Skocz do zawartości

Budżet 20-25k i co można zań oczekiwać?


Rolnix

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

ogladam od paru tyg cepki w granicach 1500dmc do 25k(patrze tez do 30k z ciekawosci) i sprzedający często piszą o bdb stanie, że sucha itd, w wyszukaniu oczywiście zaznaczam tylko bezwypadkowe. I takie pytanie jak to jest w rzeczywistości, moge liczyć za cepke do 25k klasy 510-620 która bedzie w faktycznie przyzwoitym stanie?

OFC jestem swiadomy ze tu mowa o 20+ letnich sprzetach, nie oczekuje stanu idealnego, byle by byla sprawna, nie przegnita, szczelna i bezpieczna.

Przyznam że zdjęcia na niektorych ofertach wygladaja naprawde dobrze, a le jak wiadomo na zdjęciach zawsze wsio wyglada 3x lepiej niż w realu ?? Pozdro;

tak naprawde to mam 24k na cepke + fotovoltaike rzedu 800w więc tak realnie 20k na caravane, ale na naprawde fajna oferte która "check all the right boxes" jestem w stanie wydusik pare  k 

dodam jeszcze czego potrzebuje to moze ktoś bedzie w stanie dokladniej odpowiedziec czy to jest realne w tym budzecie :)

-wsio musi miec opcje zasilania gazem  - lodowa, kuchenka, ogrzewanie, bojler

-co najmniej 5,2m rozmiar przedzialu mieszkalnego

-prysznic, zlew z ciepla/zimna woda

-stolik do pracy (wiekszocs ma stolik ala przedzial pociagowy to jest ok)

-musi miec piekarnik 

-wsio musi byc sprawe, i ready to go, brak natychmiastowego budzetu na naprawy

Edytowane przez Rolnix (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,
ogladam od paru tyg cepki w granicach 1500dmc do 25k(patrze tez do 30k z ciekawosci) i sprzedający często piszą o bdb stanie, że sucha itd, w wyszukaniu oczywiście zaznaczam tylko bezwypadkowe. I takie pytanie jak to jest w rzeczywistości, moge liczyć za cepke do 25k klasy 510-620 która bedzie w faktycznie przyzwoitym stanie?
OFC jestem swiadomy ze tu mowa o 20+ letnich sprzetach, nie oczekuje stanu idealnego, byle by byla sprawna, nie przegnita, szczelna i bezpieczna.
Przyznam że zdjęcia na niektorych ofertach wygladaja naprawde dobrze, a le jak wiadomo na zdjęciach zawsze wsio wyglada 3x lepiej niż w realu Pozdro;
tak naprawde to mam 24k na cepke + fotovoltaike rzedu 800w więc tak realnie 20k na caravane, ale na naprawde fajna oferte która "check all the right boxes" jestem w stanie wydusik pare  k 
dodam jeszcze czego potrzebuje to moze ktoś bedzie w stanie dokladniej odpowiedziec czy to jest realne w tym budzecie
-wsio musi miec opcje zasilania gazem  - lodowa, kuchenka, ogrzewanie, bojler
-co najmniej 5,2m rozmiar przedzialu mieszkalnego
-prysznic, zlew z ciepla/zimna woda
-stolik do pracy (wiekszocs ma stolik ala przedzial pociagowy to jest ok)
-musi miec piekarnik 
-wsio musi byc sprawe, i ready to go, brak natychmiastowego budzetu na naprawy
Dzisiaj bardzo trudno o przyzwoitą przyczepę w budżecie to 25k. Oczywiście nie jest powiedziane, że takowej nie znajdziesz ale być może będziesz musiał się mocno naszukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale problemem bardziej bedzie ich faktyczny stan, czy wyposażenie/rozmiar którego szukam wymaga większego budżetu?

Jeszcze pare dni temu byla na otomoto naprawdę ciekawa opcja (ulyssess chyba) 5m,

Za 16k, mialem ja dosc wysoko na liscie "want" i oczywiście bez zaskoczenia dosc szybko zniknęła:) opis wydawal sie uczciwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



czekaj podeśle jakies przyklady co mnie interesują 
https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-pastiche-coachman-zarejestrowana-duzy-prysznic-ID6EQPDA.html
jakieś uwagi, warta rozwazenia?


Hobby Pastiche? Naprawdę? Nic cię nie dziwi w tym ogłoszeniu? Widziałeś kiedyś taką Hobby?



Pęknięcia nad drzwiami, więc nawet nie ma sensu oglądać.

https://www.otomoto.pl/oferta/elddis-gt-typhoon-przyczepa-kempingowa-elddis-gt-typhoon-2001-ID6EQlgx.html
czy w tej cenie to beda raczej trupy? czy jest szansa ze faktycznie są konktrukcyjnie sprawne


Ta wygląda najlepiej na pierwszy rzut oka, ale większość zdjęć jest nieostra. No i to angielka więc z całą pewnością coś jej dolega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał inne marki to moze w niedługim czasie będę miał na sprzedaż nie hobby a lmc 515rd 2004 r . Trosze musisz się pod szkolić te co pokazujesz to angliki kiedyś chodziły do 10 tys zł

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z tą hobby? Dość tania jest, nic szczególnego po za tym, na zdjęciach nie widze uszkodzeń.... Własnie dlatego pytam, oczywiscie ze nie widzialem ich w realu, to bedzie moja pierwsza cepka. Dlatego byłbym wdzięczny za troche bardziej konkretne podpowiedzi zamiast zagadek?

Czyli lepiej unikać hobby i angielskich? Które marki są lepsze? 

Podsyłam pare innych propozycji, again,jak ktoś ma chwile zerknąc bede wdzięczny za feedback

https://www.otomoto.pl/oferta/avondale-ulyesses-przyczepa-kempingowa-ID6EOAkV.html

https://www.otomoto.pl/oferta/avondale-510-5-przyczepa-luna-clubman-ID6EGR3r.html

https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-moorea-530-z-lozkiem-pietrowym-ID6EALaW.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rolnix napisał:
A co jest nie tak z tą hobby?       

 

Jak ktoś wystawi Passata ale napisze w ogłoszeniu, że to Porsche to też uwierzysz? Skoro nie widzisz, że to nawet nie jest Hobby (i Tabbert) to lepiej odpuść szukanie przyczep, bo następnym Twoim tematem będzie ze kupiłeś trupa i jak go masz teraz wyremontować.  

Nie chcę być złym prorokiem, ale jesteś na dobrej drodze. Handlarze tylko czekają na takich jak Ty, (bez urazy) którym wcisną zgniłka nazwanego Hobby. Po prostu w tym budżecie trzeba mieć się na baczności a jeśli jesteś totalnym laikiem to zwyczajnie prosisz się on kłopoty.

Dokładnie to widać po kolejnych wklejanych ogłoszeniach gdzie ktoś w przyczepach zastosował tapety imitujące cegły kupione w pobliskim Leroy Merlin

Może dobrze, że trafiłeś na forum, bo szybko otworzą Ci się oczy na to co oferują handlarze. Moja rada jest taka abyś zamiast przeglądania i wrzucania przypadkowych ogłoszeń, które wrzucasz tylko dlatego że spełniają kryterium budżetu zaczął lekturę forum, na co zwracać uwagę itd. Tematów jest mnóstwo. Lepiej poświęcić trochę czasu na poczytanie forum. Przyda się i być może uchroni Cię przed wywaleniem pieniędzy w błoto.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, byry007 said:

 Trosze musisz się pod szkolić te co pokazujesz to angliki kiedyś chodziły do 10 tys zł

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

A to że rynek na całym swiece totalnie upadł na głowe to inna sprawa i nie mam za bardzo na to wpływu :) stare Porsche też kosztowały 10lat temu 2x mniej niż dzisiaj, co zrobisz ;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że rynek na całym swiece totalnie upadł na głowe to inna sprawa i nie mam za bardzo na to wpływu  stare Porsche też kosztowały 10lat temu 2x mniej niż dzisiaj, co zrobisz ;
Angielka i Porsche
o szlag  ,,hobby,, rozwaliła system 
Mamy już "Hobby" i "Tabberta"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rolnix napisał:

Get some basic knowledge first;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.