Jump to content
Sign in to follow this  
Wilk530

Adaptacyjne zawieszenie DCC , a holowanie przyczepy...

Recommended Posts

Wilk530

Witam wszystkich. Chciałbym odnieść się z pytaniem o adaptacyjne amorki. Jak znoszą mocne obciążenia od haka i nabitego bagażnika i czy próbował ktoś dluższej jazdy na sporcie ? Z moich obserwacji nie dobija kołem podporowym na policjantach ale boje się że dłuższe stosowanie spowoduje destrukcję amorków podczas dynamicznych nacisków na hak . Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

jacekzoo

To jaki Ty masz nacisk na hak 

3 godziny temu, Wilk530 napisał:

mocne obciążenia od haka

Że

3 godziny temu, Wilk530 napisał:

dobija kołem podporowym na policjantach

🤔

golob
7 godzin temu, Wilk530 napisał:

Witam wszystkich. Chciałbym odnieść się z pytaniem o adaptacyjne amorki. Jak znoszą mocne obciążenia od haka i nabitego bagażnika i czy próbował ktoś dluższej jazdy na sporcie ? Z moich obserwacji nie dobija kołem podporowym na policjantach ale boje się że dłuższe stosowanie spowoduje destrukcję amorków podczas dynamicznych nacisków na hak . Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Wystarczy że będziesz przestrzegał maksymalnego nacisku na hak, w Passacie B8 masz max. 90kg. Jak koło podporowe by Ci dobijało to coś mocno nie tak z obciążeniem auta albo przodu przyczepy. Same amortoyzatory adaptacyjne to nic wielkiego w stosunku do zwykłych, po prostu regulowana jest charakterystyka tłumienia i tyle, jeździsz na takim które Ci pasuje i jest wygodnie, całe zawieszenie jest przeciez takie same jak przy klasycznych amortyzatorach.

G13

Witaj 

Ja mam zawieszenie adaptacyjne w Tośce (różne tryby) ale nigdy nie miałem problemów z jazdą z przyczepą. Nigdy nie dobijałem kołem, zawsze trzymam  poziom bez względu na dodatkowe  obciążenie haka. Nic nie zepsujesz spokojnie samochód jest na to przygotowany.