Jump to content

naprawa przyczepy

lucskywalker
 Share

Recommended Posts

hej , wrociłem ostatnio z wypoczynku i na kamieniu wyrwałem prawie cała płytę z tyłu na dole przy łapach , ownież mam blache wgietą i poszarpana , blacgha to tzw rybia łuska, czy za ktos warsztat gdzie mozna byloby to naprawic ewentualnie czy ktos mial podobne przezycia i naprawial to sam ? pozdrawiam

hej , wrociłem ostatnio z wypoczynku i na kamieniu wyrwałem prawie cała płytę z tyłu na dole przy łapach , ownież mam blache wgietą i poszarpana , blacgha to tzw rybia łuska, czy za ktos warsztat gdzie mozna byloby to naprawic ewentualnie czy ktos mial podobne przezycia i naprawial to sam ? pozdrawiam

Takie blachy są dostępne, wymiana raczej w całości od listwy do listwy

Jest to do zrobienia samemu jeśli nie masz drygu do majsterkowania

raczej zleć komuś

blachy np. tutaj.

http://www.allegro.pl/item715795056_blacha_aluminiowa_przyczepa_kempingowa_kamper.html#gallery

jeszcze gdziec w necie widziałem, skontaktujk się może z jakimś serwisem przyczep może doradzą wykonawcę albo zorientujesz się czy warto brać się samemu (kasa)

Gdybyś robił sam zwróć uwagę na uszczelnienia, taśma butylowa, masa nie twardniejąca itp...

smok_wawelski

• 1 month later...

Jeżeli temat naprawy jest aktualny to proszę o kontakt, mogę się podjąć takiej naprawy.

• 6 months later...

hej Rudy, temat nadal aktualny ale myśle ze za daleko mieszkasz moglbys mi krok po kroku tu na forum opisac jak to zrobic , byłbym ci bardzo wdzieczny i na pewno prezent byłby

Naprawa KpK w wielkim streszczeniu.

Wywal stare, wstaw nowe :hehe:

A tak na poważnie odezwij się na prv. coś się da zrobić.

To jest blacha ryflowana ze stopu duraluminium, jest dość droga, zrób zdjęcie jak wielkie są te uszkodzenia bo nie wiem jaki arkusz do tego będzie potrzebny.

ok na dniach zrobie tutaj zdjęcie

Albo zrób jaj ja mówiłem.Chyba ,że jest powyżej listwy ,to wymiana blachy,tylko że kosztuje taka

Tak jak obiecałem, fotki z uszkodzeniami przyczepy, w jaki sposób to najlepiej naprawć ?

Teoretycznie wyglada to banalnie, ktoś by powiedział - przykrecic znowu te wkrety które odstaja i po sprawie, jednak problem polega na tym ze tam nie ma juz do czego przykrecic bo wszystko sprochniałe, a w dodatku cała płyta bardzo odstając spręzynuje i wraca zpowrtoem...

uszkodzone poszycie 1

post-134578-imported-520a8c8b-1432-418d-b476-551157bd4441_thumb.jpg

post-134578-imported-eeb4e00d-53db-4762-b58a-7a64aae45032_thumb.jpg

post-134578-imported-f3232987-f645-4e7e-b442-cb74a00fefbd_thumb.jpg

lucskywalker, od zewnątrz musisz się dostać - zerwać tapetę , sklejkę o ile jeszcze jest , wyrzucić spróchniałem listwy w to miejsce nowe ( to w te nowe będziesz mógł wkręcić blachę), nowa sklejka, styropian, tapeta.

Jak tego nie zrobisz będzie się woda lać i szkody będą jeszcze większe, bo podłoga zacznie gnić.

nie wiem czy sobie poradzę... jest jakis temat w którym ktos cos podobnego robił jakies zdjecia pogladowe itp ? boje sie tylko o jedno ze ja za bardzo uszkodze, zniszcze itp i wtedy bedzie jeszcze gorzej.

[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 23:16 ]

napisałes od zewnątrz, a chodziło ci faktycznie o "zewnątrz" czy "wewnatrz" ? bo napisałes rowniez o tapecie a oczywiscie z zewnatrz tapety nie ma.

lucskywalker, oczywiście pomyliłem się od wewnątrz :piwko: sorry . Dasz radę nie ma nic trudnego a musisz to zrobić i to jak najszybciej.

tematy są poszperaj na forum, nie jeden z nas już to robił.

Kolejne uszkodzenie które również musze wyeliminowac to uszkodzenie poszycia, rozdarcie blach i wgłebienie ich, powstały przez to bardzo szpetne głebokie wżlobienia , jestem estetą i umieram, kiedy musze patrzyć na to ... wiec tak nie może być i pogladowe foto

post-134589-imported-9acc7dc2-933b-4454-8e3a-a8e799f4a406_thumb.jpg

post-134589-imported-a290cf38-1839-46d5-99a2-927b0d69c720_thumb.jpg

post-134589-imported-2877bbd5-7716-4eeb-8d56-871db60d5d02_thumb.jpg

Kolejne uszkodzenie ...

Tego lepiej nie ruszaj ... kup w sklepie metalowym profil aluminiowy na metry i ew. zamaskuj jakoś może nawet na całej długości (profile mają 4 m i są na wagę). Zamaskujesz wtedy wylot tego okopconego kominka.