Skocz do zawartości

Wtyczka w przyczepie angielskiej


pianim

Rekomendowane odpowiedzi

Takie samo tylko z innej strony bo w europejskich gniazdko jest po lewej stronie haka, a w angielskich po prawej... to oczywiście są żarty :).

 

W Anglii mają europejskie wtyczki do podłączenia przyczepy do auta. Trafiają się tam jednak przyczepy z dwoma wtyczkami 7 pinowymi (wtedy jedna wtyczka jest do zasilenia urządzeń przyczepy)

 

PS. Staraj się trafniej tytułowa tematy :), a następnym szukającym ułatwi to zadanie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie samo tylko z innej strony bo w europejskich gniazdko jest po lewej stronie haka, a w angielskich po prawej... to oczywiście są żarty .

no i trzeba pamiętać ze prąd też plynie w odwrotnym kierunku :)

a tak poważnie to wtyczka powinna być taka jak u nas i powinno pasować i działać bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą drugą wtyczkę od zasilania przyczepy nie zmieniaj.

Kup sobie dwie nasze polskie od świateł i tylko podmień bolce.

Wtedy przy przyczepie zostanie ci fabrycznie zamontowana wtyczka.

Bez kombinacji zastosuj 2x7 pin.

 


Jasna wtyczka jest od Ładowania aku w przyczepie , Oświetlenia wnętrza , Lodówki .

post-93651-imported-5030447c-254c-4f43-8f4c-b2b1c6a66f40_thumb.jpg

 

Ciemniejsza od przyczepy , św , kierunki, stop itp.

post-93651-imported-800043ac-5191-4fa2-81d2-25415fda678a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem czemu ktoś mi powiedział ze są dwie ale tylko jedna działa

no i pewnie minoł się z prawdą bo pewnie działaja obie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem przyczepki angielskiej,i właśnie mam problem z podłączeniem tej 2 wtyki szarej do auta,ma ona 7 przewodów kóre służą do ładownia akumulatora podczas jazdy ,lodówki i światła wewnątrz przyczepki,wtyczke tą szarą rozebrałem i niewiem jak podłączyć przewody do wtyczki polskiej,bo zaginoł mi schemat kolorów kabli jak rozebrałem,i jk podłączyć gniazdo to 2 do instalacji samochodowej(szary przewód)może ktoś z was ma ,prosił bym o podanie na forum lub na mojego e-maila: darek2135@interia.pl Pozdrawiam wszystkich karawaningowców. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam , posiadam przyczepę angielska i mam dwie wtyczki w przyczepie czarna i szara w aucie mam jedno gniazdo 13 pin kupiłem przejściówkę na aliexpres ale po podłączeniu nie działa mi lodówka kable z aliexpres są bardzo cieniutkie i kable wiszą trzeba je podczepiać chce wywalić tą przejściówkę i zrobić wtyczkę na 13 pin dwa kable z przyczepy połączyć z jedną wtyczka gdzie znajdę rozpiskę szarej angielskiej wtyczki przyczepy ?

-7770760631249473002.jpg

Edytowane przez Daniel Quattro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.05.2019 o 15:32, Daniel Quattro napisał:

Dzięki emoji106.png

I jak poradziłeś sobie z tą wtyczką 13pin? 

Ja mam tą samą przejściówkę i wszystko mi działa ale lodówka nie chodzi na 12v podczas jazdy. 

Sprawdzałem miernikiem te wszystkie połączenia wg rozpiski i przejściówka wydaje się być ok, ale w rozpisce są trochę skomplikowane masy "dla obwodów", to tego muszą /nie muszą być zwarte po stronie przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak poradziłeś sobie z tą wtyczką 13pin? 
Ja mam tą samą przejściówkę i wszystko mi działa ale lodówka nie chodzi na 12v podczas jazdy. 
Sprawdzałem miernikiem te wszystkie połączenia wg rozpiski i przejściówka wydaje się być ok, ale w rozpisce są trochę skomplikowane masy "dla obwodów", to tego muszą /nie muszą być zwarte po stronie przyczepy. 
Wtyczki zmieniłem z 2x 7pin na 13pin i co się okazało w aucie mam puste gniazda 10 , 11 , 12
Muszę zrobić w przyczepie mostki dlatego lodówka nie działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.