Skocz do zawartości

Zwiększenie prześwitu przyczepy przez wymianę kół na wieksze z 14" na 17"


roro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

15 godzin temu, roro napisał:

Raz delikatnie dotknąłem krawężnika ale w porę wyhamowałem na małym rondku.

Tu prześwit niewiele by zmienił, bo jak nie mover, to oponę mógłbyś zniszczyć skoro się nie zmieściłeś. 

Jeżeli urywasz podkladki, a nie haczysz moverem, to znaczy, że wcale nie jest za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam podobny problem i częściowo go załatwiłem. Kupiłem opony o wyższym profilu nie zmieniając felgi ale wcześniej dokonałem pomiarów nadkola i nowej opony. Sporo pomogło. Profil zwiększyłem z 70/80. Na tylnych podporach nie montuje juz kaczych łap, tylko kładę je na ziemi przed opuszczeniem.

Moim zdaniem to wszystko co da się zrobić bo zapasu miejsca w nadkolu jest niewiele. Nowa kula haka też ciut pomoże, ale to też trzeba pomierzyć ile , żeby znów przód nie był za nisko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacekzoo napisał:

Przecież ten mover wisi jak bycze jaja. Ile jest nad ziemią? 5cm? Powinno być min 2x tyle

Na jakiej min wysokości od ziemi powinien być żeby nie wisiał tak jak to nazwałeś? W tygodniu zmierzę to bo aktualnie nie mam przyczepy przy sobie. Tak zamontowany już kupiłem. Mi to zbytnio nie przeszkadza na asfalcie zle to nie wyglada. Bardziej chodziło mi co zrobić z tymi podkładami pod podpory aby się nie urywały. Kilka pomysłów już napisaliście wiec na coś się zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie mam dokładnie 12,5cm dolną obudowę movera od ziemi. Mam też łączenie ramy i przed kołem i za kołem. Wydaje mi się, że umieszczenie movera za kołem nic by nie zmieniło. Taki jego urok jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łączenie za kołem nie ma żadnego wpływu na montaż movera,. Ono jest na wysokości bębna. Przy przednim łączeniu to trochę kombinacja i niekiedy amortyzatory przeszkadzają.

Zrobiłeś jakieś fotki obrazujące ten montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fotki mam ale nie wiem czy w pełni oddają montaż. Moim zdaniem wszystko jest ok i chyba jedyna opcja jest zmiana profilu opony ale na razie mam opony niespełna 2 letnie wiec nie będę zmieniał.

AB894B6D-716A-4667-BC0C-ECC84046EC3C.jpeg

6AD7786C-332A-49E4-8467-CD85E3B8F927.jpeg

4EA85C99-4C78-4A97-9A95-9CAD4860F6B8.jpeg

EADE5E8C-4CA9-493C-BC7F-039CD016C1D3.jpeg

AC41945F-BA1A-40A2-83F2-A3B0A531D003.jpeg

AC41945F-BA1A-40A2-83F2-A3B0A531D003.jpeg

705F2742-A3C4-4A92-8D31-0737844F23D8.jpeg

542CF45E-EE6A-44B4-9BBE-A02A4F70DFA0.jpeg

D405D479-628D-4218-9C17-50634168A2FB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, roro napisał:

Jakieś fotki mam ale nie wiem czy w pełni oddają montaż. Moim zdaniem wszystko jest ok i chyba jedyna opcja jest zmiana profilu opony ale na razie mam opony niespełna 2 letnie wiec nie będę zmieniał.

AB894B6D-716A-4667-BC0C-ECC84046EC3C.jpeg

705F2742-A3C4-4A92-8D31-0737844F23D8.jpeg

542CF45E-EE6A-44B4-9BBE-A02A4F70DFA0.jpeg

 

I tu doskonale widać, czemu mover masz tak nisko. Zamiast do ramy to jest zamontowany do jakiejś blachy i całość masz obniżoną o dobre 3 cm.

Nie wiem kto to tak postanowił zamontować jeśli można było to zrobić bezproblemowo z tułu. A jak już ktoś chciał za pomocą tych blach to należało zamocować całość na wysokości ramy, a nie 3 cm niżej. 

24 minuty temu, Marcin T napisał:

To łączenie za kołem nie ma żadnego wpływu na montaż movera,. Ono jest na wysokości bębna. Przy przednim łączeniu to trochę kombinacja i niekiedy amortyzatory przeszkadzają.

Dokładnie. Problemem jest tylko i wyłącznie przód. Z tyłu mover wchodzi bez problemu i nic nie przeszkadza w montażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na jakąś samoróbkę, aczkolwiek porządnie.

Ja przenosiłbym go do tyłu i jak @jacek00 wspomina, zyskasz min 3 cm a ja myślę, że więcej.

Na gołe przewody nie schowane w peszlu mam uczulenie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam ze to samoróbka. Tak ponoć wyszło z fabryki, zastosowanie tych blach jednak ma sens, ciężko byłoby ten mover zamontować bez nich belka by nie pozwalała. Montaż z tylu nic nie rozwiąże w przypadku tego movera i tej przyczepy. Ostatnie zdjęcie pokazuj tył za kołem tez tam jest łączenie i tez należałoby zastosować ta blachę bo inaczej nie sięgnie.

CFE3ED50-2569-42F5-939A-43BF9B7627DE.jpeg

A882C3EE-5E3C-41BC-BC3C-78380C9A19E6.jpeg

66829E22-04B6-4841-891E-D7D10EFA3461.jpeg

8BDE80BD-675E-4697-8849-ED5F83813881.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marcin T napisał:

Wygląda na jakąś samoróbkę, aczkolwiek porządnie

To są dedykowane blachy do montażu movera, gdy stopka ramy jest za szeroka. Truma i Enduro takie blachy mają w ofercie.

51 minut temu, jacek00 napisał:

 A jak już ktoś chciał za pomocą tych blach to należało zamocować całość na wysokości ramy, a nie 3 cm niżej. 

No właśnie z tymi blachami nie da się wyżej, bo łapa weszłaby w kolizję z ramą. Taki urok tych blach.

19 minut temu, Sebeb napisał:

pytanie czy odległość podłogi od góry movera pozwoli na montaż do ramy ?

Na tym zdjęciu wygląda, że jest spory zapas

8 minut temu, roro napisał:

 

CFE3ED50-2569-42F5-939A-43BF9B7627DE.jpeg

poza tym w razie czego można dać jeden lub wiecej dystansów o wysokości kilku mm, gdyby było ciasno.

Brakuje zdjęcia jak wygląda ramą za kołem. Jeśli nie jest tak szeroka jak z przodu, to tak jak wszyscy sugerują, nie powinno być problemu z montażem z tyłu bezpośrednio do ramy, czyli dobre 3 cm wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.