Skocz do zawartości

Wtyczka w przyczepie angielskiej


pianim

Rekomendowane odpowiedzi

Wtyczki zmieniłem z 2x 7pin na 13pin i co się okazało w aucie mam puste gniazda 10 , 11 , 12
Muszę zrobić w przyczepie mostki dlatego lodówka nie działa


To podłącz lodówkę po stronie przyczepy pod pin 9, przez dodatkowy przekaźnik, żeby nie musieć pamiętać o wyłączaniu lodówki na postoju w trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witus napisał:

 


To podłącz lodówkę po stronie przyczepy pod pin 9, przez dodatkowy przekaźnik, żeby nie musieć pamiętać o wyłączaniu lodówki na postoju w trasie.

 

A 9 to zasilanie ciągłe, jak to rozwiązać żeby na lodówkę poszło tylko podczas odpalonego silnika auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 9 to zasilanie ciągłe, jak to rozwiązać żeby na lodówkę poszło tylko podczas odpalonego silnika auta?

 

Ja to w starej przyczepie rozwiązałem tak, że dorzuciłem przekaźnik samochodowy (po stronie przyczepy), który sprawdzał czy świecą się światła przyczepy. Jeżeli tak, puszczał zasilanie z pin 9 do lodówki.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teodor2424 napisał:

A 9 to zasilanie ciągłe, jak to rozwiązać żeby na lodówkę poszło tylko podczas odpalonego silnika auta?

Ja dałem sobie przekaźnik w przyczepie.

Zasilanie z 9, a sygnał po włączeniu świateł pozycyjnych. 

W aucie mam automatyczne światła dzienne, więc jak na nich jadę, to prądu w przyczepce nie ma (czasem się przydaje taka opcja). A kiedy włączam światła mijania, to wtedy uruchamia się lodówka, przednia obrysówka przyczepy służy jako kontrolka.

Trzeba też zaznaczyć, że samym autem możemy jeździć na dziennych, ale z przyczepką obowiązkowe są mijania. Dokładniej to, w przyczepce powinny się świecić tylne światła pozycyjne, a te z reguły są nieczynne przy samych dziennych.

 

pozdr

 

edit: BTW, ja tez wywaliłem podwójne angielskie wtyczki i przerobiłem na 13 PIN

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z UK jestem noga więc prosił bym o przetłumaczenie na PL Który kolor przewodu do czego służy, podłączam szarą wtyczkę do auta i nie kumam opisu. Z góry dziękuję

poiny haka UK.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie nie pytamy i nie rozmawiamy. ;) Wpisujemy jedynie nowe pojęcia z objaśnieniem.

1370867498_gniazdowtykUK.thumb.jpg.c8ed7c7c1dde5bdb914676ba375e7ca0.jpg

PS

Odpowiedź na Twoje pytanie jest np. na drugiej stronie tego tematu:

https://forum.karawaning.pl/topic/16821-słownik-nie-tylko-karawaningowy/?do=findComment&comment=373882

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kristofer napisał:

W tym temacie nie pytamy i nie rozmawiamy. ;) Wpisujemy jedynie nowe pojęcia z objaśnieniem.

1370867498_gniazdowtykUK.thumb.jpg.c8ed7c7c1dde5bdb914676ba375e7ca0.jpg

PS

Odpowiedź na Twoje pytanie jest np. na drugiej stronie tego tematu:

https://forum.karawaning.pl/topic/16821-słownik-nie-tylko-karawaningowy/?do=findComment&comment=373882

 

Bardzo dziękuję za pomoc, mam jeszcze pytanko. Do czego podłączyć przewód brązowy, nie rozumiem tego /wykrywanie podłączenia przyczepy/.

Dzięki z góry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy w przyczepie w czasie jazdy w dzień przy dobrej przejrzystości powietrza muszą być włączone tylne światła pozycyjne? /chodzi o przypadek gdy auto ma światła do jazdy dziennej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.