Skocz do zawartości

Wojciech koło Przewięzi (okolice Augustowa)


hansior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

(OT) W pierwszej kolejności jako "Nowy" chciałbym się przywitać jako świeżo upieczony użytkownik przyczepy Knaus K-400 i zarazem czytelnik forum. (/OT)

 

Polecam kemping w miejscowości Wojciech koło Przewięzi (ok. 7 km od Augustowa w kierunku na Sejny). Współrzędne GPS: N53.51.50.18; E23.04.29.89.

Kemping jest zlokalizowany na terenie prywatnym (odgrodzonym od zabudowań) z bezpośrednim dostępem do jeziora. Jego wadą jest dość znaczny spadek terenu, ale przyczepę da się wypoziomować. Jest tam naprawdę bardzo czysto, cicho i spokojnie dzięki staraniom właściciela, który nie wpuszcza potencjalnie problematycznych klientów i naprawdę dba o gości i stan kempingu.

Co do cen - są one ustalane przez właściciela uznaniowo. Ja zapłaciłem 35 zł/dobę za samochód z 4-metrową przyczepą z podłączeniem do 220V (trzeba mieć własny, co najmniej 20m kabel!), dwie osoby dorosłe i małe dziecko. Są bardzo przyzwoite łazienki (tylko zimna woda) i możliwość skorzystania z prysznica (tutaj już jest ciepła woda, koszt 6 zł). Jest też możliwość wynajęcia jednego z dwóch małych domków letniskowych.

Zdecydowanie polecam osobom z małymi dziećmi ceniącym ciszę i spokój.

 

Pozdrawiam

hansior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy w Wojciechu jakies 25 lat temu z kolega ze studiow, z namiotami i dwoma kolezankami, :)

 

Bylo super! :):):)

 

Ciekawe, czy to w tym samym miejscu ten kemping...

 

Wspomnieniowy podroznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Normalnie zabrzmiało jak reklama w najlepszym czasie reklamowym :)

 

Po prostu jestem zadowolony. Nie mam w tym żadnego interesu :)

 

możliwość skorzystania z prysznica (tutaj już jest ciepła woda, koszt 6 zł).
te 6 zł to za godzinę czy za jaki czas :) ?

 

Jak na razie prysznic jest limitowany jedynie cierpliwością właściciela, ale planuje on założenie jakiegoś licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz na weekend w okolice Augustowa, zajechałem z ciekawości do Wojciecha. Znalazłem tam 2 pola, oba widokowo ładne, na jednym tylko był straszny skos, aż wątpiłem, że można tam z budą się ustawić, a drugie z wmiarę płaskim terenie. Pola były na przeciw siebie. O koszta nie dopytywałem...

 

Jednak zrezygnowaliśmy z wypoczynku w tym miejscu i pojechaliśmy na starą miejscówkę na polu biwakowym Neptun nad jeziorem Studzieniczne.

 

A tam spotkaliśmy Yabulona... :czerwona::ok::niewiem::piwko: I było bardzo sympatycznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neptun to ten przy torach i drodze Dąbrowa Białostocka - Augustów?

 

Neptun jest jakieś 2km za torami, skręt w prawo, żwirówką około 3 km i po lewej stronie tuż nad brzegiem jeziora Studzienicznego.

 

Trasa na Sejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz na weekend w okolice Augustowa, zajechałem z ciekawości do Wojciecha. Znalazłem tam 2 pola, oba widokowo ładne, na jednym tylko był straszny skos, aż wątpiłem, że można tam z budą się ustawić, a drugie z wmiarę płaskim terenie.(...):czerwona:

O tym ze skosem właśnie pisałem. Rzeczywiście tak to wygląda, ale na samej górze lub na samym dole przyczepę dało się wypoziomować. Zresztą w połowie wysokości jest wykonany poziomy "taras".

A tak dla ułatwienia - jest to pierwsze pole po lewej za hotelem-spa "Wojciech".

 

Pozdrawiam

hansior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hansior, Witaj ziomalu :czerwona:

 

Co do kempingów w okolicach Augustowa to polecam :

1. tzw. Krowi Róg, nad Sajnem - trasa na Lipsk, jakieś 2km od Augustowa jest znak na drzewie i skręcamy w prawo w las. Co prawda miejsca mało, ale spokojnie znajdzie się miejscówka na przyczepę i kilka namiotów. Pole bardzo spokojne, z dala od hałasu i pijanych gówniarzy, a zarazem an tyle blisko by rowerkiem do Augustowa wyskoczyć.

2. płw Ostry Róg - jezioro Białe - dojazd: z trasy Augustów - Suwałki, zaraz za Augustowem skręcamy w szeroką żwirówkę w prawo. I dalej poprowadzą znaki. Ładnie oznaczone, na miejscu knajpka, plac zabaw dla dzieci - war. sanitarne znikome.

 

hansior, jeszcze jedno - wybierasz się możne w tym roku jeszcze raz w tamte okolice?? Bo z żona i naszym dzieciaczkiem chcemy wyskoczyć jeszcze na jakieś 2-3 dni póki ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hansior, Witaj ziomalu :czerwona:

 

Co do kempingów w okolicach Augustowa to polecam :

(...)

hansior, jeszcze jedno - wybierasz się możne w tym roku jeszcze raz w tamte okolice?? Bo z żona i naszym dzieciaczkiem chcemy wyskoczyć jeszcze na jakieś 2-3 dni póki ciepło.

Dzięki za miejscówki. Dotychczas jeździłem z namiotem, więc nie znam dobrych miejsc na przyczepę; każdy adres się przyda :niewiem:

W tym roku już się raczej nigdzie nie wybieram (urlop się skończył i trzeba nad przyczepką trochę popracować), ale jakbym planował jakiś weekend to na pewno się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla ułatwienia - jest to pierwsze pole po lewej za hotelem-spa "Wojciech".

 

 

Ten skos tu odstraszał :czerwona: Ale miejsce ładne, wykoszone, zadbane :ok:

 

 

Stef - opisz coś więcej o infrastrukturze wymienionych przez Ciebie pól. Z chęcią bym skozystał na przyszłość z nowych miejscówek :piwko:

 

Z góry dzięki :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.