Skocz do zawartości

MOSIR Włocławek


Grizzli

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero było otwarcie, admin strony nie nadąża za rzeczywistością. Niezależnie zapraszam do swojego miasta. Kemping może być bazą wypadową do Płocka (42 km, ciekawa starówka i ZOO) i Torunia (60 km, nie trzeba reklamować).

We Włocławku do zwiedzenia obowiązkowo katedra z nagrobkiem autorstwa Wita Stwosza. Na pobliskiej tamie śmierć poniósł ks. Popiełuszko - jest tablica i krzyż upamiętniający oraz małe muzeum.

Można przespacerować się lub przejechać na rowerze po włocławskich Bulwarach i wypić piwo w Rejsie (6,5 km). Przy Bulwarach ciekawe Muzeum Etnograficzne (jeśli ktoś lubi takie klimaty). Przy okazji "słynne" wtopy wspierane funduszami UE (pływająca scena na Wiśle i betonoza na Starym Rynku).

Dla odmiany bardzo fajne i aktywne Centrum Kultury Browar B (ckbrowarb.pl)

W pobliżu katedry i Rejsu jest jeden z najstarszych parków w Polsce - obecnie w rewitalizacji (im. Henryka Sienkiewicza).

Z rozrywek w odległości 6 km jest Marina Zarzeczewo, gdzie można wynająć sprzęt pływający i popływać po zalewie Włocławskim. Tutaj Wisła naprawdę robi wrażenie (w porównaniu np. do Krakowa).

Park linowy - 3,3 km

Dla chcących korzystać z uroków lata kąpielisko nad jeziorem Wikaryjskim. Można dojechać rowerem (7 km, w większości przez las) lub samochodem (12 km). Jest też kilka basenów, ale skoro jest na kempingu to po co szukać.

Dla kibiców koszykówki Hala Mistrzów (ca 6 km).

Pod Włocławkiem sanatorium w Wieńcu-Zdroju (komora solna, borowiny itp.), Kowal (miejsce urodzenia Kazimierza Wielkiego i Jana Nowickiego), Brześć Kujawski (ciekawe Centrum Kultury Wahadło, zwłaszcza dla dzieci).

Generalnie wszędzie można dojechać rowerem i samemu odkrywać Włocławek dla siebie. Najgorszy okres ma już chyba za sobą, na pewno wygląda ciekawiej, ale cały czas się wyludnia. Nie ma jednak typowej starówki a wszelkie mizerne próby rewitalizacji nie przynoszą efektów.

Zapraszam Grizzli

Edytowane przez Grizzli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako bazą wypadową do Torunia to chyba nie bardzo, zwłaszcza że w Toruniu mamy przecież całkiem fajny kemping.

Tak czy inaczej ciesze się, że we Włocławku coś powstało. Chętnie się tam wybiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacek00 napisał:

Jako bazą wypadową do Torunia to chyba nie bardzo, zwłaszcza że w Toruniu mamy przecież całkiem fajny kemping.

Tak czy inaczej ciesze się, że we Włocławku coś powstało. Chętnie się tam wybiorę

Staram się zachęcić jak mogę do przyjazdu, taki lokalny patriotyzm :) Ponieważ mieszkam 2 km od tego kempingu, to straszę Żonę, że przy obecnych cenach Pb95, to pojedziemy właśnie tam. Będzie tanio i szybko, czyli przeciwieństwo naszej ulubionej CRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się zachęcić jak mogę do przyjazdu, taki lokalny patriotyzm Ponieważ mieszkam 2 km od tego kempingu, to straszę Żonę, że przy obecnych cenach Pb95, to pojedziemy właśnie tam. Będzie tanio i szybko, czyli przeciwieństwo naszej ulubionej CRO.
Mnie nie trzeba. Trochę mam wspólnego z Włocławkiem Spędzałem tam rok w rok część wakacji, moja rodzina stamtąd pochodzi. Więc już dawno chciałem Włocławek odwiedzić ale nie było ku temu okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacek00 napisał:

Mnie nie trzeba. Trochę mam wspólnego z Włocławkiem emoji6.png Spędzałem tam rok w rok część wakacji, moja rodzina stamtąd pochodzi. Więc już dawno chciałem Włocławek odwiedzić ale nie było ku temu okazji.

To tym bardziej serdecznie zapraszam. Daj znać jak będziesz to może jakieś małe piwo wypijemy. Od przyszłego tygodnia mam tydzień urlopu, ale potem do połowy sierpnia jestem na miejscu

Pozdrawiam

Grizzli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej serdecznie zapraszam. Daj znać jak będziesz to może jakieś małe piwo wypijemy. Od przyszłego tygodnia mam tydzień urlopu, ale potem do połowy sierpnia jestem na miejscu
Pozdrawiam
Grizzli
Ja do końca lipca jestem na urlopie akurat, wiec Włocławek to jakaś ewentualnie przyszłość dopiero. Pewnie na jakiś weekend wpadniemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.