Skocz do zawartości

Białoruś


Rekomendowane odpowiedzi

"jeżeli będzie potrzeba to przetłumaczę te zaproszenie"

 

pliiiiiz! - :skromny: czyli bardzo proszę

baaardzo przepraszam, byłem zajęty. 2 razy już siadałem zrobić i za każdym razem ktoś mnie zabierał. No spodziewam się że tym razem już.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zaproszenie do festywalu

Związek campingów Białorusi (a pewnie tu chodziło o klub karawaningu  :] ) zaprasza szanownych polskich miłośników karawaningu odwiedzić nasz bajkowy festywal pod nazwą "Urodziny hatki na kurzej nożce - pierwszego campera na świecie". Festywal się odbędzie w dni 7-10 maja tego roku nad jeziorem Sielawa.
Organizatorem występuje Camping Nr1:    www.camping1.by

Program na te dni na razie wstępny:
opowieści o postaciach mitologicznych z naszej historii  

koncerty 
bal przebierańców, dyskoteka 
na drugi dzień przygotowanie do karnawału i karnawał (1,5 km) po wsi Kołodnica. Dojście do tej hatki i składanie gratulacji :)
będzie tam koncert grup folkloru

jakaś oficjalna konferencja o rozwoju campingów na Białorusi - to bardziej dla firm turystycznych
dyskoteka
 
na trzeci dzień 09.05 proponują opcjonalnie wycieczke do Mińswa (za ok 10 usd) - w ten dzień co roku u nas świątecznie obchodzą Dzień Pobiedy (zwyciężstwa w II wojnie swiatowej) dla tych co zostaną - gry sportowe jak będą jeszcze siły :) 

Koszt pobytu - około 10 dolarów ot załogi za dobę. Dla grup rabat 20%, 
Dodatkowo 5 usd od osoby dorosłej za cały festywal. 

Będą mile widziane ubrania w stroje polskich postaci mitologicznych. 
Polskim goscióm zorganizowanym przy podaniu listy do końca lutego - bezpłatne wizy 
 

Władymir


teraz uciekne, ale jak będą pytania - to zawsze odpowiem!


Dodam jeszcze.
Na dziś zgłosiło się ponad 40 zalog z Estonii, Litwa-Łotwa startują. Na camperteam na razie lista z 5 załog za te kilka dni. A więc idzie.
Napewno będą gości z Ukrainy.
Program powinien ulec zmianie, być rozszerzony. Bardzo tego ja osobiście się spodziewam. Bo gości będzie dużo. 
W organizacji biorą udział sam camping, klub karawaningu i władze oficjalne
Listy gości w marcu już mają być złożone do służb oficjalnych do przygotowania wiz
wizy wstępnie planują otwierać na termin 29.04 - 29.05  2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tłumaczenie. Bardzo ciekawa propozycja!!

Proponuję utworzyć nowy temat dotyczący tylko zlotu z listą chętnych. Zapewne będzie ta lista zgłoszona na granicy więc i więcej danych osobowych będzie potrzeba umieścić.

Nie wiem czy bez wizy będzie możliwy wjazd do Białorusi kilka dni wcześniej i powrót też kilka dni później niż zlot się oficjalnie kończy ? Czy podczas organizacji da się taką opcję wziąć pod uwagę?  Większość z nas będzie miała daleką drogę i mam wątpliwości czy na te kilka dni zlotu będzie dużo chętnych....  My chcielibyśmy skorzystać z pobytu i trochę więcej zwiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bez wizy będzie możliwy wjazd do Białorusi kilka dni wcześniej i powrót też kilka dni później niż zlot się oficjalnie kończy ? Czy podczas organizacji da się taką opcję wziąć pod uwagę? .

Bez wiz wjazdu do Bialorusi nie bedzie jeszcze przez dlugi czas :))) tu chodzi o to ze impreza oficjalna za dopomogą władz oficjalnych i dlatego wizy będą wydawać osobom zgłoszonym wcześniej Biezpłatnie. Ale procedura i tak będzie. Trza będzie wypełniać ankiety i przekazać do organizatoru, na pismie. Tu takich danych nie ogłoszamy.

Wizy jak wymieniałem - planują być zgłoszone od końca kwietnia to końca maju. Czyli jakie 2 tyg przed zlotem i 2 po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wiz wjazdu do Bialorusi nie bedzie jeszcze przez dlugi czas :))) tu chodzi o to ze impreza oficjalna za dopomogą władz oficjalnych i dlatego wizy będą wydawać osobom zgłoszonym wcześniej Biezpłatnie. Ale procedura i tak będzie. Trza będzie wypełniać ankiety i przekazać do organizatoru, na pismie. Tu takich danych nie ogłoszamy.

Wizy jak wymieniałem - planują być zgłoszone od końca kwietnia to końca maju. Czyli jakie 2 tyg przed zlotem i 2 po.

Przepraszam, nieprecyzyjnie się wyraziłam - oczywiście wizy będą tylko grupowe,  na ten zlot bezpłatne. Super, że nie tylko na tych kilka dni zlotu.

My jesteśmy jak najbardziej zainteresowani dlatego proponowałam zacząć nowy wątek z listą chętnych. Muszę się jedynie dowiedzieć jak jest z wjazdem psa i pobytem na kampingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że są aż 2 ekipy zainteresowane zlotem :skromny: . Na początek dobre i to. Chyba ten temat zniknął w gąszczu innych. Nie wiem czy mam prawo założyć nowy wątek z listą chętnych dotyczący tylko zlotu...??? Spróbuję najwyżej zostanie wyrzucony.

 

Nowy wątek : Międzynarodowy Zlot Miłośników Karawaningu 7 - 10 maj 2016 r. - Białoruś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w "oczekiwaniu" - ze względu na wizę, czekam na odpowiedź z ambasady - no z miłą chęcią bym pojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista za chwilę będzie w nowym temacie. Zapraszamy.


Ja jestem w "oczekiwaniu" - ze względu na wizę, czekam na odpowiedź z ambasady - no z miłą chęcią bym pojechał.

Przeczytaj dokładnie. Wujek Michał pisze o zasadach starania się o wizę. Między innymi dlatego ta propozycja jest interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista za chwilę będzie w nowym temacie. Zapraszamy.

Przeczytaj dokładnie. Wujek Michał pisze o zasadach starania się o wizę. Między innymi dlatego ta propozycja jest interesująca.

Bozka, czytam dokładnie, u mnie sytuacja jest specyficzna, mam wizę Białoruską - tranzytowa (mieszkam i pracuje w Rosji) - wiza upoważnia mnie do przebywania na terytorium RB do 48 godzin. Problem polega na tym, że według prawa migracyjnego Białorusi, nie dostanę drugiej wizy (to co pisze Wujek Michał) dopóki pierwsza nie straciła ważności. Napisałem oficjalne zapytanie do ambasady Białorusi i czekam na odpowiedź, dlatego oczekiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.