Skocz do zawartości

przechowywanie przyczepy


old

Rekomendowane odpowiedzi

KONZIO - kalkulacja jak najbardziej poprawna, ale chyba jeszcze byś musiał dołożyć. Swoją wiatę stawiałem z drewna - cementu wyłącznie pod słupki dałem, żeby ją zakotwić, podłoga z gołej ziemi. Drewno pokryte blachą i ściany zrobione z płyt. Ściany tylko 2, bo 3-cią jest garaż. Całość kosztów 2 lata temu, to 2,5 tys. Chciałem zabezpieczyć budę bez konieczności zaglądania, czy na niej leży śnieg, więc zdecydowałem się. Kolejna sprawa, to przebrnięcie przez powiat, gdzie pani upierała się, że to garaż i nie wystarczy zwykłe zgłoszenie, tylko muszę pisać o pozwolenie. Powierzchnia jest taka, że wchodzi już w pozwolenie o budowę. Na szczęście pan, który się tym w powiecie zajmuje podpowiedział mi, żeby odpowiednio sporządzić wniosek i z panią nie dyskutować, tylko jej kazać przyjąć. Nie próbujcie pisać, że to garaż. Ma to być wiata do celów gospodarczych. Jak napiszecie garaż - podchodzi pod zgodę na budowę - a więc projekt, a więc kolejne koszty i czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiesz Michał, jeżeli chodzi o pozwolenia, to ja się nie upieram, ale coś mi się o uszy obiło ostatnio, że Oni coś w ich kwestii pozmieniali, (zaznaczam to co słyszałem to mogą być plotki), ale do rzeczy, podobno pozwolenia na budowę zostały zlikwidowane. Nie wiem nic konkretniej, ale tak słyszałem. Jeśli była by to prawda, to jeden kłopot mniej, ale problem kasy pozostaje nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbujcie pisać, że to garaż. Ma to być wiata do celów gospodarczych. Jak napiszecie garaż - podchodzi pod zgodę na budowę - a więc projekt, a więc kolejne koszty i czas

 

Prawda :slina: U mnie obyło się bez projektów itp. i jest z godnie z prawem.

 

Co do kosztów - z robotą około 2500zł (wiata na 6 metalowych słupach, konstrukcja z profili, blachodachwka) + w tym roku rynna, malowanie, śniegochrony, płotek dookoła i nie wiem czy zdąże teraz ale za rok na bank polbruk. To jest dodatkowe 1700zł (robota własna).

 

Więc koszta są... no ale ochrona budki świetna :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONZIO - jamam informacje z przed 2 lat, więc mogło się coś zmienić, ale na pewno nie likwidacja pozwoleń. Od kilku lat, ze względu na bezpieczeństwo przepisy są coraz bardziej restrykcyjne. Dlatego raczej nie zrezygnowano z pozwoleń na budowę. Przy czym wszelkie "prawdopodobnie" stosuję tutaj w odniesieniu do wiat. Bo jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju budynki, i budowle (a więc np. garaż murowany), to tu na 100% pozwolenia i projekty pozostały. Oczywiście, ktoś stawiający wiatę musi się sam zorientować, ale z doświadczeń już kilku osób (znajomi też tak robili, powyżej wspominał też szary11) na pewno należy powiadamiać o postawieniu wiaty gospodarczej. W warunkach lokalnych trzeba się zorientować, czy powinna być wolnostojąca czy dobudowana do istniejącego budynku. Okazuje się, że to też wpływa na odpowiednie regulacje. U mnie powiedzieli mi, że jeśli będzie wolnostojąca, to musi być o dachu 2 spadowym i dodatkowo dla tej powierzchni - pozwolenie z projektem. Wystarczyło więc zmienić, że jest to wiata przy budynku o zastosowaniu gospodarczym i pozwolenie zmieniło się na zgodę, a projekt na odręczy szkic. I budka stoi pod dachem :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - stawiałem wiaty na wiosnę i takie info wtedy dostałem:

- garaż bez względu na to z czego zbudowany, czy ma ściany czy nie jest garażem i musi mieć pozowolenie na budowe!

- wiaty altany bez ścian na zgłoszenie pod warunkiem, że pow nie przekroczy 25 m2 i na każde 5 arów działki (tu chyba bo dobrze nie pamiętam) można postawić 1 altanę

- wiaty i altany z ścianami musza mieć te same rygory odległości od płotu co budynki (np garaże), więc sugeruję wyraźnie pisać, że bez ścian (a potem tylko płotek na wino postawić ;-) )

- składzik na drewno też na pozwolenie bo to przechowywanie opału

 

Ja wybudowałem 2 altany :-) :bukiet: bez ścian,. Wymagali zgłoszenia, szkicu i opisu z czego i jak będę budował (czy sam czy z projektu). Nie czepiali się rodzaju dachu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej, jeżeli chodzi o wiatę (taki sam dach na nogach) i tak należy liczyć się z faktem nawiewania, szczególnie śniegu lub liści, chyba, że ma się tę wiatę za jakąś ścianą, czy ścianami. W innym wypadku to cała ta impreza jest psu na budę, bo i tak śnieg leży na budzie i tak, wiatr hula, a krople deszczu roszą budkę.

 

Konzio - z doświadczenia wiem, że są to śladowe ilości, tj to nawiewanie. Ściany zbędne sa wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu, zaprzyjaźnieni budowlańcy będą mi stawiać wiatę...

 

Tzn w przyszłym tygodniu wylejemy fundamenty/szklanki pod słupy a w dalszych tygodniach ( z doskoku ) będzie powstawała reszta konstrukcji.

 

Oczywiście zrelacjonuję budowę wiaty. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nadal pozostaje mi poszukiwanie alternatywy dla postawienia przyczepy gdzie indziej niż na ulicy i być może wtedy pomyślę o jakimś zadaszeniu.

 

Wiele lat moja była przyczepa stała pod chmurką - i jak teraz po czasie o tym myślę, to mam wrażenie, że to miało największy wpływ na jej wyeksploatowanie (zwłaszcza poszycia zewnętrznego)

Zachęcam do garażaowania, głównie na zimę (obory wiejskie, czy inne hale fabryczne). W zimie i tak zdecydowana większośc nie jeździ, wiec zagląda się do cepki sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie powstawała reszta konstrukcji

Proponuję zmierzyć wysokość kampera (które sa wyższe niż przyczpey) takeigo jak Ci się podoba - skąd wiesz czym będziesz za pare lat jeździł i co los przyniesie, a głupio tak przebudowywać nową wiate :hehe: , ale to tylko moja sugestia (3,30 m na takiego z alkową może być OK :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym myślisz... niedawno zagospodarowałem ten róg działki na którym postawię wiatę pod przyczepkę i wypada to blado... ale oczywiście... dam radę i będzie jakby tam zawsze stała... :hehe::ok::ok:

 

Gdybym był przewidujący, zagospodarowałbym inaczej front... teraz przymierzę się do wiaty trochę większej niż aktualna przyczepka, jak nadejdzie czas zmiany na coś większego to najwyżej wiatę przerobię... a co tam... przynajmniej coś się będzie działo :ok::ok:

 

I co najważniejsze, zaprzyjaźnieni budowlańcy będą mieli rabotu w przyjemnej atmosferze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wczesnej pisałem podjąłem decyzję o budowie wiady dla przyczepki. Dzisiaj wbiliśmy ostatni gwóźdź w dach wiaty - czyli robota skończona. W najbliższym czasie zamieszcze foto-sprawozdanie z etapów budowy i efektu końcowego - jak budeczka zadokuje w swoim domku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co miwiadomo pozwolenia na budowę nie są wymagane na budowę parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan o powierzchni zabudowy do 35 m kw., i szerokości nie wiekszej niż 4,80 m, jeżeli występują jako uzupełnieniem istniejącej zabudowy działki siedliskowej. Na pozostałych działkach budowlanych, to samo dotyczy wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan o powierzchni zabudowy do 25 m kw. jedyny warunrk to taki, że nie miże ich być więcej niż dwie na każde 500 m kw. działki. Nie tzrba mież również pozwolenia budowę ogrodzenia posesji do wysokości 2,2 m. Oczywiście mogą być zastosowane fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.