Skocz do zawartości

przyczepa używana - wersja zimowa

kleo77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie, przyczepa używana jest do kupienia w wersji zimowej (czyli wyboru nie ma).  Rozumiem, że są różnice w takiej przyczepie od takiej "zwykłej".

Jednak pytanie jest takie czy ma sens kupowanie takiej przyczepy skoro nie korzysta się z niej zimą - tylko wiosna- max jesień. I planów nie ma odnośnie zimowego wykorzystania. Czy taka "zimowa przyczepa" jest jakoś bardziej problematyczna w użytkowaniu letnim (np. po nagrzaniu w słońcu trzyma dłużej ciepło - czyli trudniej osiągnąć znośną temperaturę wewnątrz nie mając klimatyzacji).  Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Godzinę temu, kleo77 napisał:

Witam,

pytanie, przyczepa używana jest do kupienia w wersji zimowej (czyli wyboru nie ma).  Rozumiem, że są różnice w takiej przyczepie od takiej "zwykłej".

Jednak pytanie jest takie czy ma sens kupowanie takiej przyczepy skoro nie korzysta się z niej zimą - tylko wiosna- max jesień. I planów nie ma odnośnie zimowego wykorzystania. Czy taka "zimowa przyczepa" jest jakoś bardziej problematyczna w użytkowaniu letnim (np. po nagrzaniu w słońcu trzyma dłużej ciepło - czyli trudniej osiągnąć znośną temperaturę wewnątrz nie mając klimatyzacji).  Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Na mój rozum jeśli taka przyczepa ma lepszą/grubszą izolacje to również ogranicza nagrzewanie wnętrza latem. Więcej nie wiem.

Jeśli nie jeździsz zimą nie ma sensu płacić więcej za zimową wersję . Zimowe przyczepy mają nie raz inny system ogrzewania , podłoga jest podwójna i dach jest grubszy .

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

ogranicza nagrzewanie wnętrza latem

Dzięki, niby tak ale jak już się nagrzeje to może działa jak termos, trzyma ciepło...

22 minuty temu, byry007 napisał:

Jeśli nie jeździsz zimą nie ma sensu płacić więcej za zimową wersję . 

Tu jest właśnie haczyk....przyczepę znalazł mój znajomy od prywatnego właściciela w Dani( ma jechać zrobić oględziny i zdjęcia) za dużo nie wiem. Ogrzewanie jest gazowo/elektryczne - ALDE chyba tak się nazywa (dla mnie to całkowita nowość, no i cena jak sobie policzyłem na szybko to za 2004 rok wychodzi mi prawie 38k po sprowadzeniu. 

Mam adrie sprowadzoną z dani 2003 r.

Zimowa. Samo alde dla mnie rewelacja. Jak nie będziesz miał porównania nie zrozumiesz. Miałem dwie inne przyczepy bez alde różnica ogromna. Dużo cieplejsza,nie ciągnie zimno od podłogi w chłodne dni jesienią np. Dużo ciszej w środku. Latem dużo chłodniej. Nie działa jak termos . Zalet jest wiele

Jak masz dojście lub kogoś kto szuka Ci w Dani tez szukam budy najlepiej z potrójnym pietrusem i dużą łazienką moze znajomemu się coś trafi to daj znać

3 godziny temu, byry007 napisał:

Jak masz dojście lub kogoś kto szuka Ci w Dani tez szukam budy najlepiej z potrójnym pietrusem i dużą łazienką 

Będzie ciężko, gdyż znajomy się tym nie zajmuje i robi to grzecznościowo dla mnie a ja nie szukam piętrusa.....

10 godzin temu, andross napisał:

Mam adrie sprowadzoną z dani 2003 r.

Zimowa. Samo alde dla mnie rewelacja. 

Możesz napisać coś więcej o tym systemie? Czytam że tam jest glikol w układzie.....jest to jakieś bardziej problematyczne np. przed zimowaniem przyczepy? czy w eksploatacji?

9 godzin temu, kleo77 napisał:

Będzie ciężko, gdyż znajomy się tym nie zajmuje i robi to grzecznościowo dla mnie a ja nie szukam piętrusa.....

Możesz napisać coś więcej o tym systemie? Czytam że tam jest glikol w układzie.....jest to jakieś bardziej problematyczne np. przed zimowaniem przyczepy? czy w eksploatacji?

Ja mam wykastrowane alde, tylko podłogówka. Mam ją 3 lata i żadnych problemów nie ma. Po prostu jest

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Po prostu jest

Dzięki, widzę w opisie że masz LMC tamta to też ta marka. Wiadomo ci coś o jakiś "przypadłościach" tych przyczep z tych roczników? Na co w nich konkretnie należałoby zwrócić szczególną uwagę?

Wrzuć zdjecia jakie masz i nie raz mozna po zdjęciach stwierdzić ze było coś robione lub skasować przyczepę z listy do obejrzenia .

4 godziny temu, kleo77 napisał:

Dzięki, widzę w opisie że masz LMC tamta to też ta marka. Wiadomo ci coś o jakiś "przypadłościach" tych przyczep z tych roczników? Na co w nich konkretnie należałoby zwrócić szczególną uwagę?

Ponoć bardzo dobre modele. Nie ma pękających przednich ścian bo jest alu, nie ma cieknących tylnych narożników bo ma duży kapinos itd generalnie musisz patrzeć na stan ogólny

W dniu 11.07.2022 o 11:08, kleo77 napisał:

Nie ma żadnych problemów z zimowaniem.

Opróżnianie systemu z wody przed zimą jest według mnie nawet łatwiejsze niż przy  innych bojlerach. Dla mnie same plusy. W grzejnikach jest specjalny glikol zielony. 5l- 30zl

Edytowane przez andross (wyświetl historię edycji)