Skocz do zawartości

Nowy Camping w Parku Śląskim Katowice


AnglikPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich forumowiczów.

Otwieram w przyszłym roku nowy kepming w parku Śląskim na granicy Chorzowa i Katowic obok wesołego miasteczka Legnedia i Zoo. Teren  z budynkiem mamy juz określony i wytyczony. Ponieważ jesteśmy na etapie projektowania przyłączy i budynku mam prośbę do forumowiczów o porady głównie techniczne jak go zorganizować.

Camping będzie posiadał około 30-40 parcel plus wolna strefa na namioty i przyczepy.

1 Jaką moc przyłączeniową prądu musimy mieć dla takiej inwestycji zajadając że w szczycie sezonu (festiwale złoty itp), będzie korzystało łącznie około 60-70 zestawów, namiotów . Plus budynek z sanitariatami z ogrzewaniem wody prądem, kuchnią, świetlicą.(Bez gastronomii tu mam swoje wylczenia)

2 Ile zaprojektować kabin prysznicowych toalet i umywalek,  (damskich i męskich)

3 Jakie parametrów przyłącze i wody i kanalizacji do budynków. Mamy dostęp do przyłącza wody zimnej i kanalizacji.

4 w jaki sposób ogrzać wodę. (Podejrzewam że w grę wchodzą tylko bojlery). Jak duże bojery należy zamontować żeby przy takiej wielkości kepmingu nie brakowało ciepłej wody w szczycie sezonu.

 

Kemping będzie posiadał duża wiatę z miejscem do grillowania, plac zabaw, punkt gastronomiczny,  boiska do uprawiania sportów, zrzut WC,  wydzielone miejsce do zrzutu wody szarej i jej uzupełnia dla kamperow. Trochę kempingów zwiedziłem ale wszystkie cenne uwagi co do organizacji takiego miejsca chętnie poczytam, co jeszcze można fajnego dodać żeby uatrakcyjnić to miejsce. 

Proszę też o opinie co myślicie o takiej inwestycji

 Kto zna trochę te rejony to wie sam Park Sląski ma bogatą ofertę. Pieszo z kempingu będzie się można dostać do takich atrakcji jak kolejka Linowa Elka, wesołe miasteczko, Zoo, Stadion Śląski, Skansen, Planetarium, Ogród Japoński pełno zieleni, alejek, ścieżek rowerowych i knajp. A do tego blisko do przystanków tramwajowych, autobusowych do centrum Katowic i innych atrakcji Śląska. Chciałbym aby ten kamping nie był tylko tranzytowy ale również fajnym miejscem na dłuższy pobyt. Kemping będzie wśród zieleni a mimo wszystko w środku wielkiej aglomeracji.

 

Proszę o wszystkie opinię które mogą mi się przydać do realizacji tego kempingu. 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wiele lat mieszkałam w bliskim sąsiedztwie Parku Śląskiego.

Napisz dokładniej czy kemping będzie zlokalizowany na terenie administracyjnym Parku?  Czy na terenach byłej Fali ale to też mi nie pasuje?

Jakoś nie widzę tam takiego dużego wolnego terenu.

Fakt, że oferta Parku jest interesująca nie tylko dla dzieci. Jeszcze więcej mają  do zaoferowania Katowice ale jakoś nie widzę żeby ktoś przyjechał na dłuższy wypoczynek.

Na zwiedzanie jak najbardziej lub spotkanie towarzyskie czyli zlot.

Na techniczne pytania nie odpowiem .Mam za małą wiedzę ale na pewno koledzy pomogą.

Życzę powodzenia w realizacji zamierzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bozka napisał:

Witaj,

Wiele lat mieszkałam w bliskim sąsiedztwie Parku Śląskiego.

Napisz dokładniej czy kemping będzie zlokalizowany na terenie administracyjnym Parku?  Czy na terenach byłej Fali ale to też mi nie pasuje?

Jakoś nie widzę tam takiego dużego wolnego terenu.

Fakt, że oferta Parku jest interesująca nie tylko dla dzieci. Jeszcze więcej mają  do zaoferowania Katowice ale jakoś nie widzę żeby ktoś przyjechał na dłuższy wypoczynek.

Na zwiedzanie jak najbardziej lub spotkanie towarzyskie czyli zlot.

Na techniczne pytania nie odpowiem .Mam za małą wiedzę ale na pewno koledzy pomogą.

Życzę powodzenia w realizacji zamierzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłbym możliwie duży nacisk na izolację akustyczną od sąsiednich ruchliwych ulic i torowisk tramwajowych. Generalnym problemem kempingów w miastach jest często właśnie hałas utrudniający sen czy wypoczynek. Może w skrajnym wypadku oprócz odpowiednich nasadzeń konieczne nawet będą jakieś ekrany akustyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kemping będzie zlokalizowany na terenie administracyjnie Parku Śląskiego ( teren byłego parku liniowego) Teren ogrodzony około 1,5 ha więc na średni  kemping  wydaję mi się że wystarczy. Co do fali to ma być niedługo reaktywowane i  przebudowane to kąpielisko (więc dodatkowa atrakcja). 

W dniu 31.08.2022 o 22:59, Łuki napisał:

Położyłbym możliwie duży nacisk na izolację akustyczną od sąsiednich ruchliwych ulic i torowisk tramwajowych. Generalnym problemem kempingów w miastach jest często właśnie hałas utrudniający sen czy wypoczynek. Może w skrajnym wypadku oprócz odpowiednich nasadzeń konieczne nawet będą jakieś ekrany akustyczne.

Dzięki za uwagę, park jest olbrzymi z olbrzymią ilością drzew. Kepming jest trochę schowany w tym Parku, więc możliwe że nie będzie większego problemu z hałasem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łuki napisał:

Położyłbym możliwie duży nacisk na izolację akustyczną od sąsiednich ruchliwych ulic i torowisk tramwajowych. Generalnym problemem kempingów w miastach jest często właśnie hałas utrudniający sen czy wypoczynek. Może w skrajnym wypadku oprócz odpowiednich nasadzeń konieczne nawet będą jakieś ekrany akustyczne.

O tym nie pomyślałam ale hałas jest mega. Mieszkaliśmy ok. 2 km od głównej ulicy Chorzów - Katowice w stronę TV a w nocy słychać było ruch uliczny.

Często odbywają się imprezy masowe, mecze itp. a wtedy to jest tragedia bo hałas i ulice w promieniu 2 km z samochodami wszędzie gdzie się zmieszczą o ruchu ulicznym to nawet nie mówię. A właściwie to tak jest przez całe wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile kojarzę to miejsce (tylko przejazdowo) to tramwaje kursują właśnie od strony zoo (ul. Chorzowska). Kiedyś mieszkałem w pobliżu linii tramwajowej i każdy pierwszy poranny kurs po 4 rano był bardzo wyraźnie słyszalny nawet przy zamkniętych oknach. Później już kolejne tramwaje co kilka minut aż do ok. 23.00 "uprzyjemniały" sen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łuki napisał:

O ile kojarzę to miejsce (tylko przejazdowo) to tramwaje kursują właśnie od strony zoo (ul. Chorzowska). Kiedyś mieszkałem w pobliżu linii tramwajowej i każdy pierwszy poranny kurs po 4 rano był bardzo wyraźnie słyszalny nawet przy zamkniętych oknach. Później już kolejne tramwaje co kilka minut aż do ok. 23.00 "uprzyjemniały" sen.

Od strony linii tramwajowej kemping jest trochę oddalony, ale faktycznie od jednej strony mamy w niedalekiej odległości droge którą będzie pewnie  słychać w nocy więc muszę pomyśleć o usytuowaniu inaczej  parceli i ewentualnym nasadzeniu żeby zniwelować hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł mi się podoba. Mam co prawda ok 50 km do Parku Śląskiego, a mimo to wyobrażam sobie, że chętnie skorzystał bym z możliwości ustawienia sie z przyczepą na 2-3 dni. Szczególnie w weekend, właśnie ze względu na park i jego ofertę. 
Co do mocy przyłączeniowej, to nam zawsze wystarcza 6 A, ale prąd bierzemy tylko, gdy potrzebujemy klimatyzację. No i wtedy, gdy teren jest zacieniony, albo gdy nie świeci słońce, a pobyt ma być dłuższy niż 2 dni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się pomysł podoba. Miałem okazję dwa miesiące temu poszwędać się po parku i jakoś ruch mi nie przeszkadzał. Wręcz powiedziałbym, że nie czułem że jestem na terenie dużej aglomeracji miejskiej. Pewnie wszystko zależy od dokładnej lokalizacji kempingu. Fakt, że przy okazji imprez na stadionie, hałas może się nieść, ale z drugiej strony te imprezy trwają max do północy i nie są codziennie wiec.... 

Co do prądu to myślę minimum 10A na parcelę dla przyczep i kamperów i 6A na namioty. Nie wiem jakie masz możliwości budowy i ewentualnie późniejszej rozbudowy sanitariatów, ale gdybym to ja inwestował, to chyba celowałbym na początek w okolicę 5 kabin/toalet/umywalek damskich i odpowiednio 5 męskich. Dodatkowo 1-2 toalety/umywalki dla dzieci byłoby super. A jak będziesz miał miejsce to jeszcze jedna łazienka rodzinna zrobi robotę. Zrobiłbym też z 5 zlewozmywaków do mycia naczyń i ze dwa zlewy do prania. 

O przyłączach wody i sposobie podgrzewania się nie wypowiem bo to nie moja bajka.

Trzymam kciuki i odwiedzę jak się projekt zmaterializuje :kawa:

2 godziny temu, maarec napisał:

Zadbaj o zrzut firmy camper system.

Sami zadbają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Zadbaj o zrzut firmy camper system.

Tylko czy ten zrzut jest taki dobry jak nam się wydaje? Ano nie. Ludzie z nim mają problemy niestety i nie wiedzą gdzie wylewać co skutkuje tym, że albo wylewają do kibla albo niestety wylewają w miejsce przewidziane na szarą... 

Więc ewidentnie gdzieś z Camper Systemem jest problem.

Co do samego kempingu to warto wspomnieć że w Katowicach jest już jeden i to bardzo dobry kemping miejski nr 215, w fajnym położeniu, w okolicy 3 stawów. Do tego jest bardzo  dobrze skomunikowany bo leży tuż przy A4 co jest jego wielkim atutem. Dojazd do Legendii też nie stanowi problemu. Oddalony jest o ok. 6 km od śląskiego wesołego miasteczka i dojazd nawet autem jest bezproblemowy, zaparkować też jest gdzie. 

IMO robienie drugiego kempingu w okolicy obecnego jest bez sensu. Opłacalność tej inwestycji wg mnie pozostawia wiele do życzenia. Kemping 215 jest kempingiem miejskim i ten kemping jest dotowany z budżetu miasta więc sobie jakoś radzi, chociaż wiem że są problemy i miasto najchętniej by się go pozbyło aby do niego nie dopłacać. Dlatego uważam, że kemping w tak bliskiej odległości nie ma żadnej racji bytu i nie wierzę w opłacalność tej inwestycji. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacek00 napisał:

Tylko czy ten zrzut jest taki dobry jak nam się wydaje? Ano nie. Ludzie z nim mają problemy niestety i nie wiedzą gdzie wylewać co skutkuje tym, że albo wylewają do kibla albo niestety wylewają w miejsce przewidziane na szarą... 

Więc ewidentnie gdzieś z Camper Systemem jest problem.

Co do samego kempingu to warto wspomnieć że w Katowicach jest już jeden i to bardzo dobry kemping miejski nr 215, w fajnym położeniu, w okolicy 3 stawów. Do tego jest bardzo  dobrze skomunikowany bo leży tuż przy A4 co jest jego wielkim atutem. Dojazd do Legendii też nie stanowi problemu. Oddalony jest o ok. 6 km od śląskiego wesołego miasteczka i dojazd nawet autem jest bezproblemowy, zaparkować też jest gdzie. 

IMO robienie drugiego kempingu w okolicy obecnego jest bez sensu. Opłacalność tej inwestycji wg mnie pozostawia wiele do życzenia. Kemping 215 jest kempingiem miejskim i ten kemping jest dotowany z budżetu miasta więc sobie jakoś radzi, chociaż wiem że są problemy i miasto najchętniej by się go pozbyło aby do niego nie dopłacać. Dlatego uważam, że kemping w tak bliskiej odległości nie ma żadnej racji bytu i nie wierzę w opłacalność tej inwestycji. 

Niestety podzielam obawy @jacek00.Dość dobrze znam oba obiekty i teren aglomeracji katowickiej. Nie spodziewał bym się dużego obłożenia w tym miejscu, zwlaszcza że kemping na 3 Stawach ma już swoją renomę, nawet wśrod osób z zagranicy odwiedzajacych Kraków. Obłożenie moze miec racje bytu jedynie w trakcie wiekszych imprez na stadionie. Park rozrywki chyba też nie jest do porównania np z Energylandią..

Osobiscie mialbym też watpliwości co do bezpieczenstwa na terenie Parku. Wiem co mówie, bo zajmowalem sie tym przez kilkanascie lat. Mysle ze nie obedzie sie bez stalej ochrony i to przynajmniej w ilosci 2 osob, a do tego solidnego ogrodzenia kempingu i monitoringu.

Bardziej widziałbym taką inwestycje na terenie Zagłebia, okolic Pogorii lub Jury. Ewentualnie lasy na pólnoc tj. Tarnowskie Góry itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, w79 napisał:

Osobiscie mialbym też watpliwości co do bezpieczenstwa na terenie Parku. Wiem co mówie, bo zajmowalem sie tym przez kilkanascie lat. Mysle ze nie obedzie sie bez stalej ochrony i to przynajmniej w ilosci 2 osob, a do tego solidnego ogrodzenia kempingu i monitoringu.

Bardziej widziałbym taką inwestycje na terenie Zagłebia, okolic Pogorii lub Jury. Ewentualnie lasy na pólnoc tj. Tarnowskie Góry itd...

 

Jeszcze należy zwrócić uwagę na to, w którym miejscu ma być ten kemping. To teren po byłym parku linowym Silesia, który znajdował się pomiędzy stadionem GKSu Katowicie i Energylandią, tuż obok parkingu ZOO. 

Dokładnie tutaj: https://goo.gl/maps/esaUk8FVD4Cbmz9R8

image.thumb.png.b75cb2d838b69b1d4df5f5072af4379c.png

W samym parku są tabuny ludzi, w zasadzie od rana do wieczora. Do tego hałasy z Legendii. Nie chcę być złym prorokiem, ale to miejsce jest fatalne na kemping. Sam osobiście nie chciałbym tam stać właśnie ze względu na hałasy. Kemping 215 też jest przy autostradzie i też słychać że odbywa się tam ruch, ale poza tym jest tam święty spokój. 

No i obawiam się też, że na kempingu nie będzie sporego obłożenia to zacznie się tam odbywać płatne parkowanie, tak jak to miało miejsce na kempingu w Bielsku Białej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.