęci na tego typu wypad. No te wspaniałe widoki : Garda, góry ,stare miasta naprawdę super. Sporo punktów pokazałeś nam na forum. Ciepło pozdrawiamy.

Nie no bez przesady. Na szybko, z dzieciorami zahaczone tylko takie sztandarowe punkciki. Zawsze byliśmy ciekawi Gardy i tą pierwszą ciekawość zaspokoiliśmy. Poza tym od 2020 nie byliśmy w IT, więc i tęskno nam było za tym klimatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 05:43, Tomii napisał:

Wszystko co dobre niestety szybko się kończy...

Fajnie było razem z Wami ponownie odwiedzić Gardę :dzieki: Były znane miejsca, były też nowe :ok: Jak dla mnie cudowne miejsce.

20 godzin temu, Tomii napisał:

@lbuster może uda się spotkać w Nadarzynie.

Fajnie by było - do zobaczyska :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Gardy kamperem 18 września. Byliśmy 9 dni plus dodatkowo Mediolan, Werona, Wenecja i Cavallinio. Skoczyliśmy też na jeden dzień do Lago di Ledro. 

Podróżowaliśmy z psem. 

Odwiedziliśmy nad Gardą takie campingi jak:

  • Camping Garda - Limone sul Garda /basen, restauracja, dostęp do jeziora/
  • Al Lago Camping - Riva del Garda /centrum miasta, dostęp do jeziora z plażą/
  • Camping Sirmione - Sirmione /daleko od centrum, basen, dostęp do jeziora ale przy zatoce - brudna woda/

oraz później  Cavallinio: 

  • Camping Silva - Lido di Jesolo /dostęp do morza, kamping dla dorosłych, akceptują psy/

Po krótce wnioski:

  • było tłoczno na kempingach, duża niechęć przyjmowania na jedną czy dwie noce, pomimo, że niby już wysoki sezon za nami,
  • Lido di Jesolo tylko kilka kempingów przyjmuje psy. Spędziliśmy godzinę na szukaniu kempingu, który ma miejsce, przyjmie na 2 noce i akceptuje psa.
  • ceny mi o tyle odpowiadały, że za nic więcej na kempingu nie płacę. W Polsce za prysznic, prąd i bóg wie co jeszcze trzeba płacić. Tu jedna cena i korzystasz. Turbo plus.
  • widać mniejszy sezon ale na drogach i w restauracjach, centrum miasteczek luźniej ale nadal sezon trwa. Z punktu widzenia prowadzenia biznesu turystycznego w PL - zazdroszczę.
  • w wielu miejscach miasta zadbały o biznes kempingów. Praktycznie wszędzie ograniczenia i znaki dla kamperów na parkingach. Belki ograniczające wjazdy do 1,99 czy 2,10 m. 
  • paliwa droższe niż w PL ale to już nie jest taka przepaść jak kiedyś, 
  • kąpaliśmy się codziennie w jeziorze Garda, wrzesień i woda ciepła bardziej niż w sezonie na Mazurach w PL,
  • ceny w restauracjach nie dużo wyższe niż w PL w topowych lokalizacjach, 
  • Garda to nie jest region dla osób, które chcą spać poza kempingami, czy źle? To zależy dla kogo. Miejscowi jak widać potrafią zadbać o swoje. 
  • punkty serwisowe dla kamperów są praktycznie tylko na kempingach wokół Gardy. Jeden fajny i bezpłatny spotkałem na stacji benzynowej Esso w Mediolanie. 
  • fajnie, że nad Gardę nie pojechaliśmy w sezonie lipiec - sierpień. I tak czasami było tłoczno i był problem z miejscem na kempingu. To co musi być w sezonie. 
  • Włosi tak jak i w Polsce mają problem z pracownikami i obsługą, spotkać włoskiego kelnera i doświadczyć fajnej obsługi - już coraz większa rzadkość. 
  • generalnie kempingi są świetnie zlokalizowane, my wybieraliśmy takie, które mają bezpośredni dostęp do jeziora. Jest sporo kempingów po drugiej stronie ulicy bez jeziora. 
  • polecam wszystkim skoczyć nad Lago di Ledro - plaża dla psów i piękne widoki, czysta woda. Tam było mniej ludzi. Piękne miejsce. 
  • chcieliśmy zwiedzać Wenecję ale jak oglądałem kamper parki i kempingi przy wjeździe do Wenecji to mnie beton odstraszał. Wybraliśmy się na półwysep i Lido di Jesolo. 
  • Lido di Jesolo to raj dla przyczep i kamperów. De facto cały półwysep kempingów i luksusowych miejsc dla nas. Jak bym jechał z dzieciakami to tylko tam. Jest wszystko i o różnym standardzie. Dostęp do morza (woda ciepła). 

Może się to komuś przyda. Zdjęcie wrzucam jedno by nie spamować. Lago di Ledro - największe odkrycie tego wyjazdu. 

 

 

Lago di Ledro.jpeg

Edytowane przez maciejstraus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Commander napisał:

Czyli płacenie we Włoszech 500 zł za parcele niż 120 za sumę w Polsce jest dla ciebie korzystniejsze... Ciekawe.

Siedzę aktualnie na kempingu 4 gwiazdkowym w Cavallino i cena za dobę to 22 euro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Commander napisał:

Czyli płacenie we Włoszech 500 zł za parcele niż 120 za sumę w Polsce jest dla ciebie korzystniejsze...

Napisał, że był we wrześniu, dwie osoby. Z różnymi kartami (ACSI, ADAC, avtokamip...) średnia za dobę wychodzi pewnie ok 20 EUR. I nie było dopłaty za markizę, za przedsionek, zróżnicowania czy kamper mały czy duży, czy pod prysznicem woda ciepła czy gorącą, czy w toalecie była 2 czy 1 itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 16:04, pjetko napisał:

Napisał, że był we wrześniu, dwie osoby. Z różnymi kartami (ACSI, ADAC, avtokamip...) średnia za dobę wychodzi pewnie ok 20 EUR. I nie było dopłaty za markizę, za przedsionek, zróżnicowania czy kamper mały czy duży, czy pod prysznicem woda ciepła czy gorącą, czy w toalecie była 2 czy 1 itp. ;)

Mogę się tylko pod tym podpisać. O to mi chodziło @Commander

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gosiula napisał:

Nasz pobyt w Peschiera del Garda na  Campeggio del Garda, temp. w ok. 25-30 st. co prawda nie kąpaliśmy się w jeziorze aczkolwiek byli chętni. Nasz termin to II połowa maja, luz ogólnie wszędzie

7B4D4D52-DA2C-4817-9528-3F62A5047FD1.jpeg

B2EC6052-5E37-481B-AC90-113EEACC4328.jpeg

2A6DAC50-B12A-435A-BF66-379A7B9D5070.jpeg

78B2D7C2-576A-49AD-AF2A-54490266259D.jpeg

1D7A7CC7-5DD1-4905-B3DC-E48209204A03.jpeg

35BEBDF5-3D39-4799-A3BD-94CD0A98B111.jpeg

753233A2-E3C1-43AF-B57B-E967C2B7C748.jpeg

1E0D07C8-C735-4026-9FC7-86AF74FF387D.jpeg

Maj, czerwiec to idealne miesiące na taki wyjazd. Długie dni, przyroda budzi się do życia, liście zielone, wszystko kwitnie. Nie ma jeszcze upałów, nie zawsze da się wejść do morza czy jeziora... no chyba, że jesteśmy w Grecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 23.09.2022 o 16:04, pjetko napisał(a):

Napisał, że był we wrześniu, dwie osoby. Z różnymi kartami (ACSI, ADAC, avtokamip...) średnia za dobę wychodzi pewnie ok 20 EUR. I nie było dopłaty za markizę, za przedsionek, zróżnicowania czy kamper mały czy duży, czy pod prysznicem woda ciepła czy gorącą, czy w toalecie była 2 czy 1 itp. ;)

Minęło 5 miesięcy od powrotu kamperem z nad jeziora Garda. Spisałem i uporządkowałem cały wyjazd, dodałem również ceny za restauracje oraz informacje o 3 miejscowościach i 3 kempingach na których byliśmy nad jeziorem Garda. Dodatkowo dopisałem wrażenia z Lago di Ledro i Jesolo / Cavallino-Treporti - jako baza wypadowa do Wenecji promem.

Relacja - Kamperem nad jezioro Garda we Włoszech. Co mnie zaskoczyło?

Może się komuś przyda a my mamy super pamiątkę z wyjazdu. Ja przede wszystkim wróciłbym tam dla jeziora Lago di Ledro z plażą dla psów i niesamowitą zielenią wokół i brakiem turystów vs jezior Garda.  

Teraz pora planować Norwegię kamperem :pub:

kamperem-nad-jezioro-garda.jpg

kamperem-do-wenecji.jpg

kamperem-lago-di-ledro.jpg

Lago-di-Ledro-kamperem-wlochy.jpg

Camping-Sirmione-Garda.jpg

sirmione-city-garda.jpg

Al-Lago-Camping-Garda-Italy.jpg

riva-del-garda.jpg

camping-park-garda-limone.jpg

limone-sul-garda-kemping-park-garda.jpg

na-dziko-kamperem-jezioro-garda.jpg

wyprawa-kamperam-nad-jezioro-garda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na [RELECJA] z Gardy na szybko, po sezonie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.