Skocz do zawartości

Mobilny prysznic campingowy.


ROBICAR

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję wykonania... bardzo fajne rozwiązanie, ja mam w gotowości taki przenośny worek z rurką przysznicową z allegro... ale trzeba dzwigać i wieszać na czymś mocniejszym...

 

Dobra robota... :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może lepiej z wózeczkiem pojechać po wodę , po co dźwigać ileś tam litrów do przyczepki.

 

no tak ale naogol do jeziora mam nie wiecej niz 10 metrow pozatym nie wiem jak taki wozeczek bedzie sie sprawowal w "ciezkim" terenie

 

Widelec, można ze zbiornika oryginalnego, co jest w przyczepie wyprowadzić wąż na szybko złączki i sam prysznic przymocować np. do dyszla przyczepki.

 

no wlasnie teraz tak pomyslalem ze skoro mam pompke,ciepla i zimna wode w przyczepce to wystarczy wyprowadzic na zewnatrz szybkozlaczki i podnie podlaczac tylko "sluchawke" do prysznica

Minusem tego rozwiazania bedzie to ze nie bede mogl uzyc wody z jeziora bo "zanieczyszcze" instalacje przyczepy

Musze to jeszcze przemyslec bo wode "pitna" dowoze pare kilometrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zmajstrowałem sobie takie proste cudo bf208d04f17462ebm.jpg - koszta znikome bo najdroższa to pompka a cała reszta zamyka się w 15zł. Ponieważ zastosowałem konektorki zasilanie można podłączyć w dwojaki sposób - poprzez gniazdo zapalniczki jak i zwyczajne krokodyle do aku (zamienia się przewody) Na pomysł wpadłem parę lat temu jak jeszcze ganiałem TIR-em i ku mojej uciesze większość takich patentów znakomicie sprawdza się w karawaningu. W tym roku do kompletu dokupiłem grzałkę akwariową co by mieć zabezpieczenie na chłodniejsze dni (małe dzieci) - super sprawa i polecam każdemu kto nie ma łazienki w swojej przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale naogol do jeziora mam nie wiecej niz 10 metrow pozatym nie wiem jak taki wozeczek bedzie sie sprawowal w "ciezkim" terenie

 

 

No fakt z tym sprawdzeniem się w ciężkim terenie może być różnie. Spodziewałem się tego pytania pisząc o tym moim wynalazku i przypominając sobie pierwszą jazdę z zatankowanym prysznicem. Na przykładzie mojego zestawu z pojemnością zbiornika 20l muszę przyznać, że miałem pewne obawy czy kółka wytrzymają i czy ośka się nie wygnie. Do kranu miałem jakieś 15m po trawie, ale wiadomo, że to nie boisko sportowe. Jadąc z zestawem czuło się brak amortyzacji, ale po 5 tygodniowych testach wszystko jest ok., lecz dla pewności polecałbym wózek z szerszymi i mocniejszymi kółkami. Wózek, który ja zastosowałem oryginalnie posiadał torbę na zakupy i myślę, że takie same ciężary mógłby przewozić i to po naszych wyboistych chodnikach. W odczuciu moim jednak było to na granicy wytrzymałości kółek i ośki.

 

no wlasnie teraz tak pomyslalem ze skoro mam pompke,ciepla i zimna wode w przyczepce to wystarczy wyprowadzic na zewnatrz szybkozlaczki i podnie podlaczac tylko "sluchawke" do prysznica

Minusem tego rozwiazania bedzie to ze nie bede mogl uzyc wody z jeziora bo "zanieczyszcze" instalacje przyczepy

Musze to jeszcze przemyslec bo wode "pitna" dowoze pare kilometrow

 

 

No fakt masz do wyboru, albo mobilny prysznic i woda z jeziora, albo zastosowanie zewnętrznej słuchawki prysznicowej przy przyczepie i czysta woda z przyczepy.

 

 

Ja kiedyś zmajstrowałem sobie takie proste cudo
super sprawa i polecam każdemu kto nie ma łazienki w swojej przyczepie.

 

 

Widzę, że masz taka samą pompkę „14” powiedz proszę czy jesteś w stanie określić, w jakim czasie te 14 l pompka potrzebowała na wypompowanie wody ze zbiornika. W moim przypadku miałem mniejsze sitko i przy 20l trwało to 25min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózek na zakupy 30zł AUCHAN w dziale gospodarstwo domowe ( w grudniu 2008r w promocji)

Zbiornik na wodę 20l 25zł LEROY MERLIN

Prysznic ogrodowy 35zł AUCHAN w dziale ogrodniczym

Pompka z przesyłką 48zł Allegro

Przewód gumowy (gazowy) 1m 4zł

Szybko złączka 8zł

Włącznik hermetyczny 10zł

Gniazdo + wtyczka + śrubki 10zł

Wtyczka pod gniazdo zapalniczki 5zł

Przewód 10m 15zł

Wykonanie własne 0zł

 

 

Sowa_77, mam nadzieje :ok: że po wykonaniu zamieścisz tu opis i fotki :ok:

 

PS., Tu masz taki sam, ale używany i droższy http://www.allegro.pl/item715990690_prysznic_ogrodowy_gardena.html

A tu inny tańszy, ale nowy http://www.allegro.pl/item703771685_prysznic_ogrodowy_na_trojnogu_super_do_ogrodu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupiony wózek uniwersalny do wożenia wody i wc.Taki składany i bardzo masywny.Sprawdził się w tym roku

 

Podobny do tego ale tańszy i aluminiowy.

 

http://allegro.pl/item721294061_wozek_transportowy_skladany_wawa_f_vat.html

 

U mnie prysznic będzie że tak powiem wolnostojący,a baniak jakikolwiek będzie można podstawić,albo konewkę nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupiony wózek uniwersalny do wożenia wody i wc.Taki składany i bardzo masywny.Sprawdził się w tym roku

 

Podobny do tego ale tańszy i aluminiowy.

 

http://allegro.pl/item721...wawa_f_vat.html

 

Faktycznie wygląda bardzo masywnie :ok: mój przy Twoim wygląda jak zabawka :ok:

 

 

U mnie prysznic będzie że tak powiem wolnostojący,a baniak jakikolwiek będzie można podstawić,albo konewkę nawet.

 

Pomysł bardzo dobry :ok: o, którym również myślałem, ale w końcu stwierdziłem, że połączę to wszystko razem tak żeby włącznik mieć pod ręką, a nie latać z pod prysznica do baniaka gdzie jest pompka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajnie to wykombinowałeś... pomysłowść ludzka nie zna granic- brawo dla Ciebie :ok::ok: , w razie czego to pozwolisz ,że sam skorzystam z Twojego patentu ...

 

Ps.

 

Zastosowanie tego widze nie co w innym również miejscu... :ok:

 

w takim razie będe miał dwa :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry o, którym również myślałem, ale w końcu stwierdziłem, że połączę to wszystko razem tak żeby włącznik mieć pod ręką, a nie latać z pod prysznica do baniaka gdzie jest pompka.

 

Nie no pompkę też będę miał osobną i ten wężyk,ale będę ją wkładał do obojętnie jakiego zbiornika,baniaka,konewki ,a nawet baseniku dziecięcego bo Milenka uwielbia się pluskać na kempingu przed przyczepką. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajnie to wykombinowałeś... pomysłowść ludzka nie zna granic- brawo dla Ciebie :ok::ok:

 

:ok: Dzięki

 

 

w razie czego to pozwolisz ,że sam skorzystam z Twojego patentu ...

 

Serek, korzystaj do woli :ok: , ale pod jednym warunkiem :ok::ok::-] że zamieścisz tu opis i fotki :ok: i z góry :ok:

 

 

Zastosowanie tego widze nie co w innym również miejscu...

 

w takim razie będe miał dwa

 

Myślisz o zastosowaniu na działce itp. :ok:

 

 

 

ROBICAR napisał/a:

Pomysł bardzo dobry o, którym również myślałem, ale w końcu stwierdziłem, że połączę to wszystko razem tak żeby włącznik mieć pod ręką, a nie latać z pod prysznica do baniaka gdzie jest pompka.

 

 

Nie no pompkę też będę miał osobną i ten wężyk,ale będę ją wkładał do obojętnie jakiego zbiornika,baniaka,konewki ,a nawet baseniku dziecięcego bo Milenka uwielbia się pluskać na kempingu przed przyczepką.

 

Ja myślałem o większej odległości ( prysznic – zbiornik) myślałem również o wykorzystaniu zbiornika oryginalnego w przyczepie. W takiej sytuacji różnie to bywa i nie zawsze można ustawić prysznic z przodu przyczepy, dlatego zapas węża byłby wskazany, a co za tym idzie problem gdzie umiejscowić włącznik tak żeby nie biegać miedzy prysznicem, a dajmy na to zbiornikiem. Ale się zawirowałem :ok: z tym tłumaczeniem, ale myślę, że coś zrozumiałeś :ok::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja dzis niechcacy kupilem :niewiem:

 

8ddf72435e666085m.jpg

 

a8db879fb5aaa332m.jpg

 

i chyba bede kombinowal zeby bylo zasilane z instalacji przyczepy - nie musze wtedy ciagnac dodatkowo zadnych elektrycznych przewodow,wykorzystuje pompke czyli nie musze kupowac drugiej i mam ciepla wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.