Skocz do zawartości

Jaki akumulator do przyczepy?


Nest

Rekomendowane odpowiedzi

Praca przy odnawianiu Hobby 400 wrze ...zatem jestem jeszcze zielony w wielu sprawach. :)

Zatem mam kilka 'lamerowych' pytań:

- jaki akumulator zakupić do budki? (ile Ah?)

- oprócz dwóch lampek wnętrza i radia, do czego można jeszcze wykorzystywać w budce akumulator?

- ile wytrzymuje akumulator przy takowym użytkowaniu?

- gdzie go najlepiej umieścić?

- w panelu przy lodówce są dwa przełączniki na 12V i na 220V nie za bardzo kminię ich działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jaki akumulator zakupić

 

Nie za duży i nie za mały :) Ja kupiłem teraz 80Ah głębokiego rozładowania za 450zł. Na weekend spokojnie Ci wystarczy bez doładowywania...a nawet na dłużej :)

 

do czego można jeszcze wykorzystywać

 

Do wiatraczka na przykład :)

 

gdzie go najlepiej umieścić?

 

Blisko osi najlepiej.

 

przełączniki na 12V i na 220V

 

One są do załączania lodówki na 12 lub 220V. Ale lodówkę odpuść sobie z aku... pare godzin pochodzi, ale nic niemal nie schłodzi :) Za dużo ciągnie prądu na 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam że im większy tym lepszy

od przybytku głowa nie boli

większa pojemnośc to dłuższe np. ogladanie TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego można jeszcze wykorzystywać w budce akumulator?

ja zwykle do przyczepy brałem lekko zużyte aku z samochodu i na oświetlenie i wodę starczało. jak się pojawiły laptopy to zainwestowałem w system solarny z aku żelowym 100Ah. w tym roku dołożyłem sobie tv z dvd i odczuwam czasami braki prądowe. rozwiązaniem jest dołożenie drugiego aku, żeby więcej prądu mieć zmagazynowanego i/lub dołożyć solara, ale nie ruszam tego, bo pewnie będę chciał zmienić przyczepę na większą w ciągu najbliższych kilku lat to jakoś wytrzymam :)

 

najpierw zastanów się czy i do czego Ty będziesz wykorzystywał aku. poznałem wiele osób na kempingach, które nie mają aku, podłączają się do prądu i nawet ogrzewają elektrycznie przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący w przyczepach ale dużo jeździłem z namiotem. I zakupiłem urządzenie bardzo podobne do tego :

http://moto.allegro.pl/item711451869_urzadzenie_do_wspomagania_rozruchu.html

chyba w makro. Jest to akumulator żelowy z możliwością ładowania z 230V oraz z 12V. Urządzenie z założenia ma służyć jako sprzęt rozruchowy, ale ma również gniazdo zapalniczki 12V oraz przetwornicę 12V na 230V. Dzięki przetwornicy nie musiałem nigdy dodatkowo kupować ładowarek na 12V do komórki itp. urządzeń. Spokojnie zasila laptopa i ładuje komórki a także zasila przez całą noc lodówkę samochodową.

sprzęt jest fajny, bo jako że żelowy akumulator to nie ma obawy że się przewróci i wyleci z niego żrąca ciecz. Poza tym gdy przez noc nadwyrężymy urządzenie to za dnia podczas wycieczki podłączam do zapalniczki w aucie i ładuję podczas jazdy.

Zobaczymy jak urządzenie sprawi się w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taki ,a może kiedyś się zdecydujesz na panel słoneczny i energię będziesz miał za darmo. :czerwona:

http://www.sun-technology.com.pl/sklep/index.php?id=products&page=1&order=Title&ordertype=ASC&category=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Do ładowania aku w przyczepie podczas jazdy jest alternator z samochodu.

Wszystko jest na forum.

 

O ile się znam na medycynie, to takie ładowanie będzie dosyć mizerne. Odległość między alternixem i aku przyczepy, do tego straty na wtyczce - ciemno to widzę.

Jeżeli nie mam racji to sprostujcie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.