Skocz do zawartości

Niewiadów n126n problem z rejestracja.


Rafiks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przywitam się ponieważ to mój pierwszy post mam na imię Rafał, z narzeczona podróżujemy od czasu do czasu, motocykl, pociągi, autko, namioty itp. Chcieliśmy trochę przejść na inny level, i przesiąść się na przyczepkę kempingową, złapaliśmy zajawke i jesteśmy mocno zmotywowani ale po ostatniej wizycie w wydziale komunikacji ręce nam opadły.

Chcialbym powiedzieć w czym tkwi problem, ale zacznę iż, mamy przyczepkę niewiadow kupiona w 1991 roku osobiście przez mojego wujka, przyczepka jakoś do 2010 roku była jego własnością wujek nigdy nic nie zgłaszał i trzymał sobie ja terenie swojej posesji. Kiedy juz nie potrzebował, na przyslowiowa gębę odsprzedał ja mojemu tacie za jakieś 1000 zł. Tata tez nigdy nic nie zgłaszał służyła jako buda do spania na działce. Kiedy podjęliśmy decyzje, ze chcemy ja wrzucić na drogę, pojechałem do swojego wujka i spisałem z nim umowę na zakup przyczepki, oczywiście żadnych dokumentów do niej nie mam, ani faktury zakupu z niewiadowa, ani wyciągu z homologacji, skontaktowałem się z fabryka, jest możliwość pozyskania takiego wyciągu, lecz duplikat faktury mogę zapomnieć. Dziś pojechałem do swojego WK, złożyć wniosek o rejestracje tejże przyczepki,z umowa kupna sprzedaży między mną a wujkiem, i kierownik WK poinformował mnie, ze żadnej opcji nie ma na zarejestrowanie takiego pojazdu gdyż nie ma faktury zakupu przyczepki przez mojego wujka, jedynie do czego ta przyczepka może służyć to tylko jako „tzw” stróżówka. Przyczepka jest piękna i w nienagannym stanie, przegląd bez problemu by przeszła gdyby tylko wymienić w niej opony, ale jak mam się brać za wymianę opon jak nie widzę szansy na jej rejestracje. 
 

zwracam się z ogromna prośba do osób, które maja jakieś pojęcie, o rejestracji takiej przyczepki, czy istnieje opcja jakaś, luka, chciałbym to zrobić najbardziej legalnie jak się da. 
 

slyszalem coś o opcji rejestracji czasowej ale czy to coś da? 
 

pozdrawiam serdecznie , Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najprościej jeśli u nas nie była nigdy rejestrowana ( jeśli jesteś tego pewien ) było by zarejestrować jako sprowadzoną z Anglii, zrobisz sobie jakąś umowę z Anglikiem do tego przegląd i po temacie, nikt nie jest w stanie tego zweryfikować czy ktoś kiedyś jej nie wyeksportował i teraz nie ściągnął z powrotem. Pytanie tylko jak to po brexicie ale myślę że odpowiednia data na umowie załatwi temat i najwyższej zapłacisz 100kary za nieterminową rejestrację. Druga opcja to szukać gdzieś samych dokumentów od takiej lub innej przyczepy lekkiej i zrobić zmianę przeznaczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w WK prosiłem żeby sprawdzili i faktycznie nie figuruje nigdzie, na innym forum polecają, aby tymczasowo zarejestrować przyczepke, w celu zrobienia przeglądu, dołączył dokumenty, które mam, oraz oświadczenie, ze pojazd nie jest nowy. Do 30dni musza wydać decyzje, a jak przyjdzie negatywna to nie dać się zbyć na tzw gębę i odwołać się do SKO.

lub rejestracja na zabytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz ale jak już wskoczy w cepik na próbnych numerach to możesz sobie w kolano strzelić i już raczej nie wymyślisz że jednak zmieniłeś zdanie i tą przyczepę kupiłeś w Anglii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.