Skocz do zawartości

Ładowanie butli w Norwegii, Szwecji


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wynajmuje przyczepę na miesięczną wyprawę do Norwegii i Szwecji - jest to moja pierwsza przygoda z karawaningiem.

Właściciel dostarcza 2 butle gazowe i mowi ze najpawdopodobniej bede musiał je uzupełnić po drodze w Norwegii lub Szwecji. Powiedział też że nie zgadza się na wymianę butli, a jedynie nabicie jej na miejscu.Butle to BD-11 (https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrauliczne/nagrzewnice-i-promienniki/butle-gazowe/butla-gazowa-11-kg-propan-butan-340074.html) . Nie ma do nich zestawu do tankowania.

I teraz pytane, czy to jest wogole możliwe zeby samemu zatankować taką butle w sandynawii, jesli tak to co potrzebuje dokupić zeby to się udało?

Pozdrawiam,

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CoYoT napisał:

Witajcie,

Wynajmuje przyczepę na miesięczną wyprawę do Norwegii i Szwecji - jest to moja pierwsza przygoda z karawaningiem.

Właściciel dostarcza 2 butle gazowe i mowi ze najpawdopodobniej bede musiał je uzupełnić po drodze w Norwegii lub Szwecji. Powiedział też że nie zgadza się na wymianę butli, a jedynie nabicie jej na miejscu.Butle to BD-11 (https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrauliczne/nagrzewnice-i-promienniki/butle-gazowe/butla-gazowa-11-kg-propan-butan-340074.html) . Nie ma do nich zestawu do tankowania.

I teraz pytane, czy to jest wogole możliwe zeby samemu zatankować taką butle w sandynawii, jesli tak to co potrzebuje dokupić zeby to się udało?

Pozdrawiam,

Jakub

Dobrym rozwiązaniem byłoby zakup np. takiej butli https://allegro.pl/oferta/gasbank-ls-11kg-lekka-butla-lpg-do-napelniania-12228016644 + zestaw https://allegro.pl/oferta/adapter-redukcja-tankowania-europa-zestaw-m10-11716363379

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jerzy i Beata napisał:

Złota rada !!! Do wynajmowanej przyczepy kupić butlę do napełniania za 1 tyś zł :-)

 

 2 butle po 11 kg na miesięczny wyjazd w czasie letnim, to duży zapas. Jeżeli będą pełne, nie będzie zatem potrzeby wymiany/tankowania. Na pracę lodówki, gotowanie a nawet dogrzewanie się  - starczy.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TomekKnaus napisał:

Złota rada !!! Do wynajmowanej przyczepy kupić butlę do napełniania za 1 tyś zł :-)

Uważam, że wcale nie taka zła. Butla nie wiele straci na wartości jeśli nawet ją będzie chciał sprzedać, a może ją wykorzystać przez następne wyjazdy, przecież nie odda jej z pożyczoną przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasbank jest bardzo dobrym pomysłem - mam coś takiego. Ale w Szwecji i Norwegii, zwłaszcza na północy ciężko o stację LPG. Mnie w ubiegłym roku nie udało się zatankować.

Ale z drugiej strony w ubiegłym roku robiłem wyprawę na 3 tygodnie do Szwecji i Finlandii. Na cały wyjazd miałem tylko jednego Gasbanka 11kg i wystarczyło bez problemu. A dodam, że na żadnym kempingu nie brałem prądu, więc lodówka chodziła na gazie cały czas. Faktem jest, że było na tyle ciepło, że nie odpalałem ogrzewania.

Kilka lat wcześniej też byłem z przyczepą na 3 tygodnie w też wystarczyło mi 11kg gazu.

Jeśli planujesz wyprawę na miesiąc to naprawdę 2 butle po 11kg wystarczą ze sporym zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wróciłem tydzień temu ze Szwecji. Przez 2,5 tygodnia nie zużyłem całej butli 11kg prawie nie korzystałem z prądu i dwa razy dogrzewalem się w nocy. Jednej nocy pod granicą norweską było -2,5. Teraz do tej pory używam tej butli na mazurach czyli już 3 tygodnie. Lodowka na czas jazdy przełączana na auto ale myślę że średnio 19-20h na dobę leci na gazie. Także pitwierdzam że dwie butle na miesiąc raczej starczą. I tak pewnie co jakiś czas będziesz stawał na kempingu to wtedy prąd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.