Skocz do zawartości

Butla gazowa. Jaką wybrać?


Miniucha

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej firmy butle gazowe polecacie?

 

Ja polecam czytanie forum:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5036&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=4921&highlight=butla

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1890&highlight=butla

 

Poczytaj a wyrobisz se własne zdanie :bukiet:

 

PS. Kolego warto zadawać bardziej rozwinięte pytania. Powiedz jakie odbiorniki gazowe będą, o jakiej porze roku jeździsz itd. itp. W innym wypadku nigdy nie dostaniesz wartościowej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Może ktoś z kolegów wie gdzie można kupić przejściówkę z butli kompozytowej na reduktor dobutli 11-kg. Stasiek

Na stronie BP jest lista firm dystrybutorów ..... tylko uwaga koszt z tego co pamiętam około 130zł. Reduktor na kompozyt jest znacznie tańszy bo teraz coś około 30 złotych, co nie zmienia faktu że też wolałem przejściówkę i stąd pamiętam ile kosztuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd taka wysoka cena... U nas można zakupić za 96 zł. Jest to cena po jakiej sprzedaje Truma, która wykonuje te adaptery.

Dostępne od ręki

pewniedlatego ze daleko od krakowa :-) kupowałem w szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem laik w kwestii gaozwej mam pytanie:

1. Czy obecnie montowane urządzenia w przyczepach mogę bezpiecznie działać na czystym propanie czy tez musi być to mieszanka propan-butan jak sugeruje chociażby instrukcja obsługi piecyka S3002 ciśnienie robocze 30mbar

2. Chcąc korzytać z butli kompozytowych BP musze się tylko zaopatrzyć w urządzonko o nazwie Kamperfit czy też w coś jeszcze? Posiadam reduktor, który był na wyposażeniu przyczepy.

 

Jeżeli tylko potrzebuję Kamperfit to reduktor nakręcam bezpośrednio na to urządzenie czy via jakiś wąż? Gdzie można najtaniej kupić to cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzię działać bez problemu. Zmieni się tylko złużycie gazu.

Reduktor pozostaje ten sam.

Wystarczy zaopatrzyć się własnie w przejściówke (Kamperfit) i wkręcić reduktor. Kamperfit zakończony jest dokładnie tym samym gwintem co butla 11 kg.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd taka wysoka cena... U nas można zakupić za 96 zł. Jest to cena po jakiej sprzedaje Truma, która wykonuje te adaptery.

Dostępne od ręki.

 

coś nie mogę znaleźć tego artykułu w e-sklepie - może jakiś link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się ,że to nie ma różnicy.

U mnie jest wyraźnie napisane

Butan-28mbar

Propan-36 mbar.

Propan-Butan ? nie wiem.

U kolegi Propan-butan 30 mbar to wydaje mi się ,że wystarczy mu zwykły za 1 zł reduktor 36 mbar taki do domowego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy. Dzięki za podpowiedź. Jestem szczęśliwym posiadaczem zaworu do butli kompozytowej. Nie muszę nic kombinować . Przykręcam własny reduktor i już.Wszystkim zainteresowanym podaję namiary. Tel:012 641-04-37 .WWW.serwis@wogis.pl

Zamówienie wysłałem w środę rano a w czwartek po południu kurier dostarczył paczkę .Wszystko kosztowało 120pln. Stasiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.