Jump to content

Zabezpieczenia przyczep kempingowych.

ziomek
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Jakie są Wasze doświadczenia w zakresie zabezpieczania przyczep kempingowych?

Może już Ktoś drążył ten temat i znalazł ciekawe - w miarę pewne rozwiązania.

Widziałem na allegro uniwersalne zabezpieczenia na uchwyt za kilkadziesiąt PLN.

Widziałem blokady na koła.

Wiem, że AL-KO posiada zintegrowane zamknięcia do swoich uchytów.

Aktualnie posiadam przyczepę Hobby.

Czy ktoś na naszym rynku spotkał się z zabezpieczeniami firmy Bulldog Hitchlock?

Czy stosujecie w swoich przyczepach alarmy?

UWAGA!!!

Proszę publicznie nie podawać swoich prywatnych rozwiązań.

Pozdrawiam.

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• KONZIO

13

• ziomek

10

• Trafko

9

• Zorro

9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jakie są Wasze doświadczenia w zakresie zabezpieczania przyczep kempingowych?

Moje są takie , że na campingu są fajni ludzie i jak wychodzę to nawet nie zamykam przyczepy , jeszcze nic nigdy nie zginęło i mam nadzieję że tak będzie nadal :piwo:

Moje są takie , że na campingu są fajni ludzie i jak wychodzę to nawet nie zamykam przyczepy , jeszcze nic nigdy nie zginęło i mam nadzieję że tak będzie nada

Ja mam dokładnie tak samo :piwo:

Oczywiście każdy z nas spotyka miłych ludzi na kempingach. Niemniej jak spojrzę na ogłoszenie na naszym forum z dnia 06.07.2009 to mój entuzjazm trochę gaśnie. W zeszłym roku mój znajomy na terenie Hiszpanii też został pozbawiony części ekwipunku. Oczywiście nie zamierzam pozostawiać przyczepy w szczerym polu, w odległości kilku km od najbliższej cywilizacji.

Podzielam zdanie przedmówców. Na kempingach jest bardzo bezpiecznie. Poza nimi już nie. Jedyny przypadek gdy nas okradziono miał zdarzenie poza kempingiem ( na prywatnej działce rekreacyjnej na Wolinie w 2008r.)

najtaniej jest zastosować alarm samochodowy

inne rozwiazania sa dużo droższe - tznjeśli chodzi o zabezpieczenia elektroniczne

faktycznie chyba najtaniej, dośc łatwo zastosować alarm samochodowy. Akumulator zwykle w przyczepie mamy do zasilania alarmu. Dałbym czujnik otwarcia na drzwi plus czujki ruchu (z mozliwoscia ich odłaczenia) i powinno w zupełności wystarczyć. No może jak niektórzy mają cos tam cennego to klapę luku jeszzze oczujkowac szczególnie, gdy w luku znalała by sie syrenka alarmu. Mając pilocik moznaby odrazu elektromagnetyczny zamek zalozyc na dzwi i mamy luksus zamykania przyczepy :piwo:

najtaniej jest zastosować alarm samochodowy

inne rozwiązania są duuuuuużo droższe - tzn. jeśli chodzi o zabezpieczenia elektroniczne

Popieram, ja również zastosowałem tę metodę zabezpieczenia.

Alarm samochodowy z czujkami ruchu i czujnikiem wstrząsów + włącznik na drzwi (konieczny nawet celem, pełnego odbezpieczenia alarmu) wszystko to podpięte do akumulatora 12V od systemów alarmowych domowych (koszt około 30zł) + mały prostownik celem doładowywania co jakiś czas w/w akumulatora.

Całkowity koszt może się zamknąć w 200zł, fakt dwa dni kablowania, żeby podłączyć wszystko do kupy i wpiąć się min. do świateł, ale efekt końcowy, naprawdę zadowalający.

Do tego dołóż sobie jakąś skrytkę, sejfik i powinno być w miarę bezpiecznie.

Moje są takie , że na campingu są fajni ludzie i jak wychodzę to nawet nie zamykam przyczepy , jeszcze nic nigdy nie zginęło i mam nadzieję że tak będzie nadal :piwo:

Ja tak samo ,nawet dodam ,że sąsiedzi gdy widzą ,że wychodzimy , sami zostają i pilnują jak swojego.

Wiadomo jak coś to pierwsza reakcja na sąsiada.

Najlepiej chyba to odkręcić zaczep (dwie śruby) i po sprawie.

Dla tych co lubią majsterkować to polecam tak podkręcić hamulec aby złodzieje urwali sobie hak ,albo uszkodzili samochód.

Trafko, tak na wszelki wypadek podpowiedz jak to zrobić?

Myśląc o zabezpieczeniu przyczepy skupiłem się generalnie na próbie zabezpieczenia zaczepu.

Pomysł z alarmem jest dla mnie OK. Prawdopodobnie wejdę w to rozwiązanie. Dziękuję wszystkim za przedstawione sugestie w zakresie alarmów. :piwo:

Szukając optymalnego rozwiązania blokady zaczepu, trafiłem na firmę brytyjską Bulldog.

Dla zaciekawionych stronka poniżej:

http://www.bulldogsecure.com/index.php

Przykładowe zabezpieczenie dla przyczepy Hobby z zaczepem Winterhoff.

http://www.bulldogsecure.com/product/57/ww100-minilock

P.S.

Wszyscy chcielibyśmy mieć zawsze super sąsiadów na kempingach (i poza nimi też).

Z jednej strony są wspaniałymi kompanami z drugiej zaś najlepszymi "alarmami".

Niemniej życie często weryfikuje nasze oczekiwania i dlatego sicher ist sicher. :jump:

Trafko, tak na wszelki wypadek podpowiedz jak to zrobić?

Zaczep po prostu odkręcasz.

Z hamulcami to proste , podciągasz na śrubach na pręcie od hamulcy tak aby koła były zablokowane mimo zwolnionego hamulca postojowego (ręcznego).

Złodziej podpina przyczepę i zdziwko bo nie chce jechać.

Do tego głośny alarm i bandyta ma już mokro w gaciach.

• 1 month later...

Czy macie jakieś patenty lub znacie sprawdzone rozwiązania do zabezpieczenai przyczepy która gdzies zostawiacie na parkingu. Często sie zdarza że w dużych miastach nie pcham się z całym karawanem do centrum , tylko zostawiam budę np. na parkingu przy markecie.

Przy markecie ryzko jest mniejsze ale nie wiele w porównaniu do pozostawienia gdzieś w zatoczce przy dordze poza miastem. Niemnie wczoraj zajechałem na parkign w w Jonkoping w Szewcji przed Ikeą i dozałem szoku. Stało tam chyab że 50 przyczep ( samych ) i drugie tyle kameprów. Dla cwaniaków to żąden problem podjechać , opuśić kółko na zaczep i odjazd. Nie ma żadnych zabezpieczeń. Ale pal to licho cwaników, ktoś nierozsądnych lub spieszący się moze przez pomyłkę zahaczyć nie swoja :-) ( akurat stanąłem miedzy dwom innymi przyczepami które różniły się z moja tylo rejestracją z tyłu).

Macie jakieś patenta ?