Skocz do zawartości

przechowywanie przyczepy


old

Rekomendowane odpowiedzi

7x3=21m2 przyjmując 20cm mokrego śniegu to około dwie tony na dachu, a to nie w kij dmuchał. Konstrukcja naprawdę powinna być policzona przez kogoś kto w tym siedzi bo szkoda Twojej roboty i sprzętu który ma chronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

100 kg/m2 ?

Techniczna odpowiedź na to pytanie jest prosta: śnieg waży średnio (a więc jest to doświadczalne wypośrodkowanie między śniegiem świeżym, zleżałym i zlodzonym) 2,45 kN/m3, czyli ok. 249,7 kg/m3. Tyle przewiduje norma PN-80/B-02010./Jest to stara norma/

Jeżeli więc mamy pokrywę śniegu o grubości np. 35 cm, to na każdym metrze kwadratowym leży ok. 87 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dlatego napisałam, że to stara norma. Jednak nowe normy nie zmieniły ciężaru śniegu, a jedynie inaczej trochę się to przelicza. Nie mam w tej chwili pod ręką katalogu norm więc

podałam, tą którą znaleźć było najłatwiej. Jeśli potrzebujesz aktualnej mogę znaleźć /to mój zawód/, ale nie dzisiaj.

Myślę, że chodziło Ci jednak o ciężar orientacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ja Was pogodzę z tym przechowywaniem :biwak:

Przyczepy się nie przechowuje, tylko z nią jeździ :jump:

Widok zapakowanej, zakutanej, zaduszonej, jak ryba pod lodem przyczepy, to trauma i depresja dla caravaningowca.

Przyczepa na kołkach, to ukochany statek, unieruchomiony w doku, dla wilka morskiego, co mu łzy gaszą faję z tegoż powodu.

Tak na serio, to z tymi wiatami i przelicznikami, jak dmuchnie, to może być zupełnie inaczej i od spodu, a nie od góry :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus co najmniej pięć cm

 

5 cm zapasu to bardzo malo... :biwak:

 

na szerokosc dodaj sobie przynajmniej po 0,5 metra z kazdej strony /przyczepa czerokosc 2m - wiata musi miec 3m/ no chyba ze bedziesz wjezdzal idealnie prosto pod wiate, podstawy zawsze ci zabiora paredziesiat cm a lekki skret przyczepy przy wjezdzaniu potrafi duzo zaniesc, z doswiadczenia wiem ze 1 metr szersza wiata to naprawde malo, z jednej strony mam 20 cm od belek a z drugiej strony ledwo drzwi w budce otwieram, na wysokosc tez daj minimum 0,5 metra, na dlugosc najlepiej tez zrobic tak aby caly dyczel sie pod dachem schowal , ja mam na scianach naciagnieta plandeke tak ze cala budka jest schowana, na dlugosc pamietaj ze jak bedziesz mial sztywna sciane z tylu to zostaw zapas aby miec jak krecic korbka przy stawianiu na podporach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

o ile postawisz te wiate oddzielnie to na budowe jej wystarczy Ci zgloszenie ze te wiate postawiles ,

gorzej jezeli zdecydujesz sie postawic ja przylegajaca do budynku ,bedziesz wtedy potrzebowac zezwolenia archtekta, starostwa i cala budowa wiaty bedzie traktowana jak rozbudowa domu ,a wiec plan wiaty,zgoda,plan przestrzenny,kierownik budowy,dziennik budowy i wiele innych pierdow i innych rzeczy jakie wymysla urzednicy zeby Ci zycie umilic ,

 

proponuje Ci postawienie wolnostojacej wiaty ,jednospadowej ze spadkiem na prawy lub lewy bok ,z jednej strony daj belki wysokosci 3,6 m z drugiej 3m ,60cm spadek dachu na dlugosci np 5m daje ci 12cm spadku na metrze co moim zdaniem bedzie wystarczajace (mozesz dac 14-18 cm ale bedzie to wygladac raczej pokracznie) pisze 5 m dla wiaty o szerokosci 4 m bo te 0,5m to tyle bedzie Ci dach wystawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo dziękuję za wszelkie informację.

Z wszystkich porad wyszedł niezły poradnik.

sama idea tej wiaty bardzo dobra, ale nie polecam płyt onduline !!! bardzo szybko tracą kolor i odbarwiają się szczególnie przy dużej ekspozycji na stronę słoneczną ( południe, zachód) rozwarstwiają się i przeciekają, jako produkt na pokrycie dachu kiepski
No moim zdaniem to wysokość wjazdu to wysokość pojazdu plus co najmniej pięć cm, aby spokojnie wjechać, plus konstrukcja i skos z zachowaniem spadku powyżej 10%. Tylko zastanów się czy w jakiejś dalszej czy bliższej przyszłości nie kupisz czegoś wyższego np kampera. Przy wiacie wolno stojącej zastosował bym dach dwu spadowy ale tu występuje kalenica co troszkę podnosi koszt takiego dachu w w stosunku do jedno spadowego.
jacekwwa, jeśli ma być wolno stojąca to raczej dach dwupołaciowy chyba, że zdecydujesz się na wiatę "przyklejoną" do jakiegoś obiektu to dach skośny.... wysokość zrobiłbym z takim zapasem 10-cio centymetrowym
Jednospadowy jest łatwiejszy w realizacji. Jacekwwa - konstrukcja ok, tylko musisz mieć spadek. U mnie na boku jest 5 belek nośnych. Na tylnej ścianie mam 3. Przód musi mieć wjazd :-) więc śśrodkowej nie ma.
na konstrukcje proponuje użyć kantówek 12x12cm Dach najlepiej dwuspadzisty i na to mogą być laty 12x8cm Pokrycie już masz z tego co czytałem Warto by drewno nie miało bezpośredniego kontaktu z podłożem a po wykonaniu całej konstrukcji zakonserwować ją np drewnochronem itp
na szerokosc dodaj sobie przynajmniej po 0,5 metra z kazdej strony /przyczepa czerokosc 2m - wiata musi miec 3m/ no chyba ze bedziesz wjezdzal idealnie prosto pod wiate, podstawy zawsze ci zabiora paredziesiat cm a lekki skret przyczepy przy wjezdzaniu potrafi duzo zaniesc, z doswiadczenia wiem ze 1 metr szersza wiata to naprawde malo, z jednej strony mam 20 cm od belek a z drugiej strony ledwo drzwi w budce otwieram, na wysokosc tez daj minimum 0,5 metra, na dlugosc najlepiej tez zrobic tak aby caly dyczel sie pod dachem schowal , ja mam na scianach naciagnieta plandeke tak ze cala budka jest schowana, na dlugosc pamietaj ze jak bedziesz mial sztywna sciane z tylu to zostaw zapas aby miec jak krecic korbka przy stawianiu na podporach
proponuje Ci postawienie wolnostojacej wiaty ,jednospadowej ze spadkiem na prawy lub lewy bok ,z jednej strony daj belki wysokosci 3,6 m z drugiej 3m ,60cm spadek dachu na dlugosci np 5m daje ci 12cm spadku na metrze co moim zdaniem bedzie wystarczajace (mozesz dac 14-18 cm ale bedzie to wygladac raczej pokracznie) pisze 5 m dla wiaty o szerokosci 4 m bo te 0,5m to tyle bedzie Ci dach wystawac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik, jest jeszcze bardziej futurystyczne rozwiazanie... mozesz zapakowac przyczepke tak jak pakuje sie lodzie poza sezonem, calosc jest przykrywana folia termokurczliwa -skleja sie z niej pokrowiec na np. na przyczepe i podgrzewana tak ze folia przylega do przyczepy bardzo szczelnie ze wiatr jej nie porwie...

 

Mike Rowe na discovery channel to kiedys robil :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.