Jump to content
Wilk530

Adaptacyjne zawieszenie DCC , a holowanie przyczepy...

Recommended Posts

Wilk530

Witam wszystkich. Chciałbym odnieść się z pytaniem o adaptacyjne amorki. Jak znoszą mocne obciążenia od haka i nabitego bagażnika i czy próbował ktoś dluższej jazdy na sporcie ? Z moich obserwacji nie dobija kołem podporowym na policjantach ale boje się że dłuższe stosowanie spowoduje destrukcję amorków podczas dynamicznych nacisków na hak . Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

jacekzoo

To jaki Ty masz nacisk na hak 

3 godziny temu, Wilk530 napisał:

mocne obciążenia od haka

Że

3 godziny temu, Wilk530 napisał:

dobija kołem podporowym na policjantach

🤔

golob
7 godzin temu, Wilk530 napisał:

Witam wszystkich. Chciałbym odnieść się z pytaniem o adaptacyjne amorki. Jak znoszą mocne obciążenia od haka i nabitego bagażnika i czy próbował ktoś dluższej jazdy na sporcie ? Z moich obserwacji nie dobija kołem podporowym na policjantach ale boje się że dłuższe stosowanie spowoduje destrukcję amorków podczas dynamicznych nacisków na hak . Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Wystarczy że będziesz przestrzegał maksymalnego nacisku na hak, w Passacie B8 masz max. 90kg. Jak koło podporowe by Ci dobijało to coś mocno nie tak z obciążeniem auta albo przodu przyczepy. Same amortoyzatory adaptacyjne to nic wielkiego w stosunku do zwykłych, po prostu regulowana jest charakterystyka tłumienia i tyle, jeździsz na takim które Ci pasuje i jest wygodnie, całe zawieszenie jest przeciez takie same jak przy klasycznych amortyzatorach.

G13

Witaj 

Ja mam zawieszenie adaptacyjne w Tośce (różne tryby) ale nigdy nie miałem problemów z jazdą z przyczepą. Nigdy nie dobijałem kołem, zawsze trzymam  poziom bez względu na dodatkowe  obciążenie haka. Nic nie zepsujesz spokojnie samochód jest na to przygotowany. 

DannyE

Ja mam passata cc z zawieszeniem adopcyjnym i jak ciągnę przyczepę to zmieniam na najbardziej twarde i prowadzenie jest owiele lepsze bo się usztywnia cały zestaw latam już tak 5 lat i na razie wszystko w porządku. Dla mnie samochód jest wtedy mniej podatny na bujanie. Jak będę zmieniał to też na taki z tym zawieszeniem.

G13
W dniu 18.08.2022 o 21:07, DannyE napisał:

Ja mam passata cc z zawieszeniem adopcyjnym i jak ciągnę przyczepę to zmieniam na najbardziej twarde i prowadzenie jest owiele lepsze bo się usztywnia cały zestaw latam już tak 5 lat i na razie wszystko w porządku. Dla mnie samochód jest wtedy mniej podatny na bujanie. Jak będę zmieniał to też na taki z tym zawieszeniem.

Ale moim zdaniej ważje  jest też samopoziomowanie samochodu w takich zawiasach.

golob
Posted (edited)
2 godziny temu, G13 napisał:

Ale moim zdaniej ważje  jest też samopoziomowanie samochodu w takich zawiasach.

Ale DCC w VAG (mam na myśli popularne modele VW, Skody, pomijam VW Touarego, i duże audi jak np. Q7) to tylko aktywne amortyzatory a nie samopoziomowanie. Aktywne amortyzatrory mają zmienną charakterysytkę pracy. Chyba że masz na myśli DCC z samopoziomowaniem ale nie wiem czy wystepowało takie połączenie, na pewno było samopoziomowanie z tyłu w Skodzie Superb bo kiedyś taką zamowiłem (ale bez DCC) ale później zrezygnowałem z zamówienia.

Edited by golob (see edit history)

G13
8 minut temu, golob napisał:

Ale DCC w VAG (mam na myśli popularne modele VW, Skody, pomijam VW Touarego, i duże audi jak np. Q7) to tylko aktywne amortyzatory a nie samopoziomowanie. Aktywne amortyzatrory mają zmienną charakterysytkę pracy. Chyba że masz na myśli DCC z samopoziomowaniem ale nie wiem czy wystepowało takie połączenie, na pewno było samopoziomowanie z tyłu w Skodzie Superb bo kiedyś taką zamowiłem (ale bez DCC) ale później zrezygnowałem z zamówienia.

Ja w swojej Tośce mam aktywne  tryby i samopoziomkę. Mogłeś mieś poziomowanie jak masz ksenony aby samochód miał zawsze prawidłowo ustawione światła mijania , bo tak kiedyś robiono.

golob
Posted (edited)
7 minut temu, G13 napisał:

Ja w swojej Tośce mam aktywne  tryby i samopoziomkę. Mogłeś mieś poziomowanie jak masz ksenony aby samochód miał zawsze prawidłowo ustawione światła mijania , bo tak kiedyś robiono.

Ja mam na myśli tzw. nivomat - czyli miechy powietrzne pompowane kompresorem lub olejowe (jest tych konstrukcji trochę)  i utrzymujące stale tą samąwysokość niezależnie od ładunku w aucie. Poziomowanie ksenonow to zupełnie coś innego, tam tylko czujnik przy zawieszeniu z tyłu "podaje" informację do lamp jak mają się obniżyć i tyle.

8 minut temu, G13 napisał:

Ja w swojej Tośce mam aktywne  tryby i samopoziomkę

Co to jest Tośka?

Edited by golob (see edit history)

G13
Posted (edited)
8 minut temu, golob napisał:

Ja mam na myśli tzw. nivomat - czyli miechy powietrzne pompowane kompresorem lub olejowe (jest tych konstrukcji trochę)  i utrzymujące stale tą samąwysokość niezależnie od ładunku w aucie. Poziomowanie ksenonow to zupełnie coś innego, tam tylko czujnik przy zawieszeniu z tyłu "podaje" informację do lamp jak mają się obniżyć i tyle.

Co to jest Tośka?

Toyota. Ale częśc aut miała nivo też dla ksenonów.

Edited by G13 (see edit history)

borek6

Podepne się pod ten temat - słyszeliście co w ostatnim odcinku mówił Kiki Świat o swoim busie? Ze był ustawiać zbieżności i mu powiedzieli ze po dłuższym wyjeździe z przyczepa np po 5000 km trzeba znowu jechać tą zbieżność ustawiać. To chyba bzdura? Ja w Skodzie zrobiłem już z przyczepa pewnie ponad 10 tys i jakoś mi opon nie zdziera ani nie ściąga, wszystko w jak najlepszym porządku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marcin T

Ten gość jest wzorem klienta, od którego w warsztacie mechanicznym można wyciągnąć dowolną ilość gotówki.

borek6

Dokładnie, zgadzam się z Tobą i słysząc co on wygaduje łapałem się za głowę. Diagności by nie nadążyli w sezonie zbieżności ustawiać u klientów

jacek00
53 minuty temu, borek6 napisał:

Podepne się pod ten temat - słyszeliście co w ostatnim odcinku mówił Kiki Świat o swoim busie? Ze był ustawiać zbieżności i mu powiedzieli ze po dłuższym wyjeździe z przyczepa np po 5000 km trzeba znowu jechać tą zbieżność ustawiać. To chyba bzdura? Ja w Skodzie zrobiłem już z przyczepa pewnie ponad 10 tys i jakoś mi opon nie zdziera ani nie ściąga, wszystko w jak najlepszym porządku.

Jakaś bzdura do kwadratu. Przecież jeżdżę z budą, na wielosezonach. Z oponami nic się nie dzieje, z zawieszeniem także.

borek6

No kolega Kamil powiedział to na filmie żebyśmy pamiętali że tak trzeba wiec pamiętajcie