Skocz do zawartości

kto byłby chętny na wyjazd przez Węgry/Balaton/ do Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym się wybrać w przyszłym roku na przełomie maja i czerwca do Chorwacji do miejscowości Zadar...

 

czy są osoby chętne na taki wyjazd?

 

powiedzmy jednorazowy przejazd nad Balaton - 2/3 dni nad Balatonem i dalej podróż do Chorwacji do miejscowości Zadar na kolejne 10 dni??

 

nadmienie że nad Balatonem mam polecone miejsce u zaprzyjaźnionego tubylca - i sprawdzone przez znajomych

 

Zadar - nigdy tam nie byłem ale wyglada ładnie :czerwona:

Zadar%2001.jpg

ceny też nie wydaja sie byc wysokie gdyz z tego co sprawdziłem to kamp kosztuje za 2 os dorosłe + 2 dzieci + prąd/woda + klimatyczne w tym roku inkasowali 38 euro

 

byłby to mój pierwszy wyjazd tak daleko z domkiem na kołach i czułbym sie pewniej jadąc na kilka samochodów...

 

może ktoś ma juz praktyke w tym kierunku Europy i może polecić jakąś malownicza trasę tak aby to nie była tylko sama jazda ale rowniez podziwianie widoków

 

coś zawsze można wybrać

Kempingi Dalmacja w regionie Zadaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bodzio, Zadar w rzeczywistości nie jest tak piękny jak na załączonym obrazku. W zeszłym roku z miast odwiedzonych w Chorwacji najmniej nam się podobał. Starówka jest bardzo mocno "ucywilizowana", tj. same drogie sklepy (Nike, Puma itp.) w starych kamienicach. Prócz Katedry św. Donata i organów morskich nic ciekawego.

Natomiast obok Zadaru masz piękny kemping - Zaton. Drogi, ale warty odwiedzenia. To jak dotychczas najlepszy kemping jaki widziałem.

Pozdrawiam!

 

PS. Mam nadzieję, że nie zniechęciłem Cię do wyprawy. Chodzi mi tylko o to, że nie koniecznie Zadar powinien być kulminacją tego wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonałe forum o Chorwacji masz tu:

 

http://www.cro.pl/forum/

 

Znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi na swoje pytania dot. Cro.

 

Pozdr.

 

 

Wyślij e-maila z prośbą o przesłanie katalogów, spisu campingów, cenników i folderów reklamowych na podany poniżej adres a za tydzień listonosz przyniesie Ci kilka fajnych folderów reklamowych i katalog campingów wraz z cennikami.

 

Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji

 

00-675 Warszawa,

IPC Business Center,

ul. Koszykowa 54

tel.22 828 51 93

E-mail: info@chorwacja.home.pl

 

Oczywiście za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyślij e-maila z prośbą o przesłanie katalogów, spisu campingów, cenników i folderów reklamowych na podany poniżej adres a za tydzień listonosz przyniesie Ci kilka fajnych folderów reklamowych i katalog campingów wraz z cennikami.

 

Niestety na miejscu okazuje się, że ceny często są zupełnie inne niż w katalogu. Chorwaci bronią się, że pewnie dane były z okresu poza sezonem, a tu sezon w pełni, ale to niestety nie prawda. Co tam dostałeś w jakichś materiałach ich nie interesuje. Poza tym notorycznie (na 3 kempingach mnie to spotkało - na 3 byłem) mają podane w cenniku, że na podstawie kart rabatowych udzielają rabatów, a na miejscu okazuje się, że jedynie odczytują z kart Twoje dane a rabatu nie udzielają. Na jednym z kempingów pokazali mi, że mieli umowę do poprzedniego roku, na innym pokazali, że owszem honorują kartę, ale nie udzielają rabatów. Przykre, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na miejscu okazuje się, że ceny często są zupełnie inne niż w katalogu

 

w gruncie rzeczy nie chodzi tutaj o ceny a raczej o umiejscowienie i wyglad kempingu...

 

jadac ponad 1 tys km na kemping przeciez Chorwatowi nie dam z bani bo bedzie mnie chcial skubac na kilkanascie euro :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem w ubieglym roku kapkę dalej bo za Sibenikiem w Primostenie. Kamping Adriatica (niejednokrotnie opisywany na forum). Po drodze noclegi nad Balatonem w Siofok. Oba kampy b. pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem bez autostrad, żeby zobaczyć kraj. z Kalisza przez Cieszyn, Cadcę, Zilinę, Gyor, Szekesfehervar do Siofok. Nad Balatonem dwa dni odpoczynku, Doba jakieś 60 zł. I dalej też przez kraj wzdłuż Balatonu przez Nagykanizsę, Varazdin, Zagrzeb, Karlowac obok Zadaru do Sibenika i do kampingu w Primostenie. Z tamtąd samochodem aby zwiedzić Split i inne okoliczne miejscowości. Było super :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ubieglym roku kapkę dalej bo za Sibenikiem w Primostenie. Kamping Adriatica (niejednokrotnie opisywany na forum

 

na tym właśnie kempingu zaraziliśmy się ta formą wypoczynku, nie bez powodu dostał nagrodę za najlepszy kemping Chorwacji 2009 roku od jakiegoś czasopisma... :)

 

My jechaliśmy wokół balatonu, ale na jeden raz z Wrocka do Dubrovnika... jeszcze bez przyczepki tylko z namiotem w bagażniku .. parę godzin spania na parkingu wśród całej rzeszy innych podróżnych i dalej...

 

IMO warto do miejsca docelowego dojechać autostradami a wracać drogami bocznymi ale to sugestia :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.