Skocz do zawartości

Zwiększenie prześwitu przyczepy przez wymianę kół na wieksze z 14" na 17"


roro

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, jacek00 napisał:

Nie wiem co Ty masz tam za mover, ale jest zainstalowany bardzo nisko. U mnie movera aż tak nie widać. 

Al-ko Ranger pisałem na początku.

IMG_0154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Który masz rok, 2015?

 

Tu masz wyciąg z mojej homologacji, tez 500QDK 2015 rok, 1300 DMC. Podany tylko jeden rozmiar kół. Moja tez nie siedzi tak wysoko jak inne nowe przyczepy, ale nie mam movera wiec nie zahaczam nigdzie.

 

4194724da08aef5ab9afa7e3e2c852a0.jpg&key=f5d71a9da102a6061a1bd70640ce14bce6ee3ae100553a753b472c574bc590b0

 

 

EDIT: teraz widzę zjedzie z moverem. Faktycznie nisko jest zawieszony, sama przyczepa stoi Ok

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2016 rok. W sumie moverem nie zaczepiam ale muszę uważać. Raz delikatnie dotknąłem krawężnika ale w porę wyhamowałem na małym rondku. Nic nie uszkodziłem. Taka specyfika tego movera, ktoś to już pisał. Myślałem ze zmiana kół załatwi temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyczepka też jest niska i dlatego zrezygnowałem z tych podkładek do podpór i stosuję deseczki. Przód przyczepy też miałem za wysoko i zamontowałem dystanse pod UN.

20220909_151926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, roro napisał:

Deseczki to dobra opcja, a ja od wielu lat myślałem że to tylko ze względów ekonomicznych ktoś je stosuje :-)

Zawsze możesz stosować oryginalne bez mocowania w podporach jak nie chcesz wyglądać na biedaka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o „wyglądanie na biedaka”tylko może komuś się często urywały i stwierdził że bardziej opłaca się wozić deseczki niż kupować nowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, roro napisał:

To nie chodzi o „wyglądanie na biedaka”tylko może komuś się często urywały i stwierdził że bardziej opłaca się wozić deseczki niż kupować nowe :-)

Mi się parę razy urwały. Big footy załatwiły sprawę, poza tym buda na bigfootach jest stabilnoejsza niż na tych plastikowych malutkich podstaweczkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Mi się parę razy urwały. Big footy załatwiły sprawę, poza tym buda na bigfootach jest stabilnoejsza niż na tych plastikowych malutkich podstaweczkach. 

Może warto zainwestować jednak… Dzięki za dodatkowe info bo myślałem ze tylko na plus jest ich podciąganie na tych sprężynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jacek00 napisał:

Mi się parę razy urwały. Big footy załatwiły sprawę, poza tym buda na bigfootach jest stabilnoejsza niż na tych plastikowych malutkich podstaweczkach. 

Dlatego deseczki są najlepsze :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuję żadnych podstawek pod podpory. Wolę aby mi weszły w ziemię jak wejdzie do cepki 6 osób i cała cepka obniży się bo podda się oś. Z podstawkami będzie się wyginać a te naprężenia nie są wskazane dla budy. Nigdy nie odczuwałem kiwania cepki mimo że tylko dotykam podporami ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, borek6 napisał:

Podany tylko jeden rozmiar kół

Zerknij w punkt 52.

U mnie jest wybór.

 

IMG_4970.JPG

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Tak to wygląda u mnie:

Jacek, ale Ty czy ja mamy zainstalowany mover za osią, bo przed nią jest łączenie ramy i byłby zbyt nisko o ile w ogóle jakimś cudem udałoby się go podwiesić.

Podejrzewam, że u @roro ktoś uparcie go tam powiesił stąd taki mały prześwit. Przydałyby się fotki od spodu jak to wygląda.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marcin T napisał:

 

Jacek, ale Ty czy ja mamy zainstalowany mover za osią, bo przed nią jest łączenie ramy i byłby zbyt nisko o ile w ogóle jakimś cudem udałoby się go podwiesić.

Podejrzewam, że u @roro ktoś uparcie go tam powiesił stąd taki mały prześwit. Przydałyby się fotki od spodu jak to wygląda.

Bardzo mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, roro napisał:

Al-ko Ranger pisałem na początku.

IMG_0154.jpg

Przecież ten mover wisi jak bycze jaja. Ile jest nad ziemią? 5cm? Powinno być min 2x tyle

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzę i dam znać. Na pewno więcej. To trochę takie złudzenie na trawie :-)  on ma taka budowę, ale na YT czy zdjęciach na Google jest podobnie dla Al-ko Ranger.

 

Edytowane przez roro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.