Jump to content

HDF zamiast plastiku w Niewiadówce

Marcin
 Share

Recommended Posts

Koledzy co sądzicie o zastąpieniu elementów z białego plastiku wokół okien przedniego i tylnego w Niewiadówce na elementy wycięte z cienkiego HDF-u, czyli takiego jakiego używa się jako "plecy" mebli.

U mnie, niestety, te plastiki są w tragicznym stanie i reaktywacja ich nie wydaje mi się niemożliwa :(

taka płyta była zamontowana u mnie w N-ce gdyby nie przeciekało przy oknie byłoby OK montuj śmiało :czerwona:

Petek, mam model N126e i u mnie jest cienki, biały plastik lekko profilowany.

Robię nową ramę z listew koło okna i obstawię na nowo uszczelkę więc mam nadzieję, że przecieków nie będzie.

Ja myśle że spoko możesz zastosować HDF :czerwona: powinien się sprawdzić bez żadnego ale :niewiem: tylko uszczelnij dobrze okno :piwko: powodzenia :ok:

O ile mi wiadomo to w niewiadówkach jest HDF a nie plastik.

też tak myślałem dopóki nie zamieniłem N-ki na N-132

Petek chciał powiedzieć że w "enkach" jest niby ten HDF , Marcin śmiało montuj ,tylko sprawdź stan uszczelek okiennych w razie co wymień na nowe - koszt nie jest duży ale spokój na kilkanaście lat ... :czerwona:

Jak wprowadziłem w błąd przepraszam. Rzeczywiście w eNkach jest HDF i dlatego myślałem, że w innych też tak jest. Nie podejrzewałem fabryki w Niewiadowie o taaakie modyfikacje :czerwona:

Jak wprowadziłem w błąd przepraszam. Rzeczywiście w eNkach jest HDF i dlatego myślałem, że w innych też tak jest. Nie podejrzewałem fabryki w Niewiadowie o taaakie modyfikacje :czerwona:

Dawniej szaleli w Niewiadowie , teraz czasy się zmieniły i każda wychodzi z HDF, choc reki sobie nie dam uciąc , że w exportach nie ma laminatu... :niewiem: