Skocz do zawartości

Knaus 500 kd Pęcherze na scianie.


Dejv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyczepa knaus 500 kd 2020. Kupowana nowa. Przyczepa po dwóch sezonach i pojawił się mały problem. Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolony ale wyszło coś niepokojącego. Na ścianie przy umywalce wyszły małe pęcherze na tapecie. Pojawiły się od wewnętrznej strony i na blacie zostały pokruszone drobinki tapety. Ogólnie jak kąpiemy się to bardzo dbam o to żeby była wentylacja itp. Przy prysznicu nie ma takiego problemu. Przyczepa niedawno miała robiony przegląd szczelności. Sciana oczywiście twarda przy pukaniu. Czy to może być jakiś mały przeciek czy inny problem ?? Dajcie znać czy ktoś miał coś podobnego. 

F4BA4C76-151F-404E-B3A0-3F637FB2A45B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dejv napisał:

Witam. Przyczepa knaus 500 kd 2020. Kupowana nowa. Przyczepa po dwóch sezonach i pojawił się mały problem. Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolony ale wyszło coś niepokojącego. Na ścianie przy umywalce wyszły małe pęcherze na tapecie. Pojawiły się od wewnętrznej strony i na blacie zostały pokruszone drobinki tapety. Ogólnie jak kąpiemy się to bardzo dbam o to żeby była wentylacja itp. Przy prysznicu nie ma takiego problemu. Przyczepa niedawno miała robiony przegląd szczelności. Sciana oczywiście twarda przy pukaniu. Czy to może być jakiś mały przeciek czy inny problem ?? Dajcie znać czy ktoś miał coś podobnego. 

F4BA4C76-151F-404E-B3A0-3F637FB2A45B.jpeg

Diwnie to wygląda. Jakieś robale nie wlazły Ci w ścianę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jak dla mnie to jakiś przeciek może być. Odkręciłem srubę od lewej strony od podpory lustra i nie wygląda to dobrze. Dziura po wkręcie też jakaś ciemniejsza niż ta po prawej stronie. Druga śruba idealnie złota. Widziałem kiedyś przyczepy po zalaniu i miały podobne pęcherze na scianach. 

83467817-8FD6-4CD1-AF4D-4E31F2631E19.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dejv napisał:

Wiesz co jak dla mnie to jakiś przeciek może być. Odkręciłem srubę od lewej strony od podpory lustra i nie wygląda to dobrze. Dziura po wkręcie też jakaś ciemniejsza niż ta po prawej stronie. Druga śruba idealnie złota. Widziałem kiedyś przyczepy po zalaniu i miały podobne pęcherze na scianach. 

83467817-8FD6-4CD1-AF4D-4E31F2631E19.jpeg

Tu też wygląda jakby była jakaś korozja:

image.png.163b57ea076a4986c6d079dfd45a87d3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dejv napisał:

To jest właśnie ta śruba która wykręciłem. To jest tylna ściana przyczepy fabryczna, nic tam nie było przykręcane. Niedaleko tego miejsca jest uchwyt tzw rączka na tylnej ścianie przyczepy.

A lustro możesz ściągnąć aby zobaczyć co jest pod nim? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa około 2,5 miesiąca temu miała przegląd szczelności. Nie dostałem żadnych wyników tej kontroli tylko słowo że sucha jak pieprz. Jak widać nie do końca. Jak wygląda naprawa takiego miejsca? Wymieniają ścianę czy jak? Jak sklejka dostała wody to jest nieodwracalnie zdegradowana. Po to kupowałem nową przyczepę żeby nie mieć tego problemu. Pod umywalką też są ślady.

29 minut temu, jacek00 napisał:

A lustro możesz ściągnąć aby zobaczyć co jest pod nim? 

 

Lustro raczej jest przyklejone bo próbowałem;)

DE1948A7-989E-4D4C-9457-4F9D4D29C13B.jpeg

Edytowane przez Dejv (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dejv napisał:

Przyczepa około 2,5 miesiąca temu miała przegląd szczelności. Nie dostałem żadnych wyników tej kontroli tylko słowo że sucha jak pieprz.

Hmm jak nie dostałeś żadnych wyników kontroli? To nawet nie masz dowodu, że takową kontrolę Ci wykonano? Powinieneś dostać wydruk z systemu potwierdzający dokonanie kontroli szczelności wraz z informacją, że wszystko jest w porządku. No i przegląd powinieneś mieć wbity do książeczki gwarancyjnej. 

Może żadnego przeglądu Ci nie wykonano nawet, a jedynie zainkasowano odpowiednią kwotę za to? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fakturę za ten przegląd ale nie mam wykresu dokładnych pomiarów. Płaciłem za środek uszczelniający od spodu przyczepy i to napewno było robione bo oglądałem. Nie wiem czy na fv było coś jeszcze napisane. Jutro dzwonie i jadę na pomiary. Jak myślicie jak to naprawiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dejv napisał:

Mam fakturę za ten przegląd ale nie mam wykresu dokładnych pomiarów. Płaciłem za środek uszczelniający od spodu przyczepy i to napewno było robione bo oglądałem. Nie wiem czy na fv było coś jeszcze napisane. Jutro dzwonie i jadę na pomiary. Jak myślicie jak to naprawiają?

Wysuszą, wkręcą nowe śruby, ewentualnie nowa tapeta i powiedzą obserwować;) obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dejv napisał:

Mam fakturę za ten przegląd ale nie mam wykresu dokładnych pomiarów. Płaciłem za środek uszczelniający od spodu przyczepy i to napewno było robione bo oglądałem. Nie wiem czy na fv było coś jeszcze napisane. Jutro dzwonie i jadę na pomiary. Jak myślicie jak to naprawiają?

No mówię, prócz fvat, wpisu do książeczki powinieneś otrzymać jeszcze raport z systemu Knausa. Mi w Wadowskich mówili że ten raport jest właśnie najważniejszy, bo jest to dowód na to, że przegląd jest zgłoszony w systemie Knausa i że wszystko jest ok. 

Wrzucę jutro jak to wygląda taki kwit, bo mam go wpiętego do książeczki gwarancyjnej. O ile mnie pamięć nie myli to ja to jeszcze podpisywałem Wadowskim.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dejv napisał:

Mam fakturę za ten przegląd ale nie mam wykresu dokładnych pomiarów. Płaciłem za środek uszczelniający od spodu przyczepy i to napewno było robione bo oglądałem. Nie wiem czy na fv było coś jeszcze napisane. Jutro dzwonie i jadę na pomiary. Jak myślicie jak to naprawiają?

A jedziesz do ProCampu? Sugeruję ich od razu pominąć i jechać do Wadowskich...może się przynajmniej czegoś konkretnego dowiesz a nie odbijesz się od ściany i stracisz tylko czas ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.