Skocz do zawartości

Espace jako kamper?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zrezygnowaliśmy z przyczepy po rozsypce silnika naszego Nissana i ze względu na duże spalanie, za to postanowiliśmy kupić Espace 3, zrobić je porządnie mechanicznie, a następnie przerobić na mikro kampera z własną zabudową (w JDG mam PKG na tego typu działalność). Interesuje mnie temat związany z przerejestrowaniem tego Espace jako pojazd specjalny (kamper), gdyż będzie on spełniał wymogi stosowane przy przeróbkach z busów. Począwszy od stolika wewnątrz, kuchni, łazienki, WC, miejsca do spania, nie mówiąc o własnym prądzie i wodzie. Interesuje mnie czy będzie możliwość takowej rejestracji osobowego Espace 3 na specjalny. Ktoś coś podpowie w temacie?

Edit: na wielu zagranicznych polach kempingowe spotkałem się z informacją o obowiązku zapisu w DR że pojazd specjalny kempingowy, iż nie przyjmują osobowych. Więc jeśli nie uda mi się go przerejestrować, to będę w 4literach? (Chodzi mi o Włochy, Hiszpanie i Portugalię)

Edytowane przez PrzemekiGabi2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj... Masz uprawnienia do robienia takich rzeczy i pytasz się czy to się da? 

Ja się nie znam, ale jeśli masz uprawnienia, i będzie z tego faktura, a będzie spełniał wszystkie wymagania, to diagnosta raczej powinien klepnąć przegląd. Wtedy pani w okienku chyba nie ma nic więcej do gadania, chyba że będzie wymagała jakichś dodatkowych badań. 

Ciekawi mnie też co daje zapis, że będzie on pojazdem specjalnym.

Temat ciekawy, i będę obserwował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotrekm13 napisał:

Czekaj... Masz uprawnienia do robienia takich rzeczy i pytasz się czy to się da? 

Ja się nie znam, ale jeśli masz uprawnienia, i będzie z tego faktura, a będzie spełniał wszystkie wymagania, to diagnosta raczej powinien klepnąć przegląd. Wtedy pani w okienku chyba nie ma nic więcej do gadania, chyba że będzie wymagała jakichś dodatkowych badań. 

Ciekawi mnie też co daje zapis, że będzie on pojazdem specjalnym.

Temat ciekawy, i będę obserwował. 

Mam jedynie zapis o konserwacji i mechanice, bardziej pod kątem jak coś robię swojego "pod domem" i odliczenia za robotę. Nie bawię się tym na co dzień, a jestem informatykiem - programistą ? Nie wiem jak to prawnie wygląda jeśli chodzi o przeróbki, nigdy tego nie robiłem, to że dostawcze na kampera da się to jedno, ale czy w ten sam sposób da się osobowe? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PrzemekiGabi2 napisał:

Mam jedynie zapis o konserwacji i mechanice, bardziej pod kątem jak coś robię swojego "pod domem" i odliczenia za robotę. Nie bawię się tym na co dzień, a jestem informatykiem - programistą ? Nie wiem jak to prawnie wygląda jeśli chodzi o przeróbki, nigdy tego nie robiłem, to że dostawcze na kampera da się to jedno, ale czy w ten sam sposób da się osobowe? ?

No to chyba jednak nie masz uprawnień, żeby zrobić tą zmianę:

Cytat

Wprowadzać zmiany w pojazdach mogą wyłącznie warsztaty o kodzie PKD 50.20.A lub PKD 45.20.Z – wynika to wprost z art. 66 ust. 4 pkt. 6 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zakończenie prac powinno zostać potwierdzone dokumentem. W jego treści musi znaleźć się informacja m.in. o zmianach, jakie zostały dokonane w samochodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

No to chyba jednak nie masz uprawnień, żeby zrobić tą zmianę:

 

A co to za problem aby do prowadzonej DG dopisać sobie odpowiednie kody PKD? To 5 minut roboty przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, peja76 napisał:

Chyba tylko po to żeby jechać max 80km/h:D

Trochę pomoeszałeś przepisy, mówisz o kamperach których masa całkowita przekracza 3.5t ?

17 minut temu, Stu napisał:

A w jakim celu rejestracja jako specjalny? Przeciez to zwykla osobówka z normalnym OC, a jeżeli chcesz odliczać cały VAT, to prowadź rejestr...

 

To nie dla VATu. Przeglądając pitchupa choćby widzę dużo miejsc gdzie wymagają od pojazdu rejestracji jako kamper - czy to weryfikują nie mam zielonego pojęcia. Może ty wiesz? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PrzemekiGabi2 napisał:

Trochę pomoeszałeś przepisy, mówisz o kamperach których masa całkowita przekracza 3.5t ?

 

Kampery zazwyczaj klasyfikuje się jako pojazd specjalny (nie wymieniony w punkcie pierwszym), czyli obowiązują te dwie prędkości i nie można rozwijać prędkości większej niż 80 km/h, niezależnie do rodzaju drogi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

Kampery zazwyczaj klasyfikuje się jako pojazd specjalny (nie wymieniony w punkcie pierwszym), czyli obowiązują te dwie prędkości i nie można rozwijać prędkości większej niż 80 km/h, niezależnie do rodzaju drogi. ;)

Czyli standardowo przepisy jedne mówią jedno, a drugie drugie? Nic mnie w tym burdelu nie zdziwi. Dobrze, że istnieją wyroki SA w tym temacie, odnoszące kampera o macie do 3.5t jako pojazd osobowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

Kampery zazwyczaj klasyfikuje się jako pojazd specjalny (nie wymieniony w punkcie pierwszym), czyli obowiązują te dwie prędkości i nie można rozwijać prędkości większej niż 80 km/h, niezależnie do rodzaju drogi. ;)

To jest pojazd kempingowy specjalny a nie specjalny bo są i takie pojazdy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździliśmy trochę Berlingo w którym spaliśmy i mieliśmy do niego namiot-przedsionek który w takim zestawie jest niezbędny. Przy zameldowaniu na kempingu zgłaszaliśmy namiot samochód  dwie osoby i nikogo nie interesowało czy śpimy w samochodzie czy w namiocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Voku napisał:

To jest pojazd kempingowy specjalny a nie specjalny bo są i takie pojazdy :D 

Dokładnie to "Pojazd specjalny" o przeznaczeniu kempingowym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.