Skocz do zawartości

Gruau 422

gfizyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na forum się powoli zadomawiam.

Jak już pisałem wcześniej chcialem spróbować "przygody z carawaningiem".

Podsumowałem koszty - wyjazd nad Bałtyk z moją rodzinką (2+3) to koszty rzędu 200zł x ilość dni. Od 2 lat chodziła mi pogłowie przyczepa. Ale skutecznie uciekała w bok pod wpływem mocnych argumentów mojej piękniejszej połowy. Jednym słowem dotychczas skutecznie wybijala mi to z głowy.

W ubieglym roku jeszcze argumentu w ręku nie miałem. Posiadaliśmy Opelka Zafirę 1.6. 100KM + A/C + gaz - to moim skromnym zdaniem (wtedy) troche mało jak na "ciągnik". Jednak w czerwcu 08 zakupiliśmy Toyotkę Corollkę Verso w dieselku.

Na wiosnę przypuściłem atak. Przeprowadziłem analizę ekonomiczną :bukiet:

Założenie budżetowe było - maks 5tys. I zaczęliśmy szukać

...

Szukałem ofert w okolicach zamieszkania. Wymagania duże - możliwości mniejsze.

Nie chciałem inwestować dużej kasy - bo co będzie jak nam nie będzie odpowiadać?

Ważne - kibelek miał być! I miejsce do spania dla 5 osób.

Znalazłem koło Nowej Dęby

W sam raz dla nas.

d0f93b0e34c462cf.jpg

tył tez ładny

0c682c81091245ba.jpg

I kibelek:

a7c24952d0a7eb7f.jpg

Zamykany

8cd5d40c148c281d.jpg

i 2 spore łóżka

32459c9c0fae6d72.jpg

Cóż - nie byliśmy zbyt doświadczeni, ale z radością wróciliśmy do domu, podrodze robiąc sobie krótką przerwę i ciesząc się na równi z dzieciakami z naszegodomku na kółkach.

Wróciłem i piszę dalej.

Po powrocie zaczęliśmy oglądać i:

c95302f07e4a7e58.jpg

druga strona

d6e949146fecd8ee.jpg

Jak zacząłem rozbierać przód to:

80e55255d91c9810.jpg

druga strona

1ce4fa3a42f07e29.jpg

I przód:

23b3c5c9ea7d9614.jpg

c08b46055aeac350.jpg

Ramka wokół kuchennego okna również była pogniła.

I jedna poprzeczka bocznego okna.

Na szczęście reszty nie dotknęła próchnica! Obmacałem całość!

Ponieważ na wakacje jeżdżę z rodziną i nie chcę, aby spotkała mnie przykra niespodzianka - więc zakasałem rękawy i wziąłem się do roboty.

Wcześniej przeczytałem wątek o naprawie ADRII i stwierdziłem, że nie taki diabeł straszny ...

Zakupiłem dwie tuby silkaflexu, zakupiłem w OBI 3 sztuki 2 metrowe deski (?) o przekroju 3x4 cm, jedną 2,5 metrową deskę o szerokości 12 cm oraz dorobiłe u stolarza ze 20 mb listew 2x3cm. Dodatkowo wyposażyłem się w piankę niskorozprężną, klej wikol, wkrętarkę, wkręty i wiele innych przyrządów i zaczęło się.

Wracałem po pracy i całe wieczory spędzałem w przyczepie.

Najpierw do 22-ej, potem później. rekord to 00.30 ! Miałem oświetlenie, więc problemu nie było.

Po wzmocnieniu krawędzi, po wymianie zgniłych elementów zastanawiałem się co dalej. Jakość tapetowanie mi nie szło.

Więc zamówiłem dyktę, aby wyłożyć ściany do wysokości lamperii :ok:

Pierwotnie wnętrze wyglądało jak poniżej. W takim stanie pojechaliśmy na wakacje.

e58dd0af9952e488.jpg

Po powrocie jednak poprawiłem estetykę.

ab774f8c55e45f4amed.jpg

druga strona

7a2063239dbf27f5med.jpg

cały przód:

2bad74a9cfa44562med.jpg

No i ścianka nad kuchenką wykonana z paneli podłogowych:

8b482bb8678f0f7emed.jpg

W taki sposób zrobiłem wnętrze.

Nie będę dodawał, że nowy szkielet został przyklejony klejem silkaflex do blachy, drewniany elementy zostały zabezpieczone. Podłoga była OK, tylko dodatkowo uszczelniłem łączenia pianką oraz silikonem. W niektórych miejscach (szczególnie naroża) wzmocniłem jeszcze wkrętami)

Teraz na zewnątrz.

Oczywiście na zewnątrz zrobiłem przyczepę przed wyjazdem.

Poniżej efekt.

Z przodu zamontowałem (oczywiście uszczelniłem silikonem) blachę nierdzewną wyprofilowaną przez teścia na giętarce.

f9b884a0acf3444d.jpg

Z kątownika zrobiłem narożniki. Wszystko zamontowane na nity. Silikonu nie żałowałem :ok:

048e8431acdf6ea6.jpg

I druga strona

c14ffa27d5d85a9c.jpg

Przód mam teraz o wiele mocniejszy niż fabrycznie! :ok:

Tylny narożnik uszkodziłem samodzielnie, więc wymieniłem:

eb26f05aa6458b97.jpg

Listwy narożne zachowałem oryginalne. Zostały wypełnione silikonem i przyklejone oraz skręcone wkrętami. Ponieważ powypływało troche silikonu i wygląd mnie nie satysfakcjonował dołożyłem listwy progowe, aby było estetyczniej.

78ab750457c1ecf2.jpg

d0b2aeeb29371d21.jpg

I druga strona

eca99ca96b46370f.jpg

Oczywiście nie zapomniałem o uszczelnieniu uchwytu:

dec59732e945906f.jpg

Na koniec rozwieję wątpliwości.

Z przyczepy jestem zadowolony. Ale kupując ją przyświecało mi hasło:

SPRÓBUJEMY !!! i ZOBACZYMY!!!

Może ktoś zada sobie pytanie - kupił, zrobił i sprzedaje :ok:

Zainwestowałem w tą przyczepy pieniądze i pracę, ale zależało mi na tym aby sprawdzić czy camping podpasuje mi i mojej rodzinie.

No i udało się! Bardzo się nam spodobało. Do tego stopnia, że chcemy zakupić sobie zdecydowanie nowszą przyczepkę.

Marzy nam się HOBBY 420/430/440. Ze wskazaniem na dwie ostatnie.

I mam nadzięję, że już niedługo pokażę fotki nowego nabytku :ok:

Gratulacje odwagi w pracach :ok:

Dodatkowo mógł byś już teraz doktorat z naprawy robić :ok:

Łatwiej będzie Ci kupić teraz przyczepkę:ok:

Jak kupić chcesz w miarę świeże Hobby to także uważaj! szczególnie na ramę bo nie alko;(

I zerkaj czy kufer przedni nie pęka po bokach;( a najlepiej to podjedź do dilera przyczep i pogadaj o nowych Hobby :ok: bo jest wiele firm które moga okazać sie trwalsze;)

Przyjedź na jakiś zlot(np.Nieborów) to będziesz miał dużo przyczep w jednym miejscu;)

Pozdrawiam

Zdecydowanie - doświadczenie zdobyłem.

Co do zakupu - chciałbym zakupić coś z pierwszych rąk w Holandii.

Podpowiedz co wybrać, zeby trwalsze było? Podoba mi się funkcjonalność tych sprzetów. Ale Knaus chyba też jest OK.

Zaraz doczytam o zlocie. Jak nie sprzedam do tego czasu, to kto wie ...

może zaczepie :ok: i przyjadę na :ok: . Nawet gitare wziąć mogę! :ok:

• 3 tygodnie później...

Jeżeli o chodzi o Gruau-a to ten rozdział historii moich przyczepek został oficjalnie zakończony w dniu wczorajszym. Przyczepka pojechała do Łodzi. Nowym właścicielom, których notabene zaprosiłem na forum, życzę aby sprawiła im sporo radości !!!

Mam nadzieję, że już wkrótce pojawi się mój wpis o nowej przyczepce !!!

Przemo - znam to powiedzenie. Ja zawsze dodaję, że mimo wszystko - bardziej się cieszy jak sprzedaje :ok:

Co do przyczepki - to fakt. Została zrobiona i zapewne może posłużyć nowemu właścicielowi. Sumienie mam czyste i mogę Mu spojrzeć prosto w oczy z pytaniem - jak tam przyczepa się sprawuje . :bzik: