Skocz do zawartości

Moje 80 ważniejsze niż twoje 80


grzerog

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mam baczenie na tiry i często je wpuszczam lub umożliwiam im zmianę pasa w mieście. Jednak na autostradzie bardzo często spotykam się z chamskim zajeżdżaniem drogi po którym wielokrotnie muszę awaryjnie hamować. Zamiast przepraszam jest fuck lub trąbienie . ... Wtedy całej uprzejmości się odniechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdyby wszystkie tiry miały 89 na tempomacie nie było by problemu. Kierowcy by jeździli tak samo. Wiem że to nie realne.^_^

Moja prędkość bez przyczepy srednio na autostradzie to 140-160 km i tak jak pisze Commander awaryjne hamowanie.

Wielokrotnie wjezdzalem pomiędzy tiry przy wyprzedzaniu jednego i drugiego mrugajac dlugimi. Wolniejszy na prawym pasie zwalnial i manewr wyprzedzania trwał zdecydowanie krócej. Potem redukcja na 5 i but.

A z przyczepą staram się trzymać najszybszego tira gajny  ma rację 92-93 na tempomacie. Fajnie się jedzie dopóki na drodze nie jedzie wolniejszy tir. I zaczyna się wyprzedzanie. Ten przede mną idzie ja z budka redukuje do 4 i muszę wziąść jednego i drugiego. Adrenalina od razu bo zaczyna budka trzepac na liczniku ponad 100. Uff udało się.

Nie ma co gdybac. Każdy ma swoje zdanie i doswiadczenia. 

Szanujmy się na drodze i jezdzijmy bezpiecznie. 

Edytowane przez Tomaszsl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że mruganie długimi co innego znaczy w osobówkach i w cięzarowych (np. że już możesz zjeżdżać na prawo, bo twój tył wyjechał przed przód wyprzedzanego). Czasem jeżdżę busem, i wtedy już jestem "swojak", więc irytuję się, ale zdecydowanie mniej, a niepostrzeżenie jak wsiadam w blaszaka zaczeły mnie dotyczyć pewne "inksze" zasady, do ktorych sie dopiero przyzwyczajam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem złośliwy, ale jeżdzić 100km/h z przyczepą nie będę, aby tirom ,,iść na rękę'', jeśli mogę troszkę zjechać, to tak robię bywa, że wyprzedza mnie duży, ale jeszcze nie byłem strąbiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jadę z budą, to na autostradzie jadę tak jak tiry. Jak jadę za tirem, to ten za mną, nawet jak mu o 2 kmh za wolno, nie obwinia mnie, tylko tego przede mną :) Jak trafi się dużo wolniejszy tir i trzeba wyprzedzać, to tym lepiej - często to jedyna odskocznia od monotonnej jazdy na tempomacie na wiele minut, czyli przynajmniej coś się dzieje :D 
Generalnie jak jadę z budką, to jadę na wypoczynek, więc na luzie, nie spieszy mi się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jerrylin napisał:

Jak jadę z budą, to na autostradzie jadę tak jak tiry. Jak jadę za tirem, to ten za mną, nawet jak mu o 2 kmh za wolno, nie obwinia mnie, tylko tego przede mną :) Jak trafi się dużo wolniejszy tir i trzeba wyprzedzać, to tym lepiej - często to jedyna odskocznia od monotonnej jazdy na tempomacie na wiele minut, czyli przynajmniej coś się dzieje :D 
Generalnie jak jadę z budką, to jadę na wypoczynek, więc na luzie, nie spieszy mi się. 

I tak trzymać "Generalnie jak jadę z budką, to jadę na wypoczynek, więc na luzie, nie spieszy mi się. " A tu autor tego wątku ma niebotyczny problem bo go dwóch kierowców otrąbiło - tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ed napisał:

I tak trzymać "Generalnie jak jadę z budką, to jadę na wypoczynek, więc na luzie, nie spieszy mi się. " A tu autor tego wątku ma niebotyczny problem bo go dwóch kierowców otrąbiło - tragedia

Tragedią jest Twoja ocena zasygnalizowanego przeze mnie problemu, który jak widzisz rozwiną się w dyskusji. Masz prawo do wyrażania swoich opinii, tylko nie zajmuj się moimi problemem, bo jak każdy je mam, no chyba, że Ty ich nie masz, to życzę Ci takiego życia na luzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jerzy i Beata napisał:

Nie jestem złośliwy, ale jeżdzić 100km/h z przyczepą nie będę, aby tirom ,,iść na rękę'', jeśli mogę troszkę zjechać, to tak robię bywa, że wyprzedza mnie duży, ale jeszcze nie byłem strąbiony. 

To ile na autostradzie jezdzicie? 

100km/h przy wyprzedzaniu. 92- 93 na tempomacie Oki. Sam bym był zdziwiony gdybyś jechał 80 I zjeżdżal na prawo co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomaszsl napisał:

To ile na autostradzie jezdzicie? 

100km/h przy wyprzedzaniu. 92- 93 na tempomacie Oki. Sam bym był zdziwiony gdybyś jechał 80 I zjeżdżal na prawo co chwilę.

Ja moim poprzednim zestawem jeździłem max 90 a najbezpieczniej (stabilna jazda bez tendencji do bujania) 80, wyprzedzały mnie dziesiątki tirów, otrąbił mnie jeden  na Węgrzech, ale to na lokalnej, cholernie dziurawej drodze, gdzie tłukłem się 30-40km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzerog napisał:

Tragedią jest Twoja ocena zasygnalizowanego przeze mnie problemu, który jak widzisz rozwiną się w dyskusji. Masz prawo do wyrażania swoich opinii, tylko nie zajmuj się moimi problemem, bo jak każdy je mam, no chyba, że Ty ich nie masz, to życzę Ci takiego życia na luzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 23:24, Danix1000 napisał:

(...) Za takie przekroczenia prędkości zostałem ukarany. Trzy razy zapomniałem się przy dość stromych zjazdach. Na kilka sekund z tacho odczyty delikatnie ponad 100 km/h. Laurka w Niemczech była na 170 euro.

ale w Polsce chyba policja ma na to wywalone. Na drogach krajowych wyłączając kierowców z ADR bo ci faktycznie z reguły jeżdżą przepisowo (ciekawe czy mają dużo większe kary ?)

nie spotkałem ciężarówki która jechała by przepisowe 70, wszyscy zgodnie jadą 85- 95  (gpesowe nie licznikowe) .

Nie żebym jakoś płakał z tego powodu bo na szerokich DK te 70 jest nie życiowe tylko chodzi mi o to że nikt tego nie respektuje i nikt nie wyciąga z tego żadnych konsekwencji.

Taki ciche społeczne przyzwolenie  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tomaszsl napisał:

To ile na autostradzie jezdzicie? 

100km/h przy wyprzedzaniu. 92- 93 na tempomacie Oki. Sam bym był zdziwiony gdybyś jechał 80 I zjeżdżal na prawo co chwilę.

dopóki miałem budkę - 100-110kmh z gps po autostradzie.

Aktualnie kamperem jeżdżę podobnie, jednak tutaj manewry zbliżone do osobówki, łatwiej zmieniać pas itd.

zawsze jeździłem zestawem szybciej niż ciężarówki na prawym, nie dałbym rady jechać po 8-10h patrząc wiecznie na tył ciężarówki. Dla mnie wyprzedzanie nie stanowiło problemu a bardziej atrakcję...

innym zagadnieniem jest trasa do pokonania, inaczej jadę jak mam danego dnia przejechać 80-100 czy 200kmh a inaczej jak plan zakłada 800-1000km. Tutaj każde 10kmh w górę skraca czas przejazdu o dobrą godzinę.

dziś też inaczej się jeździ niż 3-4 lata temu - i w Polsce i w EU. Autostrad niby więcej, ale wieczne remonty, budowy czy aktualnie kontrole na granicach covidowe itd. Kiedyś do Chorwacji wjeżdżało się płynnie, w 2021 można było postać 2 godziny i dalej bywa tak w 2022r. Trudniej teraz zaplanować szybki przelot..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ed napisał:

 

 

 

15 godzin temu, ed napisał:

I tak trzymać "Generalnie jak jadę z budką, to jadę na wypoczynek, więc na luzie, nie spieszy mi się. " A tu autor tego wątku ma niebotyczny problem bo go dwóch kierowców otrąbiło - tragedia

Brakuje Ci argumentów do dalszej polemiki i czepiasz się moich literówek. Ale widzę , że jako jedyny jesteś po stronie tych, którzy nie wiedzą do czego służy sygnał dźwiękowy w samochodzie. 

Edytowane przez grzerog (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie świadomość, że my wyprzedzając zestawami też zapewne nieraz irytujemy kierowców solówek? Ja jak wyprzedzam tira jadącego powiedzmy 90 km/h też nie przyspieszam powyżej 100 km/h. Czasem robię to mając 95 na tempomacie, a jak jest lekka górka to i pewnie realnie mam 93 może... Też nie będę gnał do przodu na ryzyko bo ktoś mi na ogonie siedzi. A ciężko jechać cały czas w sznurku między ciężarówkami i zmieniać ustawienie tempomatu. Więc mam te 95 i czasem doganiam tira, więc wyprzedzam, a czasem on dogania mnie i wyprzedza. Odkąd jeżdżę z budą nabrałem większego zrozumienia dla ciężarówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.