Skocz do zawartości

Krzywe koło manewrowe


papieju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duże, pełne i płaskie koło, na moverze już sporo przejechało po wszystkich terenach, często z obciążeniem bliskim 100kg i nigdy bym nie zmienił na inne.

Ostatnia rzecz, którą bym wymienił na liście awaryjnych rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Commander napisał:

Super. Do końca gwarancji wytrzyma.. potem codzienne flak.

Ja miałem niepompowane szerokie i jak zmieniłem na takie pompowane nie miałem problemu przez 4lata...a z moverem lepiej jeździło pompowane...

Pompowałem raz w roku...na początku sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niepompowane szerokie i jak zmieniłem na takie pompowane nie miałem problemu przez 4lata...a z moverem lepiej jeździło pompowane...
Pompowałem raz w roku...na początku sezonu

Mi niepompowane ryło ogródek u teściów. Teraz nie ma problemów. Muszę tylko wymienić oponkę bo już pojawiają się pęknięcia bieżnika na niej.

Nie wiem tylko czy same oponki się wymienia czy całe kółko z oponą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem dętki czy też opony nie ma żadnego problemu i samodzielnie można je ściągać i wymieniać.

Te pompowane ,które kupujemy  ma słabej  jakości oponę . Tam są zaledwie dwie ceraty 2PR więc przy wymianie warto kupić oponę 4PR albo jak się uda 6PR.  

Ciekawostką jest to ,że na oponie i na feldze mamy inne wartości max ciśnienia jakie możemy nadmuchać !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maras napisał:

Z kupnem dętki czy też opony nie ma żadnego problemu i samodzielnie można je ściągać i wymieniać.

Te pompowane ,które kupujemy  ma słabej  jakości oponę . Tam są zaledwie dwie ceraty 2PR więc przy wymianie warto kupić oponę 4PR albo jak się uda 6PR.  

Ciekawostką jest to ,że na oponie i na feldze mamy inne wartości max ciśnienia jakie możemy nadmuchać !

 

Oooo. To chyba kupię nową oponę bo to chyba jest bezdętkowe ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Commander napisał:

Oooo. To chyba kupię nową oponę bo to chyba jest bezdętkowe ustrojstwo.

Jacek , u mnie jest /było bezdętkowe i myślę ,że u Ciebie też tak jest .A jak dobrze pamiętam to kupowaliśmy je w jednym czasie ,fotki gdzieś zapewne są w czeluściach naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Commander napisał:

Dokładnie. Ale się teraz zastanawiam czy dokładać dętkę czy nie.

To chyba zależy od opony a nie od dobrej chęci :)  

Kup nową oponę i dętkę . Co do dętek to też są słabej jakości i są też z lepszej gumy .Wizualnie jak i organoleptycznie widać różnicę. Kupując przez via net trudno to stwierdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Commander napisał:

W tym ustrojstwie Alko opony są bezdętkowe. Więc zastanawiam się czy taką oponę dociśnie do felgi właściwie dętka.

Myślę ,że nie powinno być problemu. Nadmuchana dętką potrafi się powiększyć dwukrotnie więc dociśnie oponę. 

W sprzedaży też są przecież dętkowe ( przynajmniej jakiś czas temu były na pewno ). 

Kup dobrą oponę i dętkę i będzie OK.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.