Skocz do zawartości

Białoruś


Rekomendowane odpowiedzi

 opisuj Białoruś, opisz miejsca w których bywasz, wrzuć zdjęcia :)

opisz ceny w sklepach, jak z kolejkami na granicy :)

W karawaningu jestem nowy. Więc o wyjazdach z przyczepą za dużo nie opowiem. Co tu popatrzeć? Nie ma niestety starych zamków i pałaców, ale czyste przestronne uliczki. Brudne brzydkie domy jeszcze długo poszukać trzeba. Miejsca historyczne które może zbyt ładnie nie wyglądają ale wiemy o co chodzi. Można znaleźć takie perełki jak w tym Iwiencu, które nie na turysta masowego, nie widać na pierwszy rzut oka, a trzeba porozgłać i posłuchać ludzi. No i jak pisałem- piekna przyroda. Dla mnie wyjazdy po Białorusi na razie to przeważnie na dziką przyrode- pięknie i spokojnie. Lasy i wody mamy państwowe, więc generalnie jest wone korzystanie oczywiście jak nie przekroczyć ustawione reguły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nonsens. Nigdy nie słyszałem o coś takiego. Jak raz jechałem przez ukraine tranzytem to zapytano mnie gdzie wyjade. I chcieli potem kare że przez inne przejście. Ale na Ukrainie to były jakieś zabawy zawsze. U nas nie ma zabowiązania gdzie wyjeżdżać. Oby wizy nie przekroczyć, ubiezpieczenia etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif15$.png       więcej...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Dzięki za taką informacje

nie znam się na tym "tranzycie", dowiem się w najbliższy wyjazd i tu was poinformuję

wątpie na temat opłat za ekologie - podobno artykuł dawny jest i tych opłat już nie ma

Tak, to co widziałem - Polacy zawsze stoja na kanał czerwony, być może chodzi o ten czasowy wwóz auta. sprawdze!

oczywiście, cepka lub camper będą sprawdzone, to ich praca i wasi robią to samo. Jak mięsa nie wolno wwozić - no to niestety my też wyrzucamy na wjezdzie do Polski i dyskutować bez sensu - to nie ich głupota, tylko zasady międzynarodowe. Pewnie biją się o to odpowiedne ministerstwa..

Pare słów dodam odnośnie jazdy po drogach. Nie wiem jak w Polsce, ale u nas ruch z przyczepą dozwolony 70km/h, ALE na tych lepszych drogach, jak stoi ograniczenie maksymalnej prędkości wyżej i wóz pozwala tyle jechać - to tyle wolno. A u nas teraz nja wielu drogach stoi ograniczenie 90km, a na tych centralnych 100 (dla osobowych osobno 120 ale z przyczepą 100). Jak cepka z hołownikiem przekracza 3500 - pilnują kategorii. za dużo nie znają się na karawanach więc patrzą tylko w kategorje :D

no i opłata za drogi. Już dawno noe ma tych 2 eur za przejazd! Teraz NA NAJBLIżSZEJ stacji paliw KONIECZNIE kupić BELL TOLL (jak wasz VIATOLL) za niego się płaci na podstawie wypożyczania i płaci się zaliczkę. Przy wyjezdzie i zwrocie wszystko co zostało dostajecie z powrotem. Kary są bardzo drogie za przejazd bez tego pod bramką a tych bramek co raz więcej wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklaracja ma być wypełniona na wwóz auta na polskich rejestracjach, to już sprawdziłem. a znaczy że wjazd do Polski na czerwony kanał.. To troche więcej czasu zajmie, niestety. Wypełnienie nie jest kosmosem. jak coś źle - nikt nie wygoni i pomogą z wypełnieniem. Jak trzeba to nawet tu mogę linki włożyć, ale najlepiej już bliżej wyjazdu

O tym tranzycie jeszcze sprawdze, coś to dziwnie wygląda.. Nie wierze, naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał  > ...O tym tranzycie jeszcze sprawdze, coś to dziwnie wygląda...

 

W czasach CCCP były tylko dwa przejścia drogowe, Lazdijaj i Brześć.

 

Tak jeżdziliśmy    wjazd/wyjazd  bez dodatkowych opłat z wypadami do Mińska.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wiz... Qzwa, już na ile jesteśmy cierpliwy naród, ale ja to pękam ze złości! żebyście tylko wiedzieli jakie jaja z nas wasze konsulaty robią!! Bo siedzą tam tacy Poważni "Eupopiejczycy" i mają se wielką decyzje podnieść, jakie to bydło nie puścić w końcu do tej ziemi obiecanej.. KM!!

Przed chwilą dzwoni do mnie fajny koleś, dyrektor fabryki szwalniczej, ok 50 lat ma - pomogliśmy mu z zaproszeniem od polskich partnerów dla tej wizy. że go zapraszają i że nawet koszty mu pokryją, żeby gość nie musiał chociaż po bankach latać i zbierać dowody że nie jest żabrakiem. No to konsulat poprosił żeby Polacy co zaprosili.. napisali jeszcze plan roboty na 3 dni, co będą robić.. KM!!! no żeby ich byk tam..!! żeby im samym znowu zbierać wszystkie dowody i rejestracje! I to facet na stanowisku który co rok ma wyjazdy służbowe do Europy!

A w brześciu naszym pracownikom wymyśleli.. że kontrakty w językach rossejskim i angielskim pomiedzy białoruską a polską firmą to nie wystarczy. Mimo że 3 lata już ważne i 30 faktur wysłanych dokładamy. Kontrakt między nami może być tylko po polsku! nawet jak przed chwilą napisany!

KM!!!  :wrrr:  :chaja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujcie tej granicy. Z tymi "karteczkami" to nie ma problemu. Chodzi głownie o временный ввоз ta deklaracja auta jest ważna bo bez niej mogą ci zabezpieczyć auto ale wypełnienie jest banalnie proste. Drugi kwit to karta imigracyjna ( nie pamietam jak to po rusku) tez można wypełnić w ciagu kilku minut a i uzyskać sympatyczną pomoc od pograniczników. Musisz udać sie jeszcze do kasy, żeby otrzymać potwierdzenie wniesienia opłat i tyle. Żadne wielkie halo. Co do beltola. Trzeba, szczególnie wyjeżdżając z Brzescia w kierunku Mińska patrzeć uważnie w prawo, żeby nie przejechać stacji, na której trzeba zaopatrzyć się w nadajnik. Wypisujesz prosty formularz, podajesz mniej więcej gdzie będziesz jeździł i pani wylicza ci średnio ile musisz mieć na koncie beltol. Zawsze lepiej zostawić sobie jakiś margines bo potem jak przekroczysz to jest problem ze znalezieniem stacji z beltolem a kary walą nieziemskie. Beltol, To taki zwykły prepaid. Możesz zapłacić w rublach białoruskich albo w euro. Jak nie masz, to jest obok bankomat. Nadwyżkę oddadzą przy powrocie ale wyłącznie w białoruskich rublach. Z nadajnikiem dostaniesz pakiet instrukcji m.in. W języku polskim i mapy dróg, na których obowiązują opłaty. Przyklejasz na szybę pod lusterkiem i jazda. Jak przejeżdżasz przez punkty kontrolne to zaczyna pikać. Jesli przejedziesz przez taką chcrakterystyczną bramkę i nie piknie, to znaczy, że coś nie tak z nadajnikiem i trzeba znaleźć najbliższa stacje i wymienić. Trzeba dodać, bo nie wiem, czy Wujek Michał już o tym napisał, ze opłaty za przejazd ściagają tylko na głównych drogach. Jesli będziecie jeździli bocznymi, to może okazać się, że opłaty bedą minimalne. Co do opłat za ubezpieczenie. Konieczna zielona karta ale tą dostaniesz u swojego ubezpieczyciela za darmo. Ubezpieczenie osoby na tydzień nie kosztuje więcej niż 60 zł. Na wizę nie czeka się zazwyczaj dłużej niż 2 tygodnie. Warto zlecić załatwienie wizy biurom,,których zazwyczaj jest kilka przy każdym białoruskim konsulacie. Jesli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania, co do dokumentów, to służę pomocą w miarę mojej skromnej wiedzy. Jak ktoś potrzebuje pomocy np prawnej w Brześciu, to mogę skierować w dobre ręce. :)

@Michał

Czy jechałeś może   →   taką trasą ?

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Wydaje się, ze lepiej unikajcie tranzytu przez Ukrainę. Nie wiem, czy wiecie, że służby ,mogą zarekwirować wam auto na potrzeby działań zbrojnych i obrony terytorialnej etc.

Odnośnie wiz... Qzwa, już na ile jesteśmy cierpliwy naród, ale ja to pękam ze złości! żebyście tylko wiedzieli jakie jaja z nas wasze konsulaty robią!! Bo siedzą tam tacy Poważni "Eupopiejczycy" i mają se wielką decyzje podnieść, jakie to bydło nie puścić w końcu do tej ziemi obiecanej.. KM!!

Przed chwilą dzwoni do mnie fajny koleś, dyrektor fabryki szwalniczej, ok 50 lat ma - pomogliśmy mu z zaproszeniem od polskich partnerów dla tej wizy. że go zapraszają i że nawet koszty mu pokryją, żeby gość nie musiał chociaż po bankach latać i zbierać dowody że nie jest żabrakiem. No to konsulat poprosił żeby Polacy co zaprosili.. napisali jeszcze plan roboty na 3 dni, co będą robić.. KM!!! no żeby ich byk tam..!! żeby im samym znowu zbierać wszystkie dowody i rejestracje! I to facet na stanowisku który co rok ma wyjazdy służbowe do Europy!

A w brześciu naszym pracownikom wymyśleli.. że kontrakty w językach rossejskim i angielskim pomiedzy białoruską a polską firmą to nie wystarczy. Mimo że 3 lata już ważne i 30 faktur wysłanych dokładamy. Kontrakt między nami może być tylko po polsku! nawet jak przed chwilą napisany!

KM!!!  :wrrr:  :chaja:

A myślisz, że w drugą stronę jest łatwo. Ostatnio robiłem zaproszenie dla znajomych z Białorusi. Musiałem okazać się dochodami, numerem konta bankowego, niezaleganiem z podatkami i wieloma innymi bzdurnymi dokumentami, które potwierdzaly, ze jestem w stanie przez tydzień utrzymać na własny koszt 2 osoby. Samo zbieranie dokumentów trwało kilka dni. Ty jesli masz kartę Polaka, to i tak łatwiej sobie wszystko załatwisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik media, super info, dzięki za pomoc! Szczególnie że ja osobiście nie miałem praktyki z belltoll i czytam tylko z informacji. Ale prawda ze kary mają kosmos. Tych trass jest co raz więcej ale to głównie centralne drogi. Np z Brześcia do Mińska obok głównej szybkiej drogi gdzie cepką pojedziecie 100 a osobowym 120 jest też "stara" droga. Nie taka ładna i szabka, ale beypłatna.

My w Brześciu o Grodno też mamy przyjacieli i jak jaka pomóc- to znajdziemy kto by pomógł. I z campingiem też poradzą i z tym co zobaczyć można.

Ten majowy zlot- dziś szef campingu Nr1 podtwierdził że będą wydawać zaproszenia na wydanie wiz w Polsce i spodziewamy się że te wizy będą bezpłatne chociaż i jednorazowe. Tak ludzi oficjalne na dziś obiecują.

 

Co do Ukrainy.. Myśle że odbiór aut już się skończył, ale.. Chociaż ludzie co podrużują twierdzą że w głębi jest spokojnie i nie słuchać media najbardziej rossyjskich- myśle że nawet Ukraincy podtwierdzą że obecnie w ich kraju jest brak porządku i władzy na całości terenu. Nikt nie da. Gwarancji na niedotykalność. Na bank po tych wszystkich zamieszaniach i wojnach wielu ludzi ma broń jeszcze, etc, etc..

Chociaż ja sam z familią zamierzam w te mieściny pojechać na narty w marcu :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.