Skocz do zawartości

Białoruś


Rekomendowane odpowiedzi

zapytałem u szefa naszego klubu :) mówi że meldowanie na policji koniecznie na pobyt od 5 dni, nie 3

postój camperem nie jest specjalnie zabroniony - czyli można tam gdzie autam nie zabronione

no i klub działa żeby chociaż na oficjalne zloty można by było się starać o wizy dla uczęstników.. na razie to tyle. co się uda - zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Mik media  > ...Czy oficjalnie można nocować kamperem na parkingu, na prywatnym terenie

Białoruś: nocleg na ulicy lub placu oraz na terenie prywatnym - NIE.       więcej...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

wlasnie na taką informację trafiłem wcześniej gdzieś w necie, dlatego zwróciłem się do Michała o potwierdzenie.

Odnośnie postojów.

my z kolegami robimy tak że jak wybieramy się na weekend na przyrode to stoimy sobie na dziko gdzie się spodoba. oby nie było zakazu parkowania. A jest to w lecie jakiś dystans od wody (podobno ok 50m) no i w tym roku z powodu upałów i suchości zamykali większość wjazdów do lasu z powodu biezpieczęństwa od pożarów. więc trzeba było poszukać jeszcze gdzie stać.. Ale miejsc naprawde nie zabrakło.

Oficjalnych campingów mamy bardzo mało ale jest. Niby władze są ostatnio zainteresowani w rozwoju tematu i może jeszcze coś się zjawi. Ostatnio widzę informację że właśnie stacje benzynowe zaczynają gdzie-nigdzie robić organizowane miejsca pod kamperki z prądem i wodą. Toalety przy stacjach - to chyba jeszcze tylko przy tych większych autostradach. Beltoll konieczny już na wielu duzych drogach. Na każdą wagę dla obcekrajowców. Niestety

Podczas postoju na dziko szarą wode leje się do murawy, nikt na to nie patrzy. Chyba jakiś postój na asfalcie - to już nie ma jak, ale naprawde nikt na to nie patrzy.

I jak się umówić na postój na prywatnym podwórku - to przecież u was nad Bałtykiem też tak robimy. Jak gozpodarz wpuści - to kto wam zabroni? Jestem pewny że na wsi zawsze można się dogadać na ten temat

ja sobie wstawiłem akk, do wiosny założe jeszcze solary. Wpadam nad jezioro i na rano mam z okna przepiękny widok!!

Aha, no i ponieważ do podróży trzeba dużo "na wszelki wypadek" - powiem że ani razu nie słyszałem żeby u nas sprawdzano wagę przyczepy na temat przekroczenia DMC. Policja tylko sprawdza kategorie prawa jazdy żeby odpowiadało. to lubią sprawdzać

No i jedynie co mam sprawdzić dla siebie i mnie to niepokoi - pobyd od 3 dni w Białorusi wymaga zameldowania na policji. Hotele to robią na automacie. Osoby co mieszkają powiedzmy w appartamentach - muszą się zgłaszać sami. Inaczej potem problem przy wyjeździe. No i tu nie rozumiem co robić z przyczepą... Ale sprobujemy wysłać oficjalne zapytanie od klubu.

Pozdrawiam wszystkich gorąco. Sorry za tyle pisaniny  :hmm:

dziękuję, za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powtarzam jeszcze raz. Nikomu nie zabraniaja noclegow w przyczepie lub camperku na przyrodzie (las, nad rzeka, w polu), przy stacjach benzynowych, na wydzielonych parkingach przy drogach (ale to juz chyba ryzyko na rejestracjach obcych, bandziory wszedzie sa) POD UWAGA ze w tym miejscu nie zabroniony postoj auta jako takiego. I tyle. A jak was Pan Wlasciciel pusci stac na swoim podworku - no to juz KGB calego kraju musi was scigac zeby kto-kolwiek wpadl do niego i zaczal was pytac dlaczego to spicie na terenie prywatnym?? Bzdura. Spia kierowcy przy stacji Lukoil na wyjezdzie z Brzescia. Tez tam spalem.

Sluchajcie, zanim czlowiek nie robi nic przeciwprawnego- nikt do niego nie bedzie mial pretensji. Obawiamy sie tylko debili w ciemnym miejscu lub kradziezy od specjalistow co zawsze oko maja ostre. Pewnie wiecie o co chodzi, w Polsce to tez jest.

Nawet przeciwnie, u nas bardziej kraj policyjny i kazdy Niemiec powie ze bedzie spokojniej lazil w nocy pijany w Minsku, niz w Lodzi. I co 15-30 min mimo bedzie jechal woz policji i nikt go nie zaczepi bez powodu. No jak nie bedzie zasypiac na jezdni )))

Jedyny problem ktory realnie spotykalem- wyjazd po 5 lub wiecej dni bez meldowania w hotelach lub na policji. Wtedy problem. Ja sadze ze u was to samo patrza. I ja my mamy nawet wiecej klopotow i wiecej wymagan z wydostaniem wizy do Polski. Poprostu nie dotykaliscie tego i nie wiecie )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał  > Uroczystości odbędą się w dniach od 7 do 10 maja 2016 roku

 

Załatwiajcie też wjazd do Białorusi bez paszportu na    dowód osobisty 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Po Europie jeździmy bez paszportów !

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym pozwolił wjazd i na paragon z tesco, ale bez przesady. nikt poza unie nie puści was bez paszportu bo nie będą wiedzieć, gdzie stempla dać  :]

ale jak pass już jest to trzeba z niego korzystać!

Niestety może się okazać że wkrutce i w europie trzeba będzie mieć kilka papierów więcej.. może że w syrii nie byłeś??  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał

Na stronie kempingu znalazłem zachęcające ceny za pobyt za miesiąc.

 

Ориентировочная стоимость – в сезон /1мая-15сентября/ - 800 000 руб., в остальное время – 300 000 руб. в месяц.

 

Nie ma nic na temat ilości osób, prądu... itp ?

 

 

Przy obecnym kursie 178,50 zł : 30 dni = 5,95 zł/dzień

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał

Na stronie kempingu znalazłem zachęcające ceny za pobyt za miesiąc.

 

Ориентировочная стоимость – в сезон /1мая-15сентября/ - 800 000 руб., в остальное время – 300 000 руб. в месяц.

 

Nie ma nic na temat ilości osób, prądu... itp ?

 

attachicon.gifkurs.png

Przy obecnym kursie 178,50 zł : 30 dni = 5,95 zł/dzień

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

może tam chodzi o jaki parking?

ceny postoju są podane tutaj 

http://www.camping1.by/index.php/price

przyczepa z autem lub camper na 2 osoby 200 tys - to ok 10,4 eur jak na dziś.

Dodatkowa osoba 1,5 eur

w tym prąd, wifi, kuchnia, prysznic, toalety, możliwość oczyszczać kasety toaletowe. Za dodatkową opłate drowy na ognisko lub grill no i sam grill jak trzeba

Z tego co slyszałem to jezioro jest piękne, ale na dziś nie mają jeszcze bezpośrednio wyjścia do plaży, chociaż jest tuż, za płotem. i trzeba sporo chodzić dookoła żeby tam trafić. troche to nieprzyjemnie, ale może do wiosny to poprawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał  >...na dziś nie mają jeszcze bezpośrednio wyjścia do plaży, chociaż jest tuż, za płotem.

                    i trzeba sporo chodzić dookoła żeby tam trafić. troche to nieprzyjemnie, ale może do wiosny to poprawią

 

Brak dojazdu    do kempingu   (oddal)

GPS:  54.54120°N   29.18071°E

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał  >...na dziś nie mają jeszcze bezpośrednio wyjścia do plaży, chociaż jest tuż, za płotem.

                    i trzeba sporo chodzić dookoła żeby tam trafić. troche to nieprzyjemnie, ale może do wiosny to poprawią

 

Brak dojazdu    do kempingu   (oddal)

GPS:  54.54120°N   29.18071°E

 

Nie ma tam planu narysowanego, ale dojazd napewno jest. mają tam ok 100 miejsc parkingowych i zloty już tam były. więc napewno dojazd istnieje. jak jest potrzebne - to poproszę właścicieli wysłać zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie jest w tym racja. Zapytałem szefa campingu na forum i odpowiedział tam z poprawionymi danymi i mapką od google.

http://caravaningclub.by/viewtopic.php?f=39&t=1244


http://caravaningclub.by/viewtopic.php?f=39&t=1244#p33114
tak jest poprawniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.