Jump to content
Sign in to follow this  
Eastnomad

Idzie nowe 4 - czyli Knaus SÜDWIND 500 QDK 60Y MY2022

Recommended Posts

Eastnomad
35 minutes ago, filipert said:

Teraz dojrzałem, że będziesz to holował RAVką hybrydową, czyli idziesz na max DMC dla auta, ciekawe jak wrażenia, polecam ten wątek.

Tak MR przyczepy będzie zbliżona do DMC przyczepy z O1 (1650kg tam jest). Ja już trochę tym autem jeździłem. Wcześniej ciągałem przyczepę z MR ok. 1100kg  teraz ściągając tą do Polski przejechałem 1000km z MR lekko ponad 1300kg. Powiem, że prowadziła się dużo stabilniej niż tamta poprzednia ( a prędkości według GPS oscylowały między 90-95km/h, chyba, że tira wyprzedzałem to wtedy mogłem się zbliżyć na chwilę do 100km/h) a nie wyważałem jej jakoś specjalnie przed wyruszeniem na trasę. Droga zwłaszcza ta wzdłuż zachodniej granicy z Czechami zawierała naprawdę dużą ilość solidnych górek i generalnie poza "wyciem" bo obroty szły mocno w górę na zakres "power" to auto nie miało problemów z tymi podjazdami, czasem widziałem, że dokładało wsparcie od strony tylnego silnika elektrycznego. Ja jeżdżę z przyczepą nim w trybie "Normal" zachowuje się z przyczepą dokładnie tak samo według mnie jak w trybie "Sport". W trybie "Eco" nie jeżdżę bo według mnie szkoda silnika bo obroty trzyma wtedy według mnie zbyt niskie. 

Generalnie moje wrażenia jak na razie są bardzo pozytywne. Mnie nie przeszkadza to wycie zwłaszcza, że nie występuje ono przez cały czas a tylko przy podjeździe pod solidniejsze wzniesienia. Z ciekawostek gdyby to była benzyna a nie hybryda to w O1 byłaby wartość 2000kg przy silniku 2.0L i napędzie tylko na przód. Jakoś oni to sobie tam dziwnie przeliczają ale na pewno ta wartość z O1 w hybrydzie nie jest przeszacowana:]

Wątek przeczytałem (dziękuję za link) ale w zasadzie nic nowego mi nie wniósł bo o tych wszystkich za i przeciw tego napędu już wiedziałem z praktyki. 

Inna sprawa, że jak kiedyś może będę zmieniał auto i będę możliwości finansowe to chciałbym aby był to Highlander, chyba że do tego czasu zakażą już takich aut ;)