Skocz do zawartości

Białoruś


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie o jakich opłatach dla pograniczników piszecie ?

 

Vremenny Voz i Migracjonka wydawane sa bezpłatnie. Jedyne co kazdy raz pytają to ubezpieczenie dla człowieka. to które dostajecie przy otrzymaniu wizy. Nie zapominajcie o nim.

Przyczepa i auto z poza Bialorusi Rosji i Kazachstanu obowiazkowy Vremenny voz, na każdy pojazd osobne. Wjeżdzałem zestwem powyzej 3,5t, przez Brześć zero problemu. Zaraz zagranica na pierwszej stacji pamietać o Biatoll.!! Potem nie ma juz jak kupić przed M1 - pierwszą płatną drogą, w kierunku Minska.

 

Pojechał bym z przyjemnością niestety maj mam zajęty. Ja osobiście jestem zauroczony Białorusią.


Panowie o jakich opłatach dla pograniczników piszecie ?

 

Vremenny Voz i Migracjonka wydawane sa bezpłatnie. Jedyne co kazdy raz pytają to ubezpieczenie dla człowieka. to które dostajecie przy otrzymaniu wizy. Nie zapominajcie o nim.

Przyczepa i auto z poza Bialorusi Rosji i Kazachstanu obowiazkowy Vremenny voz, na każdy pojazd osobne. Wjeżdzałem zestwem powyzej 3,5t, przez Brześć zero problemu. Zaraz zagranica na pierwszej stacji pamietać o Biatoll.!! Potem nie ma juz jak kupić przed M1 - pierwszą płatną drogą, w kierunku Minska.

 

Pojechał bym z przyjemnością niestety maj mam zajęty. Ja osobiście jestem zauroczony Białorusią.

Jeszcze co podpowiem - tzw Doverennosc - Upoważnienie do używania auta i przyczepy jesli nie jestescie właścicielami koniecznie, przetłumaczone na język rosyjski.

Edytowane przez rafal.wosik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

 

Odszukałem w swoim archiwum - vremenny voz, taka mała podpowiedz jak wygląda i jak wypełniać.

Ja jade zawsze juz przygotowany, tj po 2 xerokopie:

- dowod rejestracyjny

- strona paszportu ze zdjęciem 

- upowaznienie

 

Mozna zrobić na granicy kopie ale trzeba biegać po roznych biurach itp, a tak szybko i sprawnie.

post-1557-0-45240400-1449928610_thumb.jpg

post-1557-0-86255500-1449928621_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie problemu z tym nie ma. Tylko moze zrozumiec gdzie i co napisac i scierpiec 5 min pisaniny bo i na autko i na przyczepe trza po 2 ekzemplary- jeden zabiorą wam a drugi trzeba przechowzć aż do wyjazdu. Same blanki leża około budki celnika, na końcu kontroli albo zapytać u celnika. Na spokojne zapytanie zawsze wam spokojnie podpowiedzą i pokaża jak wypełnić. Żeby nie biegać do ksera drugi poprostu się przepisuje z pierwszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do różnych klubów Europy rozesłane zaproszenie:

przekazuje zaproszenie do udziału w międzynarodowym festiwalu camperowym w dniach 7-10 maja 2016

jeżeli będzie potrzeba to przetłumaczę te zaproszenie

 

Приглашение на наш фестиваль.

 

Союз кемпингов Беларуси приглашает уважаемых польских караванеров посетить наш сказочный фестиваль под названием « День рождения Избушки На Курьих Ножках – первого кемпера в Мире». Фестиваль состоится с 7 по 10 мая 2016 г.

На озере Селява Крупского района Минской области.

 

Сайт кемпинга www.camping1.by.

 

В программе: лекция о мифологических существах белорусских лесов и болот

концерт

мастер – класс по приготовлению крупника

бал – маскарад – дискотека

Второй день: приготовление к карнавалу

карнавал / 1,5 км/ по деревне Колодница

прибытие к Избушке На Курьих Ножках, поздравления, концерт фольклорных

коллективов

конференция для туристических организаций по проблемам строительства

кемпингов

дискотека

Третий день: для желающих экскурсия в Минск / День Победы/, остальные – спортивные игры/ если будут силы/

 

Стоимость: 10 долларов США за один экипаж в сутки /группы имеют скидки 20%/ ,

5 долларов США с 1 взрослого за весь фестиваль.

Экскурсия платная / около 10 долл. с человека /

 

Приветствуются костюмы Польских мифологических персонажей.

 

Польским участникам Правительство Беларуси предоставляет бесплатные визы.

 

Владимир

To już było umieszczone na camperteam.pl.

Krótko mówiąc wizy będą bezpłatne. Za camping opłata ok 10 usd za dobę, dla organizowanych- minus 20 proc. Dodatkowo ok 5 usd od dorosłych za cały pobyt- to pewnie na organizację imprezy. Wycieczki dla chętnych będą dodatkowo płatne.

Zobaczyłem dziś info na stronie klubu że już się zgłosiło ponad 30 załog z Estonii.. Impreza może się stać naprawde fajnym międzynarodowym zlotem. Oby tylko organizacja to odczuła i zrobili odpowiedni poziom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał  > ...Польским участникам Правительство Беларуси предоставляет бесплатные визы.
                     Krótko mówiąc wizy będą bezpłatne. = Слава Богу !

Oby tylko organizacja to odczuła i zrobili odpowiedni poziom :)

 

Oby poprawiła Координаты GPS: do 07 мая 2016 г.


Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.