Skocz do zawartości

Winiety Węgry i Słowacja


Rekomendowane odpowiedzi

Ale każdy chyba blaszak ma też wersję osobową...więc domniemywam że są wstanie stwierdzić czy ten samochód w DR ma coś konkretnego wpisanego...

Tak samo Octavia, Clio czy nawet CC...ma wersję ciężarową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy chyba blaszak ma też wersję osobową...więc domniemywam że są wstanie stwierdzić czy ten samochód w DR ma coś konkretnego wpisanego...

Tak samo Octavia, Clio czy nawet CC...ma wersję ciężarową.

Właśnie wbrew temu co tu się pisze oni niewiele mogą stwierdzić bo musieliby mieć wgląd do naszego cepiku. Wbrew temu co się tutaj też pisze to strona węgierska wcale nie jest taka przejrzysta i oczywista. Była na forum masa dyskusji czy kamper to auto osobowe czy też nie. I swojego czasu kamper był nawet autem osobowym, a w punktach obsługi wielokrotnie na takie auta sprzedawano winiety D1.

 

Dopiero po jakimś czasie Węgrzy sobie zdali sprawę, że to jest idealny biznes na łupienie kierowców, którzy myślą, że mają auto osobowe, które wg nich autem osobowym nie jest.

 

Więc ta ich strona jest wg mnie zagmatwana celowo, tylko po to aby łupić nieświadomych kierowców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą mieć wglądu do CEPiK. Poprostu kontrola na drodze i sprawdzają dowód, a tam wszystko przejrzyście jest napisane 
Przecież nikt ten nie kontroluje pojazdów żeby sprawdzać jakie winiety kupili. Zazwyczaj robią fotki z drogi i wysyłają wezwanie do właściciela pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiałem to i wyszło, że jeśli auto jest zarejestrowane jako ciężarowe (np. SMAX)  to D2. Ten sam SMAX zarejestrowany jako osobowy D1.

Do D2 na pewno U, do D1 nie wiem czy musi być U w przypadku zestawu powyżej 3,5 tony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 18:11, jacek00 napisał:
W dniu 15.07.2022 o 18:02, maxiek napisał:
Nie muszą mieć wglądu do CEPiK. Poprostu kontrola na drodze i sprawdzają dowód, a tam wszystko przejrzyście jest napisane 

Przecież nikt ten nie kontroluje pojazdów żeby sprawdzać jakie winiety kupili. Zazwyczaj robią fotki z drogi i wysyłają wezwanie do właściciela pojazdu.

A kto Ci powiedział że nikt nie kontroluje ?????

sam osobiście płaciłem mandat za t4 zarejestrowana jako kamper a miałem winietę D1 i to właśnie w trakcie kontroli, która odbyła się przy autostradzie na parkingu typu MOP

Przestancie powtarzać jakieś zasłyszane informacje, bo to kosztuje realne pieniądze (mandat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział że nikt nie kontroluje ????? sam osobiście płaciłem mandat za t4 zarejestrowana jako kamper a miałem winietę D1 i to właśnie w trakcie kontroli, która odbyła się przy autostradzie na parkingu typu MOP Przestancie powtarzać jakieś zasłyszane informacje, bo to kosztuje realne pieniądze (mandat)

 

 

Pisałem o kontrolowaniu osobowek. Jeśli w systemie widzą, że osobówka ma winietę to nikt nie będzie jej zatrzymywał i sprawdzał co ma wpisane w DR. I dlatego jeśli już kontrolują to zazwyczaj kampery bo tam prawie pewność, że kamper ma złą winietę. Jeżdżą po mopach i szukają delikwentow. W trasie też się zdarza, że kogoś złapią. Stoją w znanych miejscach gdzie np. Polacy myślą, że uda im się bez winiety  Ale standardowo system robi zdjęcia i wyłapuje kampery. W dodatku wtedy jest większa szansa że jeden delikwent dostanie nawet kilka mandatów za to samo.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.