Skocz do zawartości

Ostrzeżenie przed firmą ARPO alias Navi360


Grest

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam wszystkich zainteresowanych przeróbką busa na kampera przed firmą ARPO z Poznania. Oferują bardzo konkurencyjne ceny w stosunku do konkurencji. Ja zostałem oszukany przez panów Kmiciewiczów na 62tyś zł. Zniszczyli mojego vana. Zabudowa wykonana poniżej jakichkolwiek standardów. Wszystko na wkrętach i kleju. Wkręty sterczą co kilkanaście centymetrów w podwoziu. Cieknące okna. Firma jest fasadą do wyłudzania pieniędzy od klientów. Przestrzegam szczerze przed tymi oszustami. Po rozmowie z rzeczoznawcą dowiedziałem się, że zabudowa przez nich wykonana nie spełnia przepisów o ruchu drogowym.

IMG20220818153448.jpg

IMG20220816113326.jpg

IMG20220817153313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, Sebeb napisał:

Czy te mocno konkurencyjne ceny nie zdziwiły Cię ? Nie zapaliła się lampka dlaczego tak tanio ?

Przecież najważniejsza jest cena..... płać i płacz. Niektórzy się chyba niczego nie nauczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba poszukać następnego "fachowca" aby to doprowadzić do użytku. I aby dalej było tanio to ten drugi musi być jeszcze bardziej "konkurencyjny" od tego pierwszego.  I jak mówią co tanie to drogie.  A wracając do tematu to naprawdę współczuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, G13 napisał:

Przecież najważniejsza jest cena..... płać i płacz. Niektórzy się chyba niczego nie nauczą.

Ale po co potem pisać, że firma coś źle zrobiła, że oszuści !!! Nie zdziwiłbym się gdyby do tej kwoty 62tys. doliczyli jeszcze kilka tysi za zniesławienie….Założenie było, że ma być tanio…to jest tanio….Nie da się kupić np. Passata w cenie Dacii…cudów nie ma….gdzie zdrowy rozsądek, instynkt samozachowawczy ?!

P.S. Nie zmienia to faktu, że wykładzina cięta chyba po pijoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administracjo, wywalcie ten post bo rzetelność jego może być bardzo dyskusyjna.

 

Wklepcie w google Arpo kampery, albo Navi360 kampery, lub Kmicewicz kampery. 

Nie dostaniecie żadnej odpowiedzi która by mówiła o tym że robią zabudowy.  

Pierwsze co wyskoczy to link do forum i tego posta.  Navi 360 to odzinna firma istnieje, robią zabudowy targowe (te mają wytrzymać 3-5 dni :) ).

Czy robią kampery? Nie wiem.  Czy zajmują się tym na poważnie, czy wstawiają kilka szafek i wodę i już, to nie wiem. Jeśli mu robili, to co było w umowie? Czy była umowa? 

A nie chodzi się do fryzjera leczyć zębów, ani do stolarza zmieniać opony. 

 

Jedyne co @Grest zrobił w światku karawaningowym, to się zapisał na forum aby się wyrzygać  na rzekomego usługodawcę.

Link do strony, link do ogłoszenie, kawałek umowy, opinia rzeczoznawcy. Gdzie to jest?

Nie możemy jako forum legitymizować kopania po gębie kogoś opisywanego po nazwisku, bez żadnych dowodów. Każdy ma prawo do obrony, a przynajmniej do uniknięcia ataku bez dowodów.

I nie bronię ewentualnego szuszwola i pateroka, tylko zanim go osądzę, chce wiedzieć za co. 

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cathey:

Tak masz rację zarejestrowałem się na tym forum, żeby ostrzec a nie wyrzygać swoich problemów. Taka była sugestia prawnika, który po zapoznaniu się ze sprawą zasugerował nagłośnienie sprawy jak działa owe "przedsiębiorstwo". Moim problemem był fakt, że nie sprawdziłem głębiej tej firmy. 

Jeśli ktoś zarzuca fakt, iż co tanio to drogo to proszę określić jakie są widełki takiej zabudowy bo to był pierwszy kamper, którego zachciało mi się budować. Zaufałem firmie, która oferowała zabudowy kamperowe. Na hali stało 6 busów w trakcie przeróbek. 

Mi nie zależało na złotych klamkach tylko na rzetelnym wykonaniu. Niestety dostałem tragiczny w skutkach efekt.

Do Jackzoo

A na przykład taki przepis, który dotyczy foteli wmontowywanych do pojazdu. Nie mogą mieć używanych pasów bezpieczeństwa. Wtyczka (czy jak tam zwał) od pasów musi być zamontowana w homologowanym do tego miejscu. Nie gdzie kto chce. U mnie firma Arpo wmontowała do byle metalowej części fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że piszesz o swoim problemie. Nie wierzę tym, którzy chcą naprawiać i robić cokolwiek sugerując ceną i to tą najwyższą, bo ta da gwarancję wysokiej jakości wykonania usługi. Mówienie o tym, że" to co tanio to drogo " dotyczy wszystkich, ale nie nas. Kiedy stajemy przed faktem wyboru, to w takich przypadkach cena jest najważniejsza, tym bardziej, że jest brak doświadczenia w tym zakresie. A co by  było, kiedy coś kupujemy po cenie, która niepokoi nasze kieszenie a jakość i wartość zakupionego przedmiotu - usługi jest dalekie od naszych oczekiwań.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grest, jeśli prawnik sugeruje Ci, żeby w necie pisać źle o firmie z podaniem nazwisk…to ten prawnik jest gorszej jakości co wykonana zabudowa. Szkoda, że straciłeś kasę, ale wg mnie nie tak się załatwi tej sprawy. Zakładając konto na forum i tylko jeden wątek to Twoja wiarygodność jest niewielka. Firma także może założyć taki wątek i Cię „obsmarować”, że im nie zapłaciłeś. Co innego gdybyś już miał w ręku wyrok sądowy, że firma nie wywiązała się prawidłowo z umowy, że ma naprawić szkodę lub zwrócić jakąś część pieniędzy to co innego.

Zapłaciłeś 62 tysie i wstawiłeś auto do zrobienia ? Jeśli płaciłeś etapowo to nic Cię nie zaniepokoiło ? Nie sprawdzałeś postępów prac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grest napisał:

Do Jackzoo

A na przykład taki przepis, który dotyczy foteli wmontowywanych do pojazdu. Nie mogą mieć używanych pasów bezpieczeństwa. Wtyczka (czy jak tam zwał) od pasów musi być zamontowana w homologowanym do tego miejscu. Nie gdzie kto chce. U mnie firma Arpo wmontowała do byle metalowej części fotela.

I dalej twierdzisz, że to określają przepisy o ruchu drogowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebeb napisał:

Ale po co potem pisać, że firma coś źle zrobiła, że oszuści !!! Nie zdziwiłbym się gdyby do tej kwoty 62tys. doliczyli jeszcze kilka tysi za zniesławienie….Założenie było, że ma być tanio…to jest tanio….Nie da się kupić np. Passata w cenie Dacii…cudów nie ma….gdzie zdrowy rozsądek, instynkt samozachowawczy ?!

P.S. Nie zmienia to faktu, że wykładzina cięta chyba po pijoku :)

Myślę, że Forum jest po to by pisać o różnych problemach. Jeżeli firma, która w swojej nazwie ma nazwisko, to żadne przestępstwo by takowego używać. Jeżeli bezpośrednio zainteresowany nie wnosi i nie będzie wnosił w kwestii prawnej  uwag i informacji kierowanych przez osobę uważającą  się za pokrzywdzoną, to im mniej adwokatów w sprawie, tym lepiej. 

Zrzut ekranu (22).png

Edytowane przez grzerog (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.