Skocz do zawartości

Mobilny prysznic campingowy.


ROBICAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja swój prysznic identyczny jak ma ROBICAR zakupiłem w castoramie za chyba 66Pln jak pamiętam.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego, w sumie taniej wychodzi niż kombinowane osobno prysznic i osobno pompka, no ale cóż, ja już mam.

 

http://escapada.com.pl/prysznic-samochodowy-p-58.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki prysznic w poprzedniej przyczepie http://escapada.com.pl/prysznic-samochodowy-p-58.html i sprawdził się dobrze . Potrzebny zbiornik na wodę w Przyczepie , a takowy miałem fabrycznie montowany . Pompka działała sprawnie - odpowiedni strumień wody z regulacją.

Jeśli ktoś ma możliwość zamontowania u siebie to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa_77, w zestawie jest uchwyt na słuchawkę. Znalazłem fotkę z poprzedniej budki - tak to wyglądało, ah dodam ten biały uchwyt był wyciągany , tak, że można było cała słuchawkę luźno wyciagnąć

post-107119-imported-571a8a79-060c-40c8-8778-dbc0f276cfbe_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa_77, można też pomyśleć o brodziku , nie zawsze na zewnątrz można prysznic np w chłodne dni , a ten prysznic sprawował się dobrze , nie raz korzystałem i z czystym sumieniem mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirku, to już nie w tej przyczepie, jakoś do tej pory nie odczuwaliśmy takich potrzeb,ale to pewnie dlatego,że nie mieliśmy.Jakby żona by się zaczęła pluskać to bym z noszeniem wody nie nadążył. :piwko: Następna bedzie może z prysznicem, kto wie.

 

A ten prysznic na zewnątrz to do pluskania w upały będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat.

 

Przymierzam się do zamontowania prysznica w mojej przyczepie. Plan jest taki: Posiadam chyba identyczny prysznic jak kolega Wirek. Zrobić otwór w ścianie między wc a szafą i przepuścić przez niego słuchawkę W szafie będzie stał pojemnik na wodę 25l.

Rozwiązanie jest proste a w ciepłe dni będzie go łatwo wyciągnąć na zewnątrz.

Mam tylko kilka problemów:

Czym wyłożyć ściany w WC żeby zabezpieczyć je od wody

Jak zabezpieczyć drzwi żeby nie naciągały wilgoci

 

Czytając wątek kilka razy padło pytanie o wydajność pomp zastosowanych w powyższych rozwiązaniach. Sprawa jest prosta. Szukając pompy do naszych prysznicy musimy zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

Max wydajność pompy

Max wysokość podnoszenia wody przez pompę

Maksymalna wydajność jest zawsze podana dla zerowej wysokości podnoszenia, natomiast na maksymalnej wysokości na jaką pompa jest w stanie podnieść wodę ta wydajność jest równa zero. Przykładowo jak pompa ma wydajność 8l i podnosi wodę na 2m to jest niemal pewne że w takim prysznicu się nie sprawdzi (woda nie popłynie) Czerwony wykres na układzie poniżej gdzie Q-jest to max wysokość podnoszenia, H-max wydajność pompy

Zależność ta sprawdza się dla przewodu którego fi jest równe wyjściu z pompy. Jeśli przewód będzie cieńszy to wydajność spadnie. Dodatkowo na spadek ciśnienia mają wpływ wszelkie przewężenia układu np. złączka ogrodowa.

Streszczając, to musimy patrzyć na wykresy przy pompie (powinny być dołączone do każdej pompy) jaką wydajność ma pompa na wys 2m (taka jest chyba przeciętna wysokość naszych przysznicy)

 


tylko taki wykres znalazłem w necie

post-115709-imported-61e55972-fb0a-4af6-ae07-e90451343809_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bambosz99, takie rozwiązanie miałem w poprzedniej przyczepce i powiem Ci, że wydajność była dobra, spokojnie można prysznic wziąć.

Woda z prysznica dawała odpowiedni strumień wody i dlatego swoją uczyłem oszczędności przy prysznicu , bo to noszenie wody było :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.