Skocz do zawartości

Nowy Camping w Parku Śląskim Katowice


AnglikPL

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, filipert napisał:

Zajrzyj na kemping AWF we Wrocławiu, tam prowadzi miasto, ale idea chyba podobna.

Kempingi miejskie i tak służą głównie jako baza noclegowa a nie wypoczynkowa.

Owszem, jako baza noclegowa ale nikt nie ma ochoty spać czy wypoczywać po zwiedzaniu w hałasie. AWF też jest potwierdzeniem tego co piszę - tam też jest święty spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę powtarzać ale po analizie powyższych postów Kolegów też mam poważne obawy. Sama raczej bym tam nie stanęła bo ogólnie za duży tłum całe lato.Trzeba brać też pod uwagę, że niektórym to nie przeszkadza. Przykłady większość polskiego morza w sezonie  i Chorwacja.

Każdy lubi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie

Co do hałasu to może faktycznie nie będzie camping gdzie będzie słychać chrapanie sąsiada? ale jak na kemping w mieście wydaję mi się że jest jednak nocą powinna być względnie cicho. Odgłosy z wesołego miasteczka, czy tłumów parku w wieczorami jednak ustają. Tym bardziej że camping będzie znajdował się w  spokojniejszej części Parku.

Wiem że jest fajny drugi  kemping z drugiej strony Katowic. Wydaję mi się że z ciszą tam mają większy problem (Camping graniczy z autostradą, ludzie nocują przy ekranach dźwiękoszczelnych od autostrady) Jednak hałas z  autostrady nocą nie ustaje. 

 

Co do położenia mimo że dzieli te dwa campingi nie duża odległość około 6-7 km mimo wszystko zwiedzanie Parku czy nawet miasta czy Śląska będzie dużo wygodniejszy z campingu w Parku Śląskim, wszystkie atrakcje Parku do zwiedzania pieszo, melexami, kolejką gondolową itp co jest przydatne dla osób szczególnie podróżujące kamperem. Odpada problem z parkowaniem szukaniem miejsca itp (co w weekendy jest bardzo trudne aby zaparkować blisko Parku - nawet za opłatą) Blisko do przystanku komunikacji autobusowej i tamawajowej czego trochę brakuje na Campingu miejskim.

Dojazd do Kempingu od autostrady czy drogi szybkiego ruchu DTS to jest jakieś 1-2km więc też dobra baza wypadowa w każdym kierunku. 

 

Co do bezpieczeństwa - słuszna uwaga, dlatego cały kemping jest ogrodzony. Pomyśle nad rozwiązaniem aby zabezpieczyć wejścia na kemping . Na pewno będzie dozór kamer i pracowników. 

 

 

A czy ktoś coś poradzi w sprawie technicznych uwag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, AnglikPL napisał:

Proszę o wszystkie opinię które mogą mi się przydać do realizacji tego kempingu

Jedyne co mogę doradzić - nawet nie myśl o braku nocnej ochrony i to takiej z prawdziwego zdarzenia. Leciwy pan "Zenek" z "security" na plecach nie da rady, gdy kilku naćpanych dzbanów zechce zrealizować swoje urojenia. 

Pracowałem przy organizacji zlotów przy targach caravaningowych na terenie parku w latach 2008 i 2009 i już wtedy były poważne problemy. Dziś wieczorami bywa jeszcze gorzej.

Przy nie tak odległym 215 to będzie wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin T napisał:

Jedyne co mogę doradzić - nawet nie myśl o braku nocnej ochrony i to takiej z prawdziwego zdarzenia. Leciwy pan "Zenek" z "security" na plecach nie da rady, gdy kilku naćpanych dzbanów zechce zrealizować swoje urojenia. 

Pracowałem przy organizacji zlotów przy targach caravaningowych na terenie parku w latach 2008 i 2009 i już wtedy były poważne problemy. Dziś wieczorami bywa jeszcze gorzej.

Przy nie tak odległym 215 to będzie wyzwanie.

Nie widziałem jeszcze na żadnym kempingu "uzbrojonej ochrony".

Nie popadajmy w paranoje.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.09.2022 o 08:36, TomekKnaus napisał:

Nie widziałem jeszcze na żadnym kempingu "uzbrojonej ochrony".

Nie popadajmy w paranoje.

Tom

Obiekt będzie bezpieczny, ogrodzony, Park Sląski jest raczej bezpiecznym miejscem. Jest wiele kempingów w Polsce w różnych miejscach nawet dużych miejscowościach. Przebywając na kempingach niegdy się nie zastanawiałem czy jest bezpiecznie czy czuwa nademną ochrona.

 

Czy ktoś może doradzić jak rozwiązać problem z grzaniem wody. Mam dostępny tak naprawdę tylko prąd, ewentualnie gaz z własnego zbiornika. Jakie potrzebne sa zbiorniki na wodę żeby nie brakowało ciepłej wody. Jak faktycznie wyliczyć zapotrzebowanie na prysznice i ubikacje przy tych parametrach co podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.