Skocz do zawartości

naprawa przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

hej , wrociłem ostatnio z wypoczynku i na kamieniu wyrwałem prawie cała płytę z tyłu na dole przy łapach , ownież mam blache wgietą i poszarpana , blacgha to tzw rybia łuska, czy za ktos warsztat gdzie mozna byloby to naprawic ewentualnie czy ktos mial podobne przezycia i naprawial to sam ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej , wrociłem ostatnio z wypoczynku i na kamieniu wyrwałem prawie cała płytę z tyłu na dole przy łapach , ownież mam blache wgietą i poszarpana , blacgha to tzw rybia łuska, czy za ktos warsztat gdzie mozna byloby to naprawic ewentualnie czy ktos mial podobne przezycia i naprawial to sam ? pozdrawiam

 

Takie blachy są dostępne, wymiana raczej w całości od listwy do listwy

Jest to do zrobienia samemu jeśli nie masz drygu do majsterkowania

raczej zleć komuś

 

blachy np. tutaj.

http://www.allegro.pl/item715795056_blacha_aluminiowa_przyczepa_kempingowa_kamper.html#gallery

 

jeszcze gdziec w necie widziałem, skontaktujk się może z jakimś serwisem przyczep może doradzą wykonawcę albo zorientujesz się czy warto brać się samemu (kasa)

 

Gdybyś robił sam zwróć uwagę na uszczelnienia, taśma butylowa, masa nie twardniejąca itp...

 

smok_wawelski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Tak jak obiecałem, fotki z uszkodzeniami przyczepy, w jaki sposób to najlepiej naprawć ?

 

Teoretycznie wyglada to banalnie, ktoś by powiedział - przykrecic znowu te wkrety które odstaja i po sprawie, jednak problem polega na tym ze tam nie ma juz do czego przykrecic bo wszystko sprochniałe, a w dodatku cała płyta bardzo odstając spręzynuje i wraca zpowrtoem...

 


uszkodzone poszycie 1

post-134578-imported-520a8c8b-1432-418d-b476-551157bd4441_thumb.jpg

 

 

post-134578-imported-eeb4e00d-53db-4762-b58a-7a64aae45032_thumb.jpg

 

 

post-134578-imported-f3232987-f645-4e7e-b442-cb74a00fefbd_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucskywalker, od zewnątrz musisz się dostać - zerwać tapetę , sklejkę o ile jeszcze jest , wyrzucić spróchniałem listwy w to miejsce nowe ( to w te nowe będziesz mógł wkręcić blachę), nowa sklejka, styropian, tapeta.

Jak tego nie zrobisz będzie się woda lać i szkody będą jeszcze większe, bo podłoga zacznie gnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sobie poradzę... jest jakis temat w którym ktos cos podobnego robił jakies zdjecia pogladowe itp ? boje sie tylko o jedno ze ja za bardzo uszkodze, zniszcze itp i wtedy bedzie jeszcze gorzej.

 

[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 23:16 ]

napisałes od zewnątrz, a chodziło ci faktycznie o "zewnątrz" czy "wewnatrz" ? bo napisałes rowniez o tapecie a oczywiscie z zewnatrz tapety nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucskywalker, oczywiście pomyliłem się od wewnątrz :piwko: sorry . Dasz radę nie ma nic trudnego a musisz to zrobić i to jak najszybciej.

tematy są poszperaj na forum, nie jeden z nas już to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne uszkodzenie które również musze wyeliminowac to uszkodzenie poszycia, rozdarcie blach i wgłebienie ich, powstały przez to bardzo szpetne głebokie wżlobienia , jestem estetą i umieram, kiedy musze patrzyć na to ... wiec tak nie może być i pogladowe foto

post-134589-imported-9acc7dc2-933b-4454-8e3a-a8e799f4a406_thumb.jpg

post-134589-imported-a290cf38-1839-46d5-99a2-927b0d69c720_thumb.jpg

post-134589-imported-2877bbd5-7716-4eeb-8d56-871db60d5d02_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne uszkodzenie ...

 

Tego lepiej nie ruszaj ... kup w sklepie metalowym profil aluminiowy na metry i ew. zamaskuj jakoś może nawet na całej długości (profile mają 4 m i są na wagę). Zamaskujesz wtedy wylot tego okopconego kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.