Skocz do zawartości

Bałkańska tułaczka


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Commander napisał:

Mnie bardziej interesuje ta druga wartość.... Smak zaczyna się od 12....

To chyba w Czechach... w Grecji nie uświadczysz... tu kozel nawet jest kastrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zulos napisał:

No mój ma 599x205x285 i póki co uważam, że są to świetne wymiary zewnętrzne (z wewnętrznymi już gorzej - coś za coś).

Z mojego krótkiego doświadczenia w Grecji, szerokość jest najistotniejsza, wiele miejsc pozastawianych, zwężenia w miasteczkach na budynki. Myślę, że te 205 będzie OK.

8 godzin temu, Zulos napisał:

Jak tylko mi urlop pozwoli to za rok jednak może ta Grecja w końcu zostanie zaliczona.

Dla mnie największa wada to skwary do których już się chyba przyzwyczajam, albo na południu jest po prostu chłodniej od morza niż wyżej, co przeczy innym informacjom :niewiem:

7 godzin temu, peja76 napisał:

Dobry z ciebie :drive: takie warunki i wszystko całe:ok:

Weż się nie nabijaj. Na przyczepie mam ślady od drzew gdy się przeciskałem na którymś polu kempingowym. Mam nadzieję, że zejdą po myciu :niewiem:

5 godzin temu, janm napisał:

Kemping Stavros -

Tam już byliśmy u konkurencji ale dzięki za namiar :dzieki:

5 godzin temu, DnS napisał:

Seba na MSG wyślę Ci pinzezki na 2 fajne dzikusy na zachodnim brzegu i trase o której  rozmawialiśmy.

Dzięki, ale już nie trzeba - umówiliśmy się z @Koczaj na kempingu Ionion

3 godziny temu, jacek00 napisał:

No ten Mamos to nic specjalnego raczej. Ale w upale, po wysiłku bardzo dobre ;) 

W Tawernie bardzo mi smakował ;) Może już się przyzwyczajam do tutejszych "smaków" :niewiem:

1 godzinę temu, DnS napisał:

Jakbyś nie zauważył to tylko Mamos i Amstel mają w butelce 5 voltow... reszta od 3,8 do 4.2 :-)

W ogóle dostać tutaj piwo w butelce to jak wygrana na loterii :mlot:

Ja jadę na Mythos i Aaqa, czy jak to jest po ichniejszemu. Takie sikacze w puszkach, ale w stosunku do innych jeszcze strawne. Aaqa zasmakowała mi w jednej restauracji z kija w mrożonym kuflu.

4 godziny temu, Commander napisał:

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś tylko Amstel był pitny....

Gdzieś go piłem, ale na pewno nie w Grecji :hmm:

Dzięki @Arur

 

52 minuty temu, Zulos napisał:

W Gracji takim Karlovacko było dla mnie Mythos:D

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lbuster napisał:

Z mojego krótkiego doświadczenia w Grecji, szerokość jest najistotniejsza, wiele miejsc pozastawianych, zwężenia w miasteczkach na budynki. Myślę, że te 205 będzie OK.

Dokładnie tak - szerokość jest najistotniejsza i to nie tylko w Grecji. Ta szerokość to także, a może i przede wszystkim, możliwość zaparkowania na większości miejsc parkingowych dla osobówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lbuster napisał:

 

Weż się nie nabijaj. Na przyczepie mam ślady od drzew gdy się przeciskałem na którymś polu kempingowym. Mam nadzieję, że zejdą po myciu :niewiem:

 

Ja się nie nabijam tylko piszę jak jest. Co do przyczepy się ciesz że to rybia łuska a nie gładka, zawsze gładkie mi się podobały ale jak zobaczyłem nową przyczepę mojego kolegi po jednym wyjezdzie to podziękowałem za gładką, W wjeżdzie na pole rosła wiśnia i gałężiami dotkną, wszystko widać i to jeszcze jak, jednak ta rybia łuska nie jest taka zła, dużo wybacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, peja76 napisał:

Co do przyczepy się ciesz że to rybia łuska a nie gładka, zawsze gładkie mi się podobały ale jak zobaczyłem nową przyczepę mojego kolegi po jednym wyjezdzie to podziękowałem za gładką, W wjeżdzie na pole rosła wiśnia i gałężiami dotkną, wszystko widać i to jeszcze jak, jednak ta rybia łuska nie jest taka zła, dużo wybacza.

Generalnie i tak pierwsze co to okna są porysowane bo i wystają i PMMA jest dużo bardziej podatne na zarysowania niż blacha Alu. Okna rysują się od samego patrzenia na nie. 

Z ciekawostek u mnie gałęzie największy ślad zostawiają na naklejkach. Finiszem zdejmiesz niewielki ślad i z blachy i z okna. Na naklejkę nie pomaga nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomii napisał:

Z ciekawostek u mnie gałęzie największy ślad zostawiają na naklejkach. Finiszem zdejmiesz niewielki ślad i z blachy i z okna. Na naklejkę nie pomaga nic. 

To ciekawe, bo u mnie od gałęzi mam ślad przez całą budę, a na naklejkach zupełnie nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomii napisał:

Generalnie i tak pierwsze co to okna są porysowane bo i wystają i PMMA jest dużo bardziej podatne na zarysowania niż blacha Alu. Okna rysują się od samego patrzenia na nie. 

Z ciekawostek u mnie gałęzie największy ślad zostawiają na naklejkach. Finiszem zdejmiesz niewielki ślad i z blachy i z okna. Na naklejkę nie pomaga nic. 

Ja po tym krótkim użytkowaniu mojego plastikowego kamperka na tą chwilę nie zamienił bym go już na aluminium. Z tego co widzę plastik dużo wybacza i zauważyliśmy z żoną że jak by mniej buda się nagrzewała, zobaczymy jak będzie zimą.

IMG-20220724-WA0004.jpg

IMG-20220724-WA0002.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Ja się nie nabijam tylko piszę jak jest.

A to dzięki :dzieki: Wiesz jak to jest, w Polsce każdy uważa siebie za najlepszego kierowcę pod słońcem ;)

Godzinę temu, peja76 napisał:

jednak ta rybia łuska nie jest taka zła, dużo wybacza.

No u mnie nie ma żadnych wgniotek tylko taki ciemny ślad, jakby ktoś brudnym patykiem po ścianie przejechał. Tragedii nie ma ;)

1 godzinę temu, Zulos napisał:

przede wszystkim, możliwość zaparkowania na większości miejsc parkingowych dla osobówek.

To zapewne też duuuży plus  :ok:

48 minut temu, Tomii napisał:

Okna rysują się od samego patrzenia na nie. 

Dokładnie, ja mam same ryski od krzaków i nie będę pokazywał palcem, przez kogo ;)

 

Wybaczcie mi, ale dzisiaj dobranocki nie będzie. Internet działa jak za króla Ćwieczka, dostaję błąd przesyłania zdjęć. Tak więc spróbuję wznowić relację na kolejnym polu.

Na zachętę, jedno zdjęcie udało mi się przesłać:

20220803_152443.thumb.jpg.2793c964c6c15352721d54274c8cbb99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

Ja jadę na Mythos i Aaqa, czy jak to jest po ichniejszemu. Takie sikacze w puszkach, ale w stosunku do innych jeszcze strawne. Aaqa zasmakowała mi w jednej restauracji z kija w mrożonym kuflu.

Dlatego po pierwszym wyjeździe większość złotego wiozę z domu/ew coś na Słowacji. Mythos nawet nawet, ale ja lubię słodsze odmiany. I nie pamiętam aby w Grecji spotkać jakieś Radlerki ( a może nie zwracałem tylko uwagi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2022 o 00:43, lbuster napisał:

No i jeszcze raz dziękuję wszystkim czytelnikom

pisz a nie dziękuj

to my dziękujemy i czytamy z wypiekami na pyskach

i powoli się inspirujemy na sierpniowy wyjazd

8 godzin temu, DnS napisał:

Seba na MSG wyślę Ci pinzezki na 2 fajne dzikusy na zachodnim brzegu i trase o której  rozmawialiśmy.

20220803_162820.jpg

pineski też poproszę

a fotka podobna :mlot:

mamrot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomiy napisał:

Dlatego po pierwszym wyjeździe większość złotego wiozę z domu/ew coś na Słowacji. Mythos nawet nawet, ale ja lubię słodsze odmiany. I nie pamiętam aby w Grecji spotkać jakieś Radlerki ( a może nie zwracałem tylko uwagi).

Jak nie ma radlerów jak są ?

IMG_20220704_130521.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomiy napisał:

Dlatego po pierwszym wyjeździe większość złotego wiozę z domu/ew coś na Słowacj

Nie mam tyle bagażnika, tym bardziej na miesiąc :mlot:

Dzięki @chris_66, gdybym ciągnal winko, to by było 2x mniej tras :pub:

No dobra, necik jakiś jest, więc nadganiam wczorajszy dzień.

Lecimy do miejscówki polecanej przez @pawel1966

Monemwasia
https://maps.google.com/?q=Monemwasia%2C+Grecja&ftid=0x149e41d1e40eaa5f:0xdb7d0a06b9f3bb31&entry=gps

Trasa podobna do poprzednich, dopiero przed celem zaczynamy strzelać zdjeciówy

20220803_152443.jpg

Tam będziemy jechać 

20220803_152502.thumb.jpg.0c8528906fcb897f51fd0cffb377c867.jpg

Rzut okiem za siebie

20220803_152540.thumb.jpg.7305abba11b0e7cc246182d490fe3fb7.jpg

i wsiadamy do auta

20220804_170833.thumb.jpg.2427b7fef55de90f75148d23bb8717c4.jpg

i lecimy

20220803_153045.thumb.jpg.2668f1736a30b17fa09aa93b2430ff54.jpg

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Bhttps://forum.karawaning.pl/topic/39841-ba%C5%82ka%C5%84ska-tu%C5%82aczka/ałkańska tułaczka

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.