Skocz do zawartości

Winiety Węgry i Słowacja


Rekomendowane odpowiedzi

Jade zestawem skoda octavia plus przyczepa. Zestaw poniżej 3.5t. Winieta na Węgrzech to D1? A Słowacka to dla zwyklych pojazdów? Dobrze myślę żeby nie dostać mandatów? 

Edytowane przez grotaczarka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade zestawem skoda octavia plus przyczepa. Zestaw poniżej 3.5t. Winieta na Węgrzech to D1? A Słowacka to dla zwyklych pojazdów? Dobrze myślę żeby nie dostać mandatów? 
Tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:
2 minuty temu, grotaczarka napisał:
Jade zestawem skoda octavia plus przyczepa. Zestaw poniżej 3.5t. Winieta na Węgrzech to D1? A Słowacka to dla zwyklych pojazdów? Dobrze myślę żeby nie dostać mandatów? 

Tak

Dzięki bo były rozbierznosci. D2 dotyczy powyżej 3.5t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, niebieski napisał:

Wystarczy, że jest zarejestrowany pojazd jako ciężarowy i już D2 plus dodatkowo winieta U za przyczepę holowaną takim pojazdem,

I wcale nie musi być powyżej 3,5 tony. W takim przypadku to HU-GO

Ok ale w moim przypadku to dalej D1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wystarczy, że jest zarejestrowany pojazd jako ciężarowy i już D2 plus dodatkowo winieta U za przyczepę holowaną takim pojazdem,
I wcale nie musi być powyżej 3,5 tony. W takim przypadku to HU-GO


Przecież o tym napisałem, że albo to albo to albo to więc zadba bzdura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś. że powyżej 3,5 tony - tymczasem jeśli ciężarowy to masa nie ma znaczenia, może być również poniżej 3,5.

Z czego wynika, że ciężarówka może być poniżej 3.5t i że w takim wypadku podlega pod inne opłaty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ichniejszego prawa powszechnie dostępnego, też w wałkowanych tematach na tym forum

Z ichniejszej strony z winietami jasno wynika, że auta do 3.5t jadą na winietkach D1. Chyba, że mają więcej niż 7 miejsc, lub są kamperami. To chyba jedyne ograniczenie.

 

Dlatego jestem ciekawy z czego wynika, że auto poniżej 3.5t ma być traktowane jako ciężarowe i jechać z ichniejszym e-tollem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, temat był tu wałkowany milion razy i jest strona ichnejszych władz do zapoznania się.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo kary finansowe przychodzą dotkliwe.

Masz w dowodzie "ciężarowy" - masz płacić D2 bez względu na masę + ewentualnie za przyczepę jeśli ją ciągniesz.

I niie pisałem nigdzie o e- tollu w przypadku masy ciężarowego poniżej 3,5 tony.

Powyżej owszem - tak może być za ciężarowy. I wtedy już nie D2 zapewne - bo nie wiem.

Jeżdżę ciężarowym o DMC 2700kg +przyczepa (razem mniej niż 3500kg) i płacę D2 + U

Ta strona węgierska jest tak prosta, że nie rozumiem skąd biorą się idiotyczne pytania i dyskusje.

Dla mnie to wszyscy niech płacą D1, tylko dla Polaków kara powinna być razy 10.

 

Edytowane przez niebieski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, temat był tu wałkowany milion razy i jest strona ichnejszych władz do zapoznania się.
 No to daj jakiś link. Chętnie się zapoznam, bo nie ukrywam, że nie mogę niczego znaleźć na tej stronie węgierskiej.  

 

 

  Masz w dowodzie "ciężarowy" - masz płacić D2 bez względu na masę + ewentualnie za przyczepę jeśli ją ciągniesz. 

 

 A skąd oni wiedzą, że auto osobowe do 3.5t ma w dowodzie ciężarowy? Np..taka Skoda Octavia z kratką, mimo wpisu ciężarowy to nadal jest autem osobowym i podlega pod opłatę D1 przecież zgodnie ich wytycznymi na oficjalnej stronie.

 

 

 

Jeżdżę ciężarowym o DMC 2700kg +przyczepa (razem mniej niż 3500kg) i płacę   

 

 

 Z ciekawości to co to za auto, które jest autem ciężarowym i ma poniżej 3.5t? Jakiś buso blaszak tak? 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.