Skocz do zawartości

przechowywanie przyczepy


old

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do posiadaczy przyczep, którzy zamieszkują blokowiska - chyba że takowych nie ma - jak sobie radzicie z przechowywaniem przyczep? Czy przechowywanie pod chmurką jest bradzo złym pomysłem? Mam zamiar sobie sprawdzić przyczepę ale nie mam dużego wyboru co do przechowywania - trochę się obawiam czy chmurka nie bardzo mi zniszczy nabytku.

 

pozdr.

 

old

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego, chyba większość z nas, czy mieszkających w blokowiskach, czy też w domkach zimuje przyczepy pod chmurką.

Nie wielu jest chyba takich szczęściarzy, którzy mają wiatę na przyczepę, stodołę, czy też garaż.

Ale są takie (i wcale nie niebotycznie drogie) wynalazki, jak duże plandeki.

post-95003-imported-12353d87-bc01-4dcf-b2aa-78fdf85a3477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój domek na kółkach parkuję u szwagra. Ma dużą działke więc na przyczepkę miejsce się znalazło. Po pierwszym wiosennym użyciu przyczepki stoi do jesieni pod gołym niebem. Jesienią stawiam domek na drewnianych klockach, rozstawiam podpory, zdejmuję koła i dach okrywam plandeką. Do wnętrza przyczepy wstawiam plastykową miskę z 5 kg soli, by wchłaniała ona z powietrza wilgoć. W połowie zimy porcję soli wymieniam na nową , bo tamta jest juz często skamieniała.

Ponadto otwieram wszystkie drzwiki i zakamarki, podnoszę klapy pod siedzeniami a poduszki stawiam na sztorc.

post-95008-imported-5581144f-d3c1-4763-b5fb-9dfc72144f88_thumb.jpg

post-95008-imported-f32c108b-3376-4a49-9022-ca21ae8ae88b_thumb.jpg

post-95008-imported-4fbf5b29-c00b-4453-bc4e-ae77f90601a0_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to samo chciałem zapytać, czy tam pod tą plandeką u Konzia w słoneczny zimowy dzień nie robi się sauna?

 

Powolniak, dzięki za info... na bank skopiuję miskę z solą... i potwierane wszystko, no i poduchy w domu, a jak z wietrzeniem? cieplejsze zimowe dni otwierać wszystkie okna pewnie? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, po pierwsze to akurat w moim przypadku sauna nie wchodzi w grę, ponieważ przyczepa stoi pod drzewami, a dodatkowo jest osłaniana z 2 stron przez dom.

Po drugie, tego dokładnie nie widać, ale plandeka nie jest mocno "ściągana" i wszystkie okna mam porozszczelniane oraz leciutko uchylony dach, także cyrkulacja powietrza jest ok. Dodatkowo ten bok, który jest niewidoczny (czyli od strony budynku) znajduje się kawałkiem pod zadaszeniem i jego nie nakrywam, a na nim znajduje się również wywietrznik.

A po trzecie to tak jak napisał Jarek, czy Wy myślicie, że ja bym wytrzymał tydzień, żeby chociaż trzy razy nie wejść do budki, i po raz milionowy pomacać drzwi od kibla lub po raz miliardowy otworzyć szafeczkę?

Próbowałem - jestem uzależniony - nie daję rady! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powolniak, co to takie gustowne leży na dachu przyczepy? Podejrzewam, że dobrze spełnia swoją rolę i zapewnia przewiew nad dachem, ale co to jest?

 

To o co pytasz jest wytworem własnych rąk.

 

Zbudowałem lekką, bo styropianową, konstrukcję, na której oparta jest plandeka. Użyłem płyt styropianowych o grubości bodaj 12 cm. Konstrukcja jest prosta. Kupiłem 6 płyt styropianowych (bloczki o grubości 12cm. Dwie płyty przeciąłem na pół i uzyskałem z nich cztery kawałki o wymiarach 1m x 0,25 m x 0,12 m. Każdy taki kawałek przykleiłem do całej płyty,przy czym duża płyta leży na płask a przyklejona jest postawiona na sztorc, tworząc teownik (odwrócona literka T) o wymiarach: długość 1m, szerokość 0,5m, wysokość 0,37m (0,12 +0,25). Takie coś ustawiam wzdłuż dachu przyczepy (zajmuje to dokładnie całą jej długość czyli 4 m) i okrywam plandeką.

Jedyne co, to trzeba dwóch osób na drabinach by starannie i równo okryć dach i bloczki plandeką, bo bloczki lubią się przesuwać. I to cala filozofia. Łatwiej to było zrobić aniżeli opisać.

 

Pod plandeką otwieram na pół gwizdka lufcik dachowy,aby była lepsza wentylacja. Na końcach plandeki są zostawione małe otworki wentylacyjne, tak by byłą zapewniona cyrkulacja powietrza pod plandeką (na tyle małe by wiatr się tam nie wdarł z impetem i nie chciał zerwać plandeki.

 

Przez całą zimę do przyczepki zaglądam ze dwa razy, z tego jeden raz po to by wymienić sól na nową.

Aha, dodam jeszcze, że jakiś tydzień przed zakryciem przyczepki, w jej wnętrze i wszystkie jej zakamarki psikam cały pojemnik (aerozolowy) jakiegoś świństwa (ostatnio był to Killer insect o różanym zapachu na początku, ale potem to miało już mniej przyjemny zapach jakby kwasu mlekowego) by wytępić wszelki owady i inne robactwo, następnie wnętrze wietrzę, I to już chyba wszystko co należało napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wnętrza przyczepy wstawiam plastykową miskę z 5 kg soli, by wchłaniała ona z powietrza wilgoć

 

nie jestem przekonany czy to bezpieczne rozwiązanie dla metalowych elementów - gdzie sól tam rdza choć może w przyczepach większość to alu i tworzywa sztuczne. Widziałem pochłaniacze wilgoci oparte na jakimś innym higroskopijnym środku. Widziałem kiedyś cos takiego na przyczepie jak daszek zapinany chyba w miejsce montażu przedsionka - dobra ochrona przed deszczem oraz przede wszystkim przed ewentualnym gradem. Nie wiem czy to jest tylko do konkretnego modelu przyczep czy też uniwersalne rozwiązanie. U mnie wchodzi w grę chyba tylko strzeżony parking - ktoś tak trzyma przyczepę? Da się wykupić AC na przyczepę np od kradzieży?

 

old

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wnętrza przyczepy wstawiam plastykową miskę z 5 kg soli, by wchłaniała ona z powietrza wilgoć. W połowie zimy porcję soli wymieniam na nową , bo tamta jest juz często skamieniała.

Witam, czytają wcześniej ten wątek i spacerując dziś po jednym markecie napotkałem coś takiego może to by było lepsze od 5kg soli ?? co o tym sądzicie ?? http://www.stopwilgoci.pl/artykuly/pochlaniacze-wilgoci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wchodzi w grę chyba tylko strzeżony parking - ktoś tak trzyma przyczepę? Da się wykupić AC na przyczepę np od kradzieży?

 

Witam,

Parking słono kosztuje, a AC da się wykupić, ale przyczepa musi być dość młoda. Ja parkuję pod chmurką bezpośrednio przy parkingu strzeżonym :ok: z otwartymi daszkami.

Pozdrawiam

 

P.S. A co do tego pochłaniacza soli z linka powyżej to też jest sól - cytat" PowerTAB z ultraaktywnymi kryształami soli"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. A co do tego pochłaniacza soli z linka powyżej to też jest sól - cytat" PowerTAB z ultraaktywnymi kryształami soli"

Witam, oczywiście że jest tam również sól bardziej mi chodziło o to żeby było to bardziej kompaktowe i może lepsze w zastosowaniu sam nie wiem poprostu coś takiego przypadkiem znalazłem więc zapodałem na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.