Skocz do zawartości

Wystrzał opony


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

.................. a opona miała 10 latek bieżnik z cyckami przestroga stare oponki to tylko do wozu drabiniastego , na szczęście nadkole całe! :)

 

Pozdrawiam Waldek

 

Kolego jak zobaczyłem te zdjęcia dostałem przerażenia. Nasuwają mi się do głowy następujące stwierdzenia:

 

1. Głupota ludzka jakby umiała chodzić to by chodziła

2. Stare jest dobre wino, skrzypce i wapno lasowane.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już co przeżył mój znajomy po wystrzale opony/

Proponuję obejrzeć to:

po czym bezwzględnie zdjąć nogę z gazu, ale najpierw, przed wyjazdem - dokładnie sprawdzić opony...

Chyba, że chcielibyście przeżyć coś ekstremalnego. Ale to chyba lepiej skoczyć na bungee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak zobaczyłem te zdjęcia dostałem przerażenia. Nasuwają mi się do głowy następujące stwierdzenia:

 

1. Głupota ludzka jakby umiała chodzić to by chodziła

2. Stare jest dobre wino, skrzypce i wapno lasowane.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Nerwosolek polecam jak się przeraziłeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już co przeżył mój znajomy po wystrzale opony/

Proponuję obejrzeć to: http://www.youtube.com/watch?v=U2CWkkSIAKQ

po czym bezwzględnie zdjąć nogę z gazu, ale najpierw, przed wyjazdem - dokładnie sprawdzić opony...

Chyba, że chcielibyście przeżyć coś ekstremalnego. Ale to chyba lepiej skoczyć na bungee.

 

przepraszam ale ten film to nie powinien znaleźć się w tym temacie - tylko w temacie przeprowadzki albo ciągnik jako holownik. :) hahaha

a przy prędkości 80-90km/h nic się nie powinno strasznego stać i prędzej znajomi w karawanie powiedzą na radiu że jest kapeć niż ja poczuje. bynajmniej tak piszą poprzednicy. Nie to że pochwalam stare opony ale jeżeli nie mają oznak wybrzuszeń i nie są popękane i nie przeciążone to wg można powoli jeździć. zawsze jeździć powoli trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powiem tyle - że opona bez powietrza przy dużym obciążeniu (tym bardziej w przyczepie) i przejechaniu paruset metrów zachowuje się prawie zawsze jak w ciężarówce (a nie jak w osobóweczce) - rozpada się w imen... a jadąc 90km/h w pełnym rynsztunku zanim zauważysz i zatrzymasz się to pewnie nawet i z pół km zejdzie...

 

I jeszcze drugie - pamiętajcie iż dopuszczalne obciążenie opony (index) mówi o obciążeniu przy zadanej prędkości 190 -210 itd zależnie od literki indexu prędkości - przy prędkościach o połowę niższych obciążenie nawet jest dopuszczalne blisko 2x takie - ale zwyczajowo uznaje się iż nie powinno się przekraczać maxa o 30-50% przy zachowaniu połowy prędkości indexowej.

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.