Skocz do zawartości

Przyczepy z podnoszonym dachem


konrad_b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś używa takiej przyczepki ?

rapido00.jpg

allegro

lub kip400 - ten egzamplarz akurat to nie "igła" - coś tam widać poklejone

C5149509_1.jpg

allegro

ale sam model ciekawy

 

nie chodzi mi o te konkretne modele, ale bardziej ogólnie o opinie n/t takich przyczepek

nie ma tego za wiele, ale czasami trafiają się nawet ciekawe

 

mam niski garaż i stąd moje zainteresowanie takim typem -

teraz stoi niewiadówka n126e - czyli ok 230cm

i nie wiem czy lepiej przerabiać wiatę czy szukać takiego "wynalazku" :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś przyczepkę z podnoszonym dachem. Co do szczelności to nie było żadnych przecieków. Zaletą takiego daszku jest dobra wentylacja, a po opuszczeniu mały opór powietrza podczas podróży , ale nigdy bym już podobnej nie kupiła, bo nie starczyło by palców u rąk i nóg, na policzenie ile razy wyrżnęłam głową w krawędź, gdzie podwyższenie się kończy, a dodam, że mam tylko 160 cm wzrostu. :piwo:

Lepiej przerób wiatę na cycepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś przyczepkę z podnoszonym dachem. Co do szczelności to nie było żadnych przecieków. Zaletą takiego daszku jest dobra wentylacja, a po opuszczeniu mały opór powietrza podczas podróży , ale nigdy bym już podobnej nie kupiła, bo nie starczyło by palców u rąk i nóg, na policzenie ile razy wyrżnęłam głową w krawędź, gdzie podwyższenie się kończy, a dodam, że mam tylko 160 cm wzrostu. :piwo:

 

wiesz, ja mam teraz tą no ... zapiekankę

która też ma takie rozwiązanie, wiec znam ten ból

tzn ból walnięcia się w głowę

zwłaszcza o metalowy zatrzask :-]:jump:

 

Lepiej przerób wiatę na cycepkę

tego się obawiałem :ok:

 

a poważnie, obawiam się właśnie szczelności i awaryjności,

ta jedna ma chyba wypełnienie materiałowe, druga sztywne

w niewiadówce jest to dość proste i ew łatwe do naprawy/wymiany

 

może uda się gdzieś oglądnąć taką przyczepkę "na żywo"

inna sprawa że wybór jest praktycznie żaden ...

 

dziękuję wszystkim za opinie

i pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zdecydujesz się na zakup takiej przyczepki, to koniecznie z przedsionkiem, bo nie pasują do niej uniwersalne przedsionki. Dach mojego przedsionka był inaczej skrojony, bo tuż przy kedrze, po środku przyczepy podnoszony był na 30cm sztycy, która umocowana była do rynienki, w którą wsuwa się kedrę.

http://1.1.1.5/bmi/www.forum.karawaning.pl/files/thumbs/t_0608020163_212.jpg

 

Być może w nowszych przyczepach sprawa przedsionka rozwiązana jest w inny sposób, bo mój zabytek marki EURA miał rocznik 79 i nawet został wciągnięty na listę zbiorów forumowego muzeum :jump:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1409&postdays=0&postorder=asc&start=30

 

W życiu nie cieszyłam się bardziej niż wtedy, kiedy udało mi się sprzedać ten zabytek :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zdecydujesz się na zakup takiej przyczepki, to koniecznie z przedsionkiem, bo nie pasują do niej uniwersalne przedsionki. Dach mojego przedsionka był inaczej skrojony, bo tuż przy kedrze, po środku przyczepy podnoszony był na 30cm sztycy, która umocowana była do rynienki, w którą wsuwa się kedrę.

 

OK

jeszcze raz dzięki za opinię

 

w sumie Twoja cycepka w środku nie wyglądała źle,

powiem że nawet całkiem całkiem :piwo:

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.