Skocz do zawartości

ogrzewanie wody - ciepła woda w przyczepce


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości zapytam robiłeś na 2 zbiornikach zima/ciepła czy 1 kompromisowym ?

 

Na 1 zbiorniku , chodzi o to , żeby te ręce umyć w ciepłej wodzie a nie ganiać do ogólnodostępnych umywalni z byle powodu . Mnie to wystarcza , tanie , gazu nie trzeba , korków na polu nie wywali i myślę że bezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł też nie jest oryginalny.

Grzałka 150W, akwariowa. Maksymalnie ma 32 st. C i to wystarczy do garów i umycia rąk, czy opłukania twarzy. Łazienki nie mam. Zbiornik 25 albo 30 litrów sam nie wiem, odizolowany styropianem. Zawsze codziennie dolewałem wody i nigdy nie miałem zimnej. Czasu w jakim się nagrzewała całość nie mierzyłem. Ale pojemności tych 25 litrów nie da się zużyć do zera w ciągu całego dnia tylko do użytku kuchennego Jeździłem w dwie osoby. Wiem tylko, że jak wlałem do pełna zimną wodę w Krakowie to nad morzem była cieplutka (mam przetwornicę). Niepotrzebnie wiozłem tyle wody przez Polskę, ale chciałem zobaczyć jak się mój pomysł sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem na allegro grzałki z termostatem i z dwiema rzeczami, które wydają mi się bardzo ważne, przy naszym zastosowaniu:

1) mają osłonę bańki (czyli nie stłuczemy ich np. pompką)

2) czujnik braku wody, tego chyba nie muszę już na pewno tłumaczyć.

 

Koszt może nie mały bo 80zł, ale myślę, że oprócz ciepła warto też, żeby było bezpiecznie. Czekam na Matki Boskiej Pieniężnej i kupuję.

Widziałem ten patent na wakacjach i nawet "macałem" wodę podgrzewaną taką grzałeczką i stwierdzam, że to jest chyba naprawdę najtańszy i naprawdę fajny patent na nie marznięcie paluszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już pokupowałem sprzęt :

1. baniak 25l

2. grzałka 100W akwariowa [allegro 35zł]

3. zawór do wody pod prysznic

4. słuchawka do prysznica zlewozmywakowego

 

w weekend buduje prysznic z ciepłą wodą.

25l grzałka nagrzewa mi w 3h! także jest w miarę ok.

usadowiłem ją poziomo na dnie baniaka, a pompke zawiesiłem 4cm powyżej grzałki więc ryzyko że z braku wody grzałke szlag trafi raczej znikome.

 

testowałem narazie w domu i wszystko smiga.

 

ogólny koszt zamknoł sie w 110zł [ z prysznicem]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak grzałka ma 100W i tyle samo lodówka to to jeszcze nie karuzela. Poza tym jak rodzina się ciesz z naszego pobytu to niech też poniesie jakieś koszty. A przecież można to załatwić przelewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.