Skocz do zawartości

Zakończyłem sezon strzałem w tył. Adria RIP.


rumpel

Rekomendowane odpowiedzi

Zakończyłem dziś sezon na Łęgu we Frydmanie z samochodem w przyczepie. Taki los, nikt na szczęście nie ucierpiał - tylko samochody i cepka. Miałem ją sprzedawać po sezonie, a pójdzie na złom... Los mnie przechytrzył, a niebawem ubezpieczalnie.

Piwko na zdrowie i uważajcie,  bo cepki z dykty są....

20220904_144448.jpg

20220904_144244.jpg

20220904_144227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rumpel napisał:

Zakończyłem dziś sezon na Łęgu we Frydmanie z samochodem w przyczepie. Taki los, nikt na szczęście nie ucierpiał - tylko samochody i cepka. Miałem ją sprzedawać po sezonie, a pójdzie na złom... Los mnie przechytrzył, a niebawem ubezpieczalnie.

Piwko na zdrowie i uważajcie,  bo cepki z dykty są....

Mówi się, że to rzeczy materialne i najważniejsze, że nikomu się nic nie stało... Jednak nie zazdroszczę sytuacji...

A holownik "siedzi" bo załadowany, czy zawieszenie z tyłu też ucierpiało od uderzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotrekm13 napisał:

A holownik "siedzi" bo załadowany, czy zawieszenie z tyłu też ucierpiało od uderzenia? 

Doładowany był, ale nie siedział mocno. Hak urwany, zderzak, belka za nim i tylna klapa - tyle widać na chwilę obecną. 

7 minut temu, jofracy napisał:

Będziesz sprzedawał części, czy całość na złom? 

Dopiero wróciliśmy,  jutro zacznę załatwiać sprawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że wszyscy cali. Kolejna przyczepa będzie fajniejsza :)

 

Druga sprawa która rzuciła mi się w oczy, to jeśli w aucie samodzielnie zlecałeś montaż haka, to nie korzystaj znów z usług tej samej firmy. Ten hak nie miał prawa się urwać na śrubach mocujących go do podłużnic. Stąd wniosek że założony był niestarannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Orin napisał:

Najważniejsze że wszyscy cali. Kolejna przyczepa będzie fajniejsza :)

 

Druga sprawa która rzuciła mi się w oczy, to jeśli w aucie samodzielnie zlecałeś montaż haka, to nie korzystaj znów z usług tej samej firmy. Ten hak nie miał prawa się urwać na śrubach mocujących go do podłużnic. Stąd wniosek że założony był niestarannie.

Śruby były 8.8  - ponoć przy wypadku mają się ścinać ( jak zasięgnąłem wiedzy ). Montowałem w firmie ( ponad rok temu) która zajmuję sìę montażem haków.  Nie jestem omnibusem. Hak Steinhow z modułem 13 pin.

Edytowane przez rumpel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne to. Dobrze, że po sezonie a nie przed. Będziesz miał czas na nowy nabytek. 

8 minut temu, rumpel napisał:

Śruby były 8.8  - ponoć przy wypadku mają się ścinać ( jak zasięgnąłem wiedzy ).

A to ciekawe :niewiem:

W sumie chyba lepiej, by odpadł hak niż podłużnice by miały pójść i samochód do kasacji (oczywiście nie w Polsce).

Powodzenia z ubezpieczalniami i poszukiwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już opadną emocje, to zastanów się, czy chcesz dalej mieć to auto... Ja dostałem podobnego strzała w hak i początkowo wyglądało to niewinnie - pęknięty zderzak i zagięta klapa.... Z OC dostałem jakieś 10% wartości auta. Niestety po roku musiałem zezłomować ten samochód, bo nie było co ratować - uderzenie w hak spowodowało oderwanie podłużnic od podłogi i auto się złamało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko płakać...Na dziś już mam dość. Dzięki za rady....Nie dość,  że cepka na złom, to holownik również.  Jutro kupię chyba namiot w Decathlonie .  

Poważnie, ale za dużo mam emocji jak na jeden dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.